donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jasiuhonda    65
10 godzin temu, Adrian_K_90 napisał:

W normalnych krajach ludziom nie wytyka się ile zarobili. Kiedyś były żarty, że na zachodzie człowiek chce mieć więcej od sąsiada, a w Polsce ludzie marzą by sąsiad miał mniej niż my. 

Nie wytyka sie jak zarobili uczciwie, a jak sie zarobilo oszukujac pracownikow i państwo to sie idzie do wiezienia...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33
Berthold napisał:

Osi 12 netto za hf nie oficjalny... Negocjowalem troszkę oficjalny to ponoć 11,2

to by była świetna cena, a sprzedawałes tam? zakład wiadomo duży, ale opinie słyszałem różne od pochwal po narzekanie, niektórzy twierdzili że na początek jest ok potem gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 9.10.2019 o 21:35, kanalia36 napisał:

debrzyna  ja miałem pare lat temu przypadek ze zarłak mi się urwał pies go spłoszył i betonowe płyty płotu w drobny mak rozpiepszył i poszedł w świat. Tydzień go z kumplami na kładach goniłem po lasach  w końcu przepłyną rzekę  i pognał w siną dal. Zgłosiłem w agencji zdarzenie " Inne przemieszczenie" napisałem krótkie oświadczenie że mi uciekł i mi go bez ceregielów wyrejestrowali. Żadne zgłaszanie na policje nie było. Nie znalazł się do dziś.

A co do upadłości Zbyszka kasa nie do odzyskania. Prawo wyraźnie mówi ze jeżeli spółka z o. o.   nie płaci 90 dni albo długi przekraczają majątek firmy to zarząd ma 30 dni na zgłoszenie upadłości, inaczej zarząd odpowiada własnym majatkiem przez 20 lat oraz karnie do 2 lat. 

Reasumując jak masz fakture przeterminowaną 120 dni i niema upadłości  to  scigasz prezesa i zarząd, ale jak w terminie zgłoszona upadłość to nikt za długi nie odpowiada. Jest likwidowany majątek spółki i najpierw kase bierze państwo( ZUS, US) potem banki, potem pracownicy na koncu inni wierzyciele. a zatem rolnicy zadnej kasy nie odzyskają bo majatku nie starczy 

 

 

I właśnie to jest popieprzone prawo bo powinno być tak że każdy dług spółka powinna spłacić .. A tak cwaniaki planują upadłość z wyprzedzeniem i biorą bydło w opór w przez te 90 dni i potem ogłaszają upadłość i mają w d*pie rolników i innych ktorym wiszą kasę .. powinno to zostać uregulowane aby oszuści nie byli bezkarni .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś rozmawiałem z hodowcą co , co miesiąc 15 sztuk do wujka Biernackiego oddaje i mówi faktura 90 dni płatnosci( raz płaci raz kolejne 90 przeciąga) wiec ja bym uwazał na wuja. Przypominam ze od 1 stycznia wchodzi ustawa o zatorach płatniczych i wuja bedzie musiał płacić w ciągu 60 dni inaczej uokik mu może dowalić  kare 10 % obrotów za zeszły rok. 

Teraz kupuje na potęge nikomu nie płaci  i w cale się nie zdziwię jak w styczniu ogłosi upadłość jak za niezapłacone pazdziernikowe faktury  mogą kare dowalić. 

p.s kolejna zmiana od 1 stycznia dla ryczałtowców. Już nie obowiazuje limit 14 dni na zapłatę inaczej traci się vat kupujacy. Od 1 stycznia nawet jak ryczałtowczowi zapłaci po roku to vat odzyska  wiec zeby niektórzy się w nowym roku dobrej zmianie nie dziwili)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13
11 godzin temu, zkordalski napisał:

Przed chwilą sprzedał wujek Belga po 8  ncb po 7.7  brutto a jałówki w wadze 650kg po 7.7 Mierzejewski płatność 14 dni skita 7%

W takie cuda to nie wierze ze Bogdan zapłacił 7.7 za ncb..... 

Wiem jakie są ceny w regionie i nikt takiej nie zaoferuje a już na pewno nie boguś..... Chyba że tylko na swojej wadze ważył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3in1    41

Propozycja na wczoraj bb i 3 mieszance po LM ładne sztuki po 8 jeden trochę słabszy po 7.5 i jeden mieszaniec po 7.2 ceny brutto byki z luzu myślę że ponad 700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Chyba się wczoraj nie doczekales na tą informację...

A ch*j tam z informacjami handlarzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

Pierdolenie że Biernacki nie płaci Sołtys piętnasty dzień i kasa jest na kącie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
15 godzin temu, kanalia36 napisał:

p.s kolejna zmiana od 1 stycznia dla ryczałtowców. Już nie obowiazuje limit 14 dni na zapłatę inaczej traci się vat kupujacy. Od 1 stycznia nawet jak ryczałtowczowi zapłaci po roku to vat odzyska  wiec zeby niektórzy się w nowym roku dobrej zmianie nie dziwili)))

Przecież ten przepis już wszedł od 1 września 2019 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Osi 12neto za o mc beef 12.4 za o info od pośrednika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2498

Węgrzynowo też od 12zl O dziś dzwonili o byki chyba mają mało towaru.


Ursus932 napisał:

A ch*j tam z informacjami handlarzy

W informacje od sołtysa nie wierzysz??? Poda je tak samo jak pokazał fakturę za byki i krowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, JarekBazydlo napisał:

 

 

W informacje od sołtysa nie wierzysz??? Poda je tak samo jak pokazał fakturę za byki i krowy;)

 

Słyszałeś że jak sprzeda po 16 to pokaże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Słyszałeś że jak sprzeda po 16 to pokaże ;)

Nie czepiam się ale można to na 3 sposoby tłumaczyć.

-sprzeda po 16- tym dniu miesiąca

-sprzeda po 16-ej godzinie

-sprzeda po 16 zł

:)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, dsbh napisał:

Nie czepiam się ale można to na 3 sposoby tłumaczyć.

-sprzeda po 16- tym dniu miesiąca

-sprzeda po 16-ej godzinie

-sprzeda po 16 zł

:)

To fakt 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jarek nie od dziś pisze ze sołtys to najgorszy kłamca, oszust i zbój  na forum dlatego ja proponuje spalic sołtysa na stosie albo na pal z nim:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

moze obu? bedzie wiekszy plomien ;)


od razu tlumacze: nic nie mam ani do j.b. ani do soltysa. ba, soltys w niejednej sprawie tu pomogl (mi osobiscie tez)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sołtys jest pomocny dużo doradza za to czapki z głów ale cwaniakować też  lubi😏

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
41 minut temu, dsbh napisał:

Nie czepiam się ale można to na 3 sposoby tłumaczyć.

-sprzeda po 16- tym dniu miesiąca

-sprzeda po 16-ej godzinie

-sprzeda po 16 zł

:)

No mi się zdawało dotychczas, że wszyscy to rozumieją, tylko Jarek nie łapie i go sołtys podpuszcza. Bo przecież chyba nie mówi poważnie?🤔

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Później pisał że bez tego pokaże... Ja jestem jeszcze ciekaw tej ceny za krowy ponad 5tys netto za sztukę;)

Co pisałem to podtrzymuje  a ty nie manipuluj faktami

 

 

 

 

Co do wczorajszej informacji

Napiszę Wam dziś tylko tyle że jeśli możecie wstrzymać się ze sprzedażą to to zróbcie- nie powinniście na tym stracić zwłaszcza Ci którzy oddają do Biernackich. 

Więcej nie mogę napisać kto kumaty zrozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj