donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Suszowego w tym roku już nie dostaniesz dopiero od 1stycznia bynajmniej jeśli chodzi o pomoc z demimis bo kasą się już skończyła tak więc zapasy na zimę kupisz sobie za suszowe na wiosnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaTywonek    16

Sporo rzeczywiście, ale w czerwcu też tyle chyba skity albo siedem %, już nie pamiętam dokładnie. Tam za nim stoją krowy dwie z wioski obok to jedna miała ponad 700 dla porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
14 godzin temu, zetorki12 napisał:

Tak , Sporo osób chwaliło się że zaraz dostało . Jest temat susza , tam patrz.

U nas dostawali przed samymi wyborami a teraz cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
1 godzinę temu, nexeqadore napisał:

U nas dostawali przed samymi wyborami a teraz cisza

Pewnie dlatego że kasa się skończyła, kto szybko złożył to dostał, kto zwlekał dostanie po owym roku.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
4 godziny temu, MichaTywonek napisał:

Pojechał bo ciasno się robi ale i pajacował mocno już, za chwilę kolejne ogniwko by prawie rozgiął a niedawno jak się urwał to po ścianach skakał już przy łapaniu. Miał 600 nie mieć bo ładny zbity tyle że krótki, ale 640 nie jest źle. W kwietniu byłoby 2 lata&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005

IMG_20191105_100939.jpg

Netto, brutto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaTywonek    16

@AdamRo Brutto. Szału nie ma ale jest jak jest. Jest wszystko swoje zboża ziemniaków z targu odpadów dużo, marchwi pietruszki i innych rzeczy też więc kółko się zamyka nic nie trzeba dokupić, cielak raz swój czasem kupny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Na zdjeciu one stoja chyba na busiku, nie na duzej ciezarowce? Bo chyba buda wezsza i wtedy by sie waga zgadzala z OKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaTywonek    16

Nie, to Mercedes Atego, pewnie z 7.5 dmc. 4 sztuki luz mają w tym, można pewnie i pięć zabrać na to więc niemałe autko 

Tu jego matka podobna maść, nieduża ale fajna zbita chowana u siebie, własny cielak

IMG_20190919_083016.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Czyli rozmiarowo busik, to wszystko gra, wezsza buda i pasuje. :) W sumie to chyba nawet kojarze samochod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, AndrzejMikulewicz napisał:

No to już nie najgorzej to wygląda. 

Hmmm, u nas za hf 6.00-6.40 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Sprzedane krowy (hfxmm) 690 kg , 570 kg po  4,8 zł brutto. Za byka charolaise waga 775(może nie idealnej, ale dobrej budowy) propozycja 8 zł brutto. Odbiorca to Łuniewscy

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 godziny temu, damian007 napisał:

Jaka cena takich jałówek? Jeśli to nie tajemnica😉

6500 brutto

23 godziny temu, debrzyna napisał:

Mówił bo chciał koniecznie sprzedać Ci te jałówki 

Jak ktoś wystawia to chyba normalne że chce sprzedać . Po za tym nie kłamał bo inny hodowcao niedaleko mnie u którego byłem a sprzedaje po 4-5 sztuk byków LM w wadze około 700 kg to dostał cenę w październiku 9,40-9,60 za kg . A Kupiłem bo mi się spodobały , wyrośnięte sztuki . Po za tym zjezdzilem pół polski wschodniej za jalowkami cielnymi począwszy od bezroznych herefordow ( nie spodobały mi się małe odsadki- widać ze slaba mlecznosc matek ) skończywszy na blond d aquitane .. Padło na LM ze względu na wybór ( byłem u kilku hodowców ) i wybrałem najładniejsze ( jechały do mnie 300 km ).. troche są dzikusy ale już nad tym pracuje  . Charolaise w Polsce to odpady z Francji  .. Przyjechało to do nas z Francji z rogami do góry co we Francji oznacza że nie jest szlachetnym 100 procentowym przedstawicielem rasy .. Ogólnie w Polsce nie ma wyboru , chodzi mi o sztuki z kartami 100 % . I szukałem tez bydła ładnie umięśnionego czyli wybieralem głównie pomiędzy LM a Blondem ( mały wybor i cena kosmiczna) . Ewentualnie kupilbym Charolaise ale tak jak wyżej pisalem u nas w PL jest sam odpad i ciężko o dobrą genetykę .. 

23 godziny temu, bobienko napisał:

Dać za odsadka 450 kg 12,5 a potem 450kg na wbc po 13😄

12,5 za tą wagę to cena exportowa a nie w Polsce .. 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj spotkałem się z kumplem i mówił ze za bugiem po 300zł cielaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
1 minutę temu, Wiesi0 napisał:

Dzisiaj spotkałem się z kumplem i mówił ze za bugiem po 300zł cielaczek.

Jakie? 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hf i to podobno nikt nie chce tyle dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
9 minut temu, Wiesi0 napisał:

Hf i to podobno nikt nie chce tyle dać.

O kurczaczki... Ciekawe jaka waga. Swoją drogą jak tam byłem przez jakiś czas to obór pełnych takiego towaru nie brauje. Może by tak przywiózł trochę tego po 300 stówki. Cielak w cenie 2 worków mleka 😂😂😂

Edytowano przez damian007

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

nie tylko za Bugiem, handlarze na Podlasiu płacą po 5 zł za hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Ciekawe jak to zdrowe.. bo dobry Hf nie jest zły 😝

Edytowano przez damian007

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od Wysokiego mazowieckiego po Siemiatycze pełno takich ogłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
7 minut temu, k0b napisał:

nie tylko za Bugiem, handlarze na Podlasiu płacą po 5 zł za hf

U mnie na rewirach 650 50 kilo i nie ma mowy o targowaniu.

  • Confused 1

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj