donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marijusz    556
9 godzin temu, damian007 napisał:

Wszystko by było pięknie gdyby nie nakłady na umaszynowienie i budynki w temacie bydła.. kolorowe i pachnące to nie jest. Gdzieś kiedyś widziałem taki artykuł jakaś gazeta lata 80 bodaj niecałe 30 opasow 600 kilo na nowego bizona 😳 ruski traktor za stara 1142L wełny 😵

Kiedyś to Ci byli wesolutcy czasy mleka miodu opór nie braklo kielbasy...😆 Kto by tam pomyślał że będzie przemiana i zamiast masełka w modzie będzie Rama 😂😂

to teraz też nie jest aż tak żle bo za trzy opasy bizona kupisz!!😀

  • Thanks 1
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
10 godzin temu, soltys48 napisał:

Byłem regałowym od 2006 do 2015 podczas urlopu bezpłatnego byłem krótko w Szwecji, w tym czasie byłem także sołtysem a także studiowałem zaocznie-łacznie 2 kierunki.Bydło zaczynałem trzymać od 2000 roku.Na początku 3 sztuki odkarmiałem mlekiem kozim później dorobiłem się krowy i rozwijałem hodowle-zapisaną na ojca.Od 2015 jestem już samoistnym hodowcom a także rolnikiem

Jak Jarek!!! 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
2 godziny temu, marijusz napisał:

to teraz też nie jest aż tak żle bo za trzy opasy bizona kupisz!!😀

.....bodaj niecałe30 opasow 600 kilo na nowego bizona 😳....


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale powiem ze kupić takiego cielaczka nierejestrowanego za 300 i podchować trochę i mięsa by było.Gdzie w sklepie wołowina jaka droga.Ale ludzie wygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Załadowane byki RP, 779 i 802 kg po 6,70 waga i cena brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co zrobić u nas takie ceny max 7,50 za U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Prawie oplułem monitor. Koleś się cieszy że mu połowę faktury ktoś zapłacił. Całe życie myślałem że jak ktoś coś sprzedaje to za***nym obowiązkiem kupującego jest za towar w terminie zapłacić. Co niektórzy to niedługo jeszcze loda handlarzom bedą robić za free jak przyjadą łaskawie po bydło.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Yoda napisał:

Prawie oplułem monitor. Koleś się cieszy że mu połowę faktury ktoś zapłacił. Całe życie myślałem że jak ktoś coś sprzedaje to za***nym obowiązkiem kupującego jest za towar w terminie zapłacić. Co niektórzy to niedługo jeszcze loda handlarzom bedą robić za free jak przyjadą łaskawie po bydło.

Yoda ludzie już są tak przyzwyczajeni do tego syfu na rynku  ze nawet  nic w tym złego nie widzą. A handlarze i ubojnia uważają ze takie kurwienie rolnika to norma, puki  rynek nie zostanie uregulowany ustawami niema co w dziki zachód się bawić, czy to tak trudno wprowadzić kary obligatoryjne  dla ubojni i handlarzy za nie terminowe płacenie. Jakby takiemu Biernackiemu raz i drugi przyjebali kare za to co on wyprawia to albo zwinął by interes albo się nauczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

no biernacki to chyba od samego poczatku nir placi w terminie a to bedzie ze 20 lat 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to za byki RP tu oceniasz ich klasę wyboju czy jak czy to jakaś nowa mieszanka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
2 godziny temu, Ursus932 napisał:

Co zrobić u nas takie ceny max 7,50 za U

Już więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, zkordalski napisał:

Co to za byki RP tu oceniasz ich klasę wyboju czy jak czy to jakaś nowa mieszanka ?

Kod rasy RP - Polska czerwona

16 minut temu, AdamRo napisał:

Już więcej.

Zależy pewnie u kogo ,Raków k**wa tylko max 7 brutto 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
Przed chwilą, Yoda napisał:

Prawie oplułem monitor. Koleś się cieszy że mu połowę faktury ktoś zapłacił. Całe życie myślałem że jak ktoś coś sprzedaje to za***nym obowiązkiem kupującego jest za towar w terminie zapłacić. Co niektórzy to niedługo jeszcze loda handlarzom bedą robić za free jak przyjadą łaskawie po bydło.

Jestem ciekaw jake ty bedziesz miał terminy za twoją wołowinę w ramach RHD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Dziś kupione 2 jałoszki jedna 800zł około 150kg druga 400zł około 80kg do tego 3 byczki jeden HF drugi RW trzeci SM cena 2x300zł i 350zł waga około 40, 50kg i 70kg

Edytowano przez JarekBazydlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
ab23 napisał:

Przed chwilą, Yoda napisał:

Prawie oplułem monitor. Koleś się cieszy że mu połowę faktury ktoś zapłacił. Całe życie myślałem że jak ktoś coś sprzedaje to za***nym obowiązkiem kupującego jest za towar w terminie zapłacić. Co niektórzy to niedługo jeszcze loda handlarzom bedą robić za free jak przyjadą łaskawie po bydło.

Jestem ciekaw jake ty bedziesz miał terminy za twoją wołowinę w ramach RHD

Takie jak na fakturze pewnie. Sprobuj w banku z tekstem że placisz połowę raty, a drugą jak będziesz miał ochotę. Ciekawe czy za darmo poczekaja aż łaskawie zaplacisz. Jako rolnicy sami dajemy przyzwolenie na skurwysynstwo. Na fejsie reklamuje się walenski że zaprasza do współpracy. To ten sam co tutaj ludziom kasę wisiał? Ciekawe jaką ma znowu kolejkę bydła zapisaną id rolników na odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yoda to ten sam, hehehe nie widzisz ze ma wyłaczoną możliwość komentowania, aby wierzyciele go publicznie nie wychwalali)))) 

A bezszczelność złodziejska nie zna granic  Waleński- Pięta nie popłacili ludzią bo ubojnia im zalega a ubojnia  to..... MC BEEF!!!!!! hehehe wiec jaja jak berety  jak skupował na swój rachunek to mc beef nie płaciła a teraz jak jest jej pracownikiem to już płaci. Taki to rynek bydła zamiast gość w pierdlu siedzieć to działa dalej.

A i handluje jeszcze odsadkami. Możesz mu sprzedać swoje, hehehehe  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

@kanalia36 ma wyłączoną bo sie boi 👍 ostatnio dodał post i nie zastrzegł komentarzy to od razu ludzie zaczęli po nim w uj jechać a ten sie głupio tłumaczył że nie wie o co chodzi i jak są jakieś niejasności to mają do niego dzwonić 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj