donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecki    3274

a to nie miałeś na ogólną jechać ?  z logo z Piątnicy i 10 zł \kg bedzie nedza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 22.09.2019 o 15:51, Ursus932 napisał:

A na byki jeden mówi dziadostwo😊

 

Ursus rogate dziadostwo bądz precyzyjny)))))

Koledzy nazywają mnie tu co niektórzy wariatem))))) ale pare dni mnie nie było na forum bo zarobiony jestem i jak czytam wasze komentarze to ja tu jeszcze najnormalniejszy jestem)))))))) ześwirowane handlarze , jędzowate niewiasty, do tego sołtys i jarek normalnie  polskie zoo hehehe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

No faktycznie jeden normalny, tylko, że inaczej. Wiecznie niezadowolony i czepiający się wszystkich i wszystkiego. Tak na marginesie to nie życzę sobie nazywania mnie jędzowatą zrozumiałe to jest czy nie bardzo? Jeśli kogoś nie znasz to nie wypowiadaj się na jego temat tylko trzymaj się cen bydła i uwierz nikt tu się za Tobą nie stęsknił 🤨

Edytowano przez beata12596
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego tu zaglądam, ))))  a co do rozumienie kali nie rozumieć)))))

Ludzie ten temat dawno szedł na psy)))) tu się wchodzi towarzysko  bo cena jest gówniana i taka długo taka pozostanie. Poprawi się jak już ten portal padnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawda jest taka ze rynek opasa padł na 3-4 lata a może i na zawsze( mercosul, usa), inaczej tylko na tym forum twierdzą handlarze bo muszą kogoś dymać i sprzedaże cielaków  i odsadów bo ich łopatą nie chcą dobijać. Beata co to dla mnie za interes kupić odsada 300 kg za 10 zł zapłace Ci 3000 zł a potem handlarz albo psa jego mac ubojnia kupi go za 7 zł max 800 kg zwierzak da mi 5600 zł czyli na czysto 2600 zł nawet przez 1 rok tuczu za wiecej mi taki zje. Ty zarabiasz Daj Ci Boże ale nikt inny wiec marudze  mam do tego prawo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
8 minut temu, kanalia36 napisał:

Prawda jest taka ze rynek opasa padł na 3-4 lata a może i na zawsze( mercosul, usa), inaczej tylko na tym forum twierdzą handlarze bo muszą kogoś dymać i sprzedaże cielaków  i odsadów bo ich łopatą nie chcą dobijać. Beata co to dla mnie za interes kupić odsada 300 kg za 10 zł zapłace Ci 3000 zł a potem handlarz albo psa jego mac ubojnia kupi go za 7 zł max 800 kg zwierzak da mi 5600 zł czyli na czysto 2600 zł nawet przez 1 rok tuczu za wiecej mi taki zje. Ty zarabiasz Daj Ci Boże ale nikt inny wiec marudze  mam do tego prawo. 

Uwierz mi, że dla mnie to jest też dziwne, że ktoś kupi odsadka w cenie ponad 3, 5 tys zł, a dorosłego byka sprzeda po 6,5 zł za kg? Gdzie tu zysk? My też jak sprzedawaliśmy jakiś czas temu byki to trafiały się dołki, ale trwały krótko, a do tego jeszcze użeranie się z handlarzami, jeden przyjechał i gdy jego pomocnik trzymał byka na lince zamotanej na najniższym szczebelku  wagi to trzymał ją naciągniętą i już kilogramy leciały. Delikatnie zwróciłam jemu uwagę z zastrzeżeniem, że następnym razem wpędzę z podwórka. Kolejny wziął kilka szt z terminem płatności 14 dni, a po moich niezliczonych ilościach tel przelał po 50 dniach. To wszystko łącznie z ceną może człowieka zdołować, ale co robić? Teraz może i zarabiamy, ale nie przychodzi to lekko, musimy trzymać więcej mamek, a to wiąże się z niekiedy ciężkimi porodami, rok temu wet jak przyjechał do krowy z wypadniętą macicą to przy okazji przywiózł nam jakiegoś wirusa, a że był to okres wcieleń to po kolei zdechło nam 8 cielaków prawie dwutygodniowych. Od tamtej pory dwa razy w roku musimy szczepić wszystkie mamki i weź to złap jak to luzem chodzi. Też sprzedajemy wybrakowane krowy czy byki rozpłodniki po tej śmiesznej cenie i jak przyjdzie faktura to nic tylko się za to napić. Naszym zdaniem jest to zmowa ubojni, może się mylę, ale takie odnoszę wrażenie. My i tak musimy im sprzedać, bo nikt nie będzie trzymał po 3 lata, oni mają nas w garści. Wszyscy zarabiają tylko nie hodowca. 

  • Like 2
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Beato i ja Ci życzę jak najlepiej bo chleba nikomu się nie zazdrości i ciężkiej pracy.

Ja po prostu marudze bo sprzedałem tuczniki to 6,3 mnie wyszło a za byka to nikt tyle mi nie da. To jest chory kraj. Tucznika od małego max 6 miechów trzymam a byka 24. Przy bydle to  kiszonka, to obornik to sie zerwał itd. roboty od groma a świnki to tydzień przy małych robota a potem aby sypanie karmy w paśnik. Bydło na dziś to niezapłacona robota, nie mówiąc ze handlarze bydła to 2/3 złodzieje albo płacić nie chcą albo na wadze upierdalają, albo 10% skity. 

To wszystko winno być prawem uregulowane a nie jest 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488
kanalia36 napisał:

Beato i ja Ci życzę jak najlepiej bo chleba nikomu się nie zazdrości i ciężkiej pracy.

Ja po prostu marudze bo sprzedałem tuczniki to 6,3 mnie wyszło a za byka to nikt tyle mi nie da. To jest chory kraj. Tucznika od małego max 6 miechów trzymam a byka 24. Przy bydle to  kiszonka, to obornik to sie zerwał itd. roboty od groma a świnki to tydzień przy małych robota a potem aby sypanie karmy w paśnik. Bydło na dziś to niezapłacona robota, nie mówiąc ze handlarze bydła to 2/3 złodzieje albo płacić nie chcą albo na wadze upierdalają, albo 10% skity. 

To wszystko winno być prawem uregulowane a nie jest 

 

 

To trzymaj same świnie i po problemie nikt nie karze Ci trzymać opasow.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jarku i tak zamierzam, ale marudzić na cene bydła i tak będę)))))) Jarku pomyśl sam masa ludzi świnie zlikwidowała i zwariowała i zaczeła mieć opasy teraz jak cena jeszcze ze 2 lata 6 zł będzie to ludziska zmądzeja i wrócą do świń i znowu cena spadnie. Ja bym chciał aby już do swiń nie wracali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa wrócą . Dziki nie dają i ASF szaleje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zetorki ASF wejdzie do Niemiec i po problemie nawet chore świnie będą zdatne do spożycia)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cały myk na tym polega , że ASF granicy nigdy nie przekroczy . No może tam jakieś marginalne przypadki , zeby łatwiej było uwierzyć w chorobę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Trochę odbiegnę od tematu bydła na chwilę skoro mowa o świniach, słyszał ktoś, że można dostać 300 tys jednorazowej dotacji np po wybiciu stada świń, ale trzeba podpisać takie oświadczenie, że nie będzie się już hodowało tuczników? Tak ostatnio kolega mówił, bo słyszał wywiad z ministrem rolnictwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja słyszałem w TV . Tylko jakoś dać nikomu nie dają .

Jedna wielka propaganda !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja chciałem zlikwidować jak można było skasować ~6500 zł rocznie, to mnie zaczęli w agencji straszyć, że najpierw  przyjadą 2 kontrole weterynaryjne i będą dopierniczać kary za wszystko. Za pierwszym razem dostanę listę usterek do usunięcia + mandaty, a za drugim likwidacja całego stada w ciągu x dni. Program był dla kolesi i do pokazania w agrobiznesie. Gdyby za likwidację stad płacili po 300k to w Polsce same duńskie warchlaki zostaną w tuczarniach.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A bo raz się słyszało ze wpadali w środku nocy i zabierali świnie.I przeważnie w miastach jak był tam jakiś rolnik i w koło domki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488
kanalia36 napisał:

Jarku i tak zamierzam, ale marudzić na cene bydła i tak będę)))))) Jarku pomyśl sam masa ludzi świnie zlikwidowała i zwariowała i zaczeła mieć opasy teraz jak cena jeszcze ze 2 lata 6 zł będzie to ludziska zmądzeja i wrócą do świń i znowu cena spadnie. Ja bym chciał aby już do swiń nie wracali 

Na wszystkim są dolki i górki cenowe. Jak coś kilka lat płaci zaraz każdy się na to nastawia.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, kanalia36 napisał:

zetorki ASF wejdzie do Niemiec i po problemie nawet chore świnie będą zdatne do spożycia)))))

Tyle dobrego że chociaż siatkarze przed chwilą pokazali gdzie ich miejsce 😊oby tak daje Panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, beata12596 napisał:

Trochę odbiegnę od tematu bydła na chwilę skoro mowa o świniach, słyszał ktoś, że można dostać 300 tys jednorazowej dotacji np po wybiciu stada świń, ale trzeba podpisać takie oświadczenie, że nie będzie się już hodowało tuczników? Tak ostatnio kolega mówił, bo słyszał wywiad z ministrem rolnictwa. 

Jest takie coś.tylko nie wiem jaka kwota konkretnie,u nas przepisują ojcowie na synów. Kasa jest i świnie dalej są😆tylko właściciel na papierku się zmienił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

umowa z amerykami to jeszcze nie koniec świata, po za tym będzie wdrażana przez 6 lat i nie są to takie ilości, że rynek unijny się udusi. Uważam, że większa nie wiadoma jest brexit i sytuacja naszego głównego konkurenta czyli irlandi, która blisko połowę wołowiny wysyla właśnie do UK...więc jeśli zaleja rynek unijny swoją wołowina robi się nieciekawie. Kolejna sprawa spożycie krajowe, statustyczny Polak zjada ok. 21, kg wołowiny, statystyczny Francuz ok. 26 kg robi różnicę, prawda? Rynek niemiecki jest bardziej chlonny, ich spożycie krajowe jest ogromne. Polska "spożywa" tylko ok. 80 tys ton przy exporcie ponad 370 tys. Wiem, że umowa z USA i Brazylia psuje rynek, ale większy problemem jest zalew wołowiny z Irlandii. Rynek turecki jest lukratywny ale tylko 10% sprzedajemy po za UE. Przyszłościa jest rynek azjatycki - głównie Chiny, Korea , Japonia i o tam rynki powinniśmy walczyć.


oczywiście 2,1 kg*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

 

Dnia 22.09.2019 o 22:03, ab23 napisał:

I tu się  r ozchodzimy  bo są  r i dwa u a waga do ok 750 

U tam nie widzę 

 

 

 

Lider z Wlkp dalej ma promocję 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj