donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Berthold    983
7 godzin temu, nexeqadore napisał:

Biernacki wczoraj  u dwóch kolegów brał  HF po 7 netto

 

Ja padne... Ktos może to potwierdzić? Oczywiście termin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
1 godzinę temu, Berthold napisał:

Ja padne... Ktos może to potwierdzić? Oczywiście termin...

Jeszcze nie teraz 

Czy to był na 100 Biernacki? Czy pośrednik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3in1    41
6 godzin temu, gortad napisał:

Sprzedane 3 byki simentale po 8 brutto waga 750 brutto lokalny odbiorca

Jakie województwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego TU widzisz ????czy na rynku widzisz??? Na tym forum to nie jedno już widziano , jak powiedziałem tu sie dzieja cuda.  Ja tu widziałem ceny ( przed kryzysem)za HF takie ze za LM u mnie takich nie było. 

Nawet teraz widze ceny za HF takie ze u mnie za czysto miesnego nikt nie da zresztą podobno Biernacki za HF daje 7 zł a u mnie Biernacki za SM 6,5 proponuje to jak to jest??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
3 minuty temu, kanalia36 napisał:

kolego TU widzisz ????czy na rynku widzisz??? Na tym forum to nie jedno już widziano , jak powiedziałem tu sie dzieja cuda.  Ja tu widziałem ceny ( przed kryzysem)za HF takie ze za LM u mnie takich nie było. 

Nawet teraz widze ceny za HF takie ze u mnie za czysto miesnego nikt nie da zresztą podobno Biernacki za HF daje 7 zł a u mnie Biernacki za SM 6,5 proponuje to jak to jest??? 

bo jelopy chwalo sie brak takich cen

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ludzie zachowujecie się jak naiwne przedszkolaki  wchodzę na cenik OSI Foodworks i macie kuźwa prostą matematykę

klasa O ( HF) cena 11,20 .HF wybicie 53-55% wiec przelicz jeden z drugim na wage zywą i nie piszcie pierdół o mega cenach to  wychodzi 5,93- 6,16 netto - zywa

Klasa U ( byki miesne i to pewnie LM) cena 11,90. Wybicie 60-65% wiec po przeliczeniu wychodzi na żywa 7,14- 7,76.

To jezeli ktos pierdzieli o 7 zł netto  za HF to albo kłamie albo go na wadze albo skicie wy***ali. 

Bo wtedy handlarz musiał by w OSi dostać  2 zł wiecej na WBC od oficjalnego cenika zeby dac rolnikowi taka cene. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Choć doliczy te grosze to na żywo ile jebnie do góry 😊

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
21 minut temu, kanalia36 napisał:

ludzie zachowujecie się jak naiwne przedszkolaki  wchodzę na cenik OSI Foodworks i macie kuźwa prostą matematykę

klasa O ( HF) cena 11,20 .HF wybicie 53-55% wiec przelicz jeden z drugim na wage zywą i nie piszcie pierdół o mega cenach to  wychodzi 5,93- 6,16 netto - zywa

Klasa U ( byki miesne i to pewnie LM) cena 11,90. Wybicie 60-65% wiec po przeliczeniu wychodzi na żywa 7,14- 7,76.

To jezeli ktos pierdzieli o 7 zł netto  za HF to albo kłamie albo go na wadze albo skicie wy***ali. 

Bo wtedy handlarz musiał by w OSi dostać  2 zł wiecej na WBC od oficjalnego cenika zeby dac rolnikowi taka cene. 

Wszystko ok tylko cena teraz jest 1zł wyżej wbc

Edytowano przez juzek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, juzek89 napisał:

Wszystko ok tylko cena teraz jest 1zł wyżej wbc

podałem oficjalny cennik  ze strony internetowej dzisiejszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
kanalia36 napisał:

2 minuty temu, juzek89 napisał:

Wszystko ok tylko cena teraz jest 1zł wyżej wbc

podałem oficjalny cennik  ze strony internetowej dzisiejszy 

To sprzedawaj na ten cennik i dalej narzekaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
1 godzinę temu, TheRolnik1992 napisał:

Czyżby faktycznie coś drgnęło z ceną do góry? Bo coraz częściej wyższe tu widzę 

Tylko sprawdzają czy jest bydło..Jak ruszy sprzedaż to znowu na -.cena do tej sprzed afery nie wróci bo  zagrywaja tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
1 godzinę temu, kewin123 napisał:

Jałówki całe auto 8.8 brutto waga ponad 600 odbiorca maciejowice 

Jakie to jałówki?

38 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Z tego co dziś słyszałem Biernacki za O klase daje 12.50zl

A słyszałeś przy jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj