donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnikw    71
7 minut temu, debrzyna napisał:

Trzy jałówki po 350 kg za 4800 zł to przegięcie 

1600zl za jalowke 350 kg to po ok 4,5 za kg 😄😄😄😄😄😄😄😄😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
4 minuty temu, soltys48 napisał:

Wiosną ale to wiosną kupowałem podoplatowe ok 300 kg po 1500

Tylko to bydło miał i grubo ponad rok

Do dziś są kiepskie 

Wujo tylko takie kupuje, co prawda nie dużą ma hodowle. Twierdzi, że najlepiej na takich wychodzi. Jak to jest u ciebie? Teoretycznie powinno się więcej zostać z takiego byczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Trzeźwy trzeźwy ja nie ruszam alkoholu w tygodniu.

Jarku proponuje ci spółkę)))) bedziesz kupował dla mnie cielaki -100 zł prowizji płace a potem sprzedawał moje byki również 100 zł. Ty sie zajmiesz negocjacjami a ja zwykłym wywalaniem gnoju co ty na to???))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
Przed chwilą, danielursus3p napisał:

Wujo tylko takie kupuje, co prawda nie dużą ma hodowle. Twierdzi, że najlepiej na takich wychodzi. Jak to jest u ciebie? Teoretycznie powinno się więcej zostać z takiego byczka.

Zawsze pisałem że wolę biednego bydlaka niż takiego wypieszczonego

Z takich sztuk szybko idzie zrobić wagę a i wybredne w zwarciu nie są 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
soltys48 napisał:

Wiosną ale to wiosną kupowałem podoplatowe ok 300 kg po 1500

Tylko to bydło miał i grubo ponad rok

Do dziś są kiepskie 

To po co jeździsz na mazury po cielaki i większe sztuki? Bo tam tanie jak barszcz tym bardziej teraz jak schodzą z pastwisk:) Napewno wiesz o czym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
1 minutę temu, kanalia36 napisał:

Jarku proponuje ci spółkę)))) bedziesz kupował dla mnie cielaki -100 zł prowizji płace a potem sprzedawał moje byki również 100 zł. Ty sie zajmiesz negocjacjami a ja zwykłym wywalaniem gnoju co ty na to???))))))

Przecież ty kończysz hodowlę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
kanalia36 napisał:

3 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Trzeźwy trzeźwy ja nie ruszam alkoholu w tygodniu.

Jarku proponuje ci spółkę)))) bedziesz kupował dla mnie cielaki -100 zł prowizji płace a potem sprzedawał moje byki również 100 zł. Ty sie zajmiesz negocjacjami a ja zwykłym wywalaniem gnoju co ty na to???))))))

Nie wchodzę w spółki. A zresztą tobie się nic nie opłaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
Przed chwilą, JarekBazydlo napisał:

To po co jeździsz na mazury po cielaki i większe sztuki? Bo tam tanie jak barszcz tym bardziej teraz jak schodzą z pastwisk:) Napewno wiesz o czym pisze.

Najtańsze bydło kupuje w pobliskiej okolicy

Na Mazurach odbieram z tych samych gospodarstw i tam słabego towaru nie biorę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
1 minutę temu, JarekBazydlo napisał:

Ale sam wiesz za ile można kupić i SM tylko trzeba ruszyć dupe i poszukać a nie narzekać na AF:)

Można nie mówię że nie ale....nie są to ładne sztuki

To co tanio kupuje jest raczej kiepskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Nie wchodzę w spółki. A zresztą tobie się nic nie opłaca:)

Jarku jak ty mi kupisz tanie SM i sprzedasz potem to mi sie zacznie opłacać, hehehe  ty zajmiesz sie mysleniem ja robotą układ idealny)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Ten co kupiłem jest lekko brązowy z kręcona sierscia nawet ładny plaski cielak.


@kanalia36 pisałem że tobie i tak się to nie będzie opłacać bo wolisz na AF narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
kanalia36 napisał:

rolnik ja to wiem ale dużo ludzi go nie zna wiec kolejnych okradnie, a swoją drogą zobacz jaka perfidia pokradał ludzi i niema żadnych skrupułów aby sie reklamować na cała polskę, nic się nie stało 

Ja widzę po tym forum, że ludziom to na rękę. Jak handel nie ma kwitnąć jak ludzie szczęśliwi że połowę kasy dostali, może ja też zaczne kupować po ludziach ale będę płacił za co drugą sztukę na aucie, wtedy też dam za HF 8 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

@Soltys48 jakie mleko stosujesz u siebie dla cielakow?

Josera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, Yoda napisał:

Ja widzę po tym forum, że ludziom to na rękę. Jak handel nie ma kwitnąć jak ludzie szczęśliwi że połowę kasy dostali, może ja też zaczne kupować po ludziach ale będę płacił za co drugą sztukę na aucie, wtedy też dam za HF 8 zl

Yoda  przeciętny kredyt komercyjny 10 % hipoteczny 5%, Jak Biernacki nie płaci np. 1 milon przez pół roku to leko licząc 50  tys do przodu jest a on zalega milony złotych. Cwaniak sobie z rolników prywatna firmę pożyczkową i tyle  Po cholere ma płacić jemu to się nawet komornik bardziej opłaca niż płacenie ludzią  Komornik działa po 2 latach i bierze 10% sumy.

Komornik tańszy od banku to po co płacić taki mamy cudowny kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, pedro2 napisał:

W niemcowni znaleźli gdzieś padłe dziki, pismaki zaczęli nagonkę, że asf... Tamci zbadali i stwierdzili infekcje 😎 tak się robi

Bo niemcownia ma niemiecki rząd a polska ma rząd Niemiecko-Brukselsko-Izraelski.. tak się robi !!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892
2 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

poczekamy zobaczymy ;) napisałem do admina strony o zablokowanie tego typa, zobaczymy co odpisze

 

Na jakiej grupie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

A dokładniej? Teraz słyszałem że Josera mocno podniosła cenę mleka

Josera Golden Special 

Biały worek 

 

 

 

 

 

Co mam być gorszy już stadko kupione 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Ja daję Blattini Lac1 różowy worek ;) Za worek płacę 186zl narazie zero biegunek zobaczymy jakie będą przyrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Na joserę niektórzy narzekali ja złego słowa nie powiem........od początku do końca daję jedno mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Co tam kupiłeś,? Chwal się. Cielaki czy takie większe 250- 350kg? Jałówki, byki? I najważniejsze cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

cielaki , już w galerii zdjęcia z zakupów-nic ciekawego same dziadostwo jak to u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj