donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JarekBazydlo    2488
polka napisał:

6 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Pewnie Jersey bo dają fajne cielaki hahaha;)

Na 1000% nie Jersey.Nie wiem tylko  dlaczego wysmiewasz hodowców tej rasy.Przeciez to ludzie tak samo jak Ty.Nie wszyscy , którzy mają bydło hodują je albo dla mleka albo na cielaki.Kazdy kto ma pomysł na siebie zasługuje na szacunek.Nie zawsze zysk ponad wszystko.🙂

Kolego ja się śmieje z tego że handlarze chcą sprzedać cielaki jersey jako mięsne często gęsto tak jest a nie że ktoś trzyma takie krowy bo do mleka one są całkiem dobre.


Ursus932 napisał:

14 minut temu, polka napisał:

Na 1000% nie Jersey.Nie wiem tylko  dlaczego wysmiewasz hodowców tej rasy.Przeciez to ludzie tak samo jak Ty.Nie wszyscy , którzy mają bydło hodują je albo dla mleka albo na cielaki.Kazdy kto ma pomysł na siebie zasługuje na szacunek.Nie zawsze zysk ponad wszystko.🙂

Oglądając twoją galerie myślę że to RP. Mam racje? No cóż jarek już taki jest ...

Odcinka z kolegi strony zawsze musi być nie? No cóż widocznie taki jesteś.


polka napisał:

6 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Pewnie Jersey bo dają fajne cielaki hahaha;)

Na 1000% nie Jersey.Nie wiem tylko  dlaczego wysmiewasz hodowców tej rasy.Przeciez to ludzie tak samo jak Ty.Nie wszyscy , którzy mają bydło hodują je albo dla mleka albo na cielaki.Kazdy kto ma pomysł na siebie zasługuje na szacunek.Nie zawsze zysk ponad wszystko.🙂

Kolego chodziło mi o to że handlarze często sprzedają cielaki jersey jako mięsne a nie że się nasmiewam że ktoś ma taką rasę bo do mleka ta rasa jest całkiem dobra.


weksel napisał:

jareczku tata takie hoduje?czy TY?

 

Mój kolega chcesz cielaka byki osiągają kosmiczną wagę 600kg w 2 lata przy dobrym żywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, weksel napisał:

teraz nikt nie kupi bo Żydy się zwijają z rzeźni....  co powiat to lepsze historie

ale niestety od tego poniedziałku załamanie jak nic l liban marudzi  i na żywo gorzej

trza kupca dobrze szukać

ostatnio mnie się pytali co to bedzie jak w sklepach boczku zabraknie?

odpowiadałem panowie jeszcze są parówki 😁😁😁😁

 

 a jedynym sensownym wyjsciem teraz  jest kupować cielaczki za dwa lata to może być strzał w 10!

weksel tyś handlarz to co masz mówić  jak za dwa lata na kuroniówke pójdziesz)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, JarekBazydlo napisał:

 

 

Odcinka z kolegi strony zawsze musi być nie? No cóż widocznie taki jesteś.

 

 

 

 

 

 

 

Żadna docinka tylko stwierdziłem fakt 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepraszam jeśli poczuł się Pan @JarekBazydlo urażony 😊

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488
Przed chwilą, Ursus932 napisał:

Żadna docinka tylko stwierdziłem fakt 😏

Spoko;)

Przed chwilą, Ursus932 napisał:

Przepraszam jeśli poczuł się Pan urażony 😊

Na Pana to trzeba mieć kasę i wygląd. Hahahaha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kase podobno już masz ,Tak przynajmniej piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488
Ursus932 napisał:

Kase podobno już masz ,Tak przynajmniej piszesz

Nie będę narzekał na jej brak. Stać mnie z żoną na chleb i masło więc nie jest źle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

Przepraszam jeśli poczuł się Pan urażony 😊

Nie rób podsmiechujek bo zaraz będzie foch i cyk donosik na milicję 😋 

To w końcu cena sięgnęła tego dna czy to już które z kolei dno? Nie wiem czy kupować cielaki czy poczekać z dwa tygodnie aż ludzie sami będą puszczać luzem w siną dal. 

Była wczoraj facetka z mężem oglądnąć jałówkę po wycieleniu, nie powiem bo nie wybrzydzali i ładnie zapłacili. Ale zaczęła mi wciskać byczki hf od tygodnia do 2 msc 6szt, jak coś to szwagier tez ma kilka... po 10zl/kg, ściemniam że wziąłbym z 10, ale teraz  jest full cielaka i po 6-7zl nie problem kupić, "nie mamy o czym gadać". Godzinę temu dzwoniła żeby przyjeżdżać odda po 8zl 🤣


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1493
17 minut temu, kanalia36 napisał:

weksel tyś handlarz to co masz mówić  jak za dwa lata na kuroniówke pójdziesz)))))))))

Nie pójdzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, AdamRo napisał:

Nie pójdzie.

No fakt   handlarz i uczciwa robota  to miłość jak  Jarka do sołtysa))))) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, pedro2 napisał:

Nie rób podsmiechujek bo zaraz będzie foch i cyk donosik na milicję 😋 

 

I teczkę będę miał własną 😏

27 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Nie będę narzekał na jej brak. Stać mnie z żoną na chleb i masło więc nie jest źle;)

Jak masz tak dużo to podeśle mój numer konta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Własnie Jarek stać Cie na kochankę albo dwie ??? bo jak nie toś dziad nie Panisko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Właśnie wracamy z wycieczki z Sandomierza i zatrzymaliśmy się na parkingu w jednym samochodzie było słychać jeden bek cielaczki rejestracja  samochodu PSL ....,nie kupujcie bo zestresowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigus    57
3 godziny temu, beata12596 napisał:

A nie powiedział gdzie ci żydzi się przenoszą? Do Urugwaju? 🤔Rzadko spotyka się handlarza, który przyjedzie , pochwali towar i rzetelnie zapłaci ( o terminie nie wspomnę). Przez tyle lat spotkałam się z przeróżnymi "zagraniami" handlarzy, a to czerwone byki nie idą tylko czarne, a to brzuch za duży łeb za mały 😆, a jeden to powalił mnie na nogi , kiedy przyjechał, zobaczył byki i chyba nie mając do czego się czepić kazał łapać ( 20 szt z luzu), bo chce w zęby zajrzeć 😂. Nie wiem czy chciał sprawdzić czy zaplombowane i kamienia nie mają 😂, spytałam czy długość torby też będzie mierzyć to metrówkę przyniosę. Podziękowałam jemu za stracony czas i więcej na podwórku się nie pojawił. A czy ktoś kupi czy nie te byczki tego pana, o którym kolega pisze to nich wypowiedzą się handlujący tym towarem, a zagląda tu kilku 😉

W zeby zagląda się żeby określić wiek bydlaka. Pierwsza para zębów do pierwszego roku druga do drugiego roku. U krów po rogach niżna określić ile razy była ciemną.  A na ubojni mogą poznać po kropce w  kregoslupie . 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

przepraszam ze troche nie w temacie napisze😁 byk O 11,6 wiem cena nędzna ale takie czasy Tylko ze zadzwonił do mnie gość z jednej z podlaskich ubojni który jeszcze 3 miesiące temu przekonywał mnie ze  bydła to on już nie musi szukać , a z dzisiejszej gadki wynikało że nagle potrzebuje i jest skłonny jeszcze o cenie pogadać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

na moje oko to szykuje się podwyżka nie wiem czy spowodowana kukurydzianym cieńciem czy towar sie kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj