donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecki    3274

gosc opowiadał jak jego ojciec pojechał do rolnika po krowe a żona własciciela do obory i poidło odkreciła bo było zamkniete mówi że  ojciec sie poswiecił i pół godziny gadał z gospodarzem a krowa piła  , na koniec nie kupił  bo stwierdził że zabardzo ochlana imoże mu zdechnąć . kolejne asy na targu w radzyminie krowom wkładają rurki  takie specjalne i po 50 litrów  tankowali w żołedy .

Edytowano przez jarecki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

a myślisz że z cielakami jak jest ? znajomy co przywozi cielaki opowiadał jak ludzie robią ... jak ma kupiec przyjechać to cielakowi wiadro mleka żeby zrobił się okrągły i kupujący był zadowolony a następnego dnia cielak osrany i chudy jak patyk

Edytowano przez Rolnik7343
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
35 minut temu, Thomas2135 napisał:

Widzisz a moja krowa karmiona normalnie przez 60 km zgubiła 60 kg jak pojechała do ZM Warmia.

Pewnie wydoili 😛

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Jeden zaklad juz przyslal na przyszly tydzien cennik ale bez zmian. Ale mozliwe, ze jeszcze bedzie roslo pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13
9 godzin temu, nikolas29 napisał:

I co nie kłócil się z nimi.? Jak to się skończyło 

Tego już nie rozladowali tylko pojechali na wagę ogólną i zaladowali jeszcze 6sztuk chyba wazac na swojej. Efekt był taki ze po zwazeniu na ogólnej było o 40 kg mniej niż po zsumowaniu ich wagi. Więc mogą urwać ale i mogą dołożyć jak potrzeba 😂

Edytowano przez koses

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29
2 godziny temu, Kentar napisał:

Krowa cos w nielaske popada, z dwoch zakladow obnizka, jeden -20gr drugi -10gr.

To po ile te krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Od czasu do czasu zaglądam na te forum i normalnie jaja. Uczciwi handlarze i hodowcy na jednym forum. Mam wątpliwości których więcej

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazdaadam    18
7 minut temu, Janek54321 napisał:

śląskie. byki od 6.50 do 7.50 i bydła potrzebują bo chcą przyjechać tego samego dnia 😃

kto tyle płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
13 minut temu, soltys48 napisał:

pełne O?

U kumpla biernaty stoją od wczoraj w oczekiwaniu na przelew

To jak stoją to kasa będzie bo inaczej by pojechali. Pełne O 2  mogłem wj***ć w transport ale nie chciałem robić chamstwa  taki ze mnie drań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

ojciec kumpla rano kierowcy dał 50 i auto żeby sobie na śniadanie pojechał, kasa miała być niby a czy była to nie wiem

Wiem tylko,ze za dwa ostatnie auta nie wypłacili

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20
8 godzin temu, Kentar napisał:

Nie glodny, normalnie karmiony tak jak byl karmiony przez cale zycie. Mialem takiego specjaliste gdzie byki po 100kg gubily. Teraz z wielka łaską zabieram od niego poubojowo.

dzięki ci wybawco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Byk na sprzedaży ciągle bez zmian, na zakupie trochę do góry , krowa - 20 gr, jałówka stabilnie.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
4 minuty temu, soltys48 napisał:

@Kentar jeśli możesz podaj województwo na który skupujesz

Warminsko-Mazruskie/ Pomorskie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj