donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Przed chwilą, artek27 napisał:

Dla niego dzisiaj nie ma co wierzyc w to co mowi. On po odpuscie to majaczy😉

Tylko 0,7 na łeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Jasne, widac to po tym, ze O klasa jalowki ponad zlotowke wyzej niz byk. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
18 minut temu, bobienko napisał:

😆

O... Tyle zostawię z twojego komentarza

Edytowano przez Berthold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
Kentar napisał:

Byki poszly wszystkie w O klasie i tusza kazdego przekroczyla wymagane minimum 280kg miesa wiec mozna je policzyc razem. Jalowki maja 3 czasem 4 progi miesa stad mogly zostac rozpisane oddzielnie. Aczkolwiek z bykami nie jest to normalna sytuacja. Chyba chodzilo o to, zebys nie doszedl ile na ktorym Cie wy***ali. :)

Nie wiem czy mnie wyrolowali, ale odniosłem takie wrażenie. Ubojnia odbiera bydło, nie zostawia żadnego pokwitowania. Później to tylko loteria ile Ci mięsa naliczą i w jakiej cenie za nie zapłacą. Taki to teraz biznes:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do Węgrzynowa pojechały? Jeśli tak to wybicia tam podawali jak oddawałem krowy. Maila nie podawałeś, żeby wysłi Ci rozliczenie? Przekwas tam dalej wycenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, bobienko napisał:

Ja już likwduję całkowicie to gówno,nie wrócę do chodowli choćby byk był po 20 za R.Tak dla waszego info pewna firma oferuje za jałówkę do 24 miesięcy 13,3 za r

13.9 za u więc coś na rzeczy jest cena minimalna

Wrócisz wrócisz to jest silniejsze niż narkotyk 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
Thomas2135 napisał:

Do Węgrzynowa pojechały? Jeśli tak to wybicia tam podawali jak oddawałem krowy. Maila nie podawałeś, żeby wysłi Ci rozliczenie? Przekwas tam dalej wycenia?

Chyba najlepsza ubojnia w Polsce:) Szkoda tylko że chyba najlepsza w przekretach...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

@Thomas2135 Tak do Węgrzynowa. Ojciec był jak przyjechali je zabrać. Nie podał im maila. Nie wiem czy go o maila pytali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To dzwoń, bo wybicie na pewno podają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
Aktis napisał:

@Thomas2135 Tak do Węgrzynowa. Ojciec był jak przyjechali je zabrać. Nie podał im maila. Nie wiem czy go o maila pytali.

To dzwon bo może jakaś sztuka na utylizacje poszła bo tam często i gęsto się to zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Podejrzewam, ze kolega dostal tylko fakture, nie rozliczenie. Wtedy to normalne, ze byki poszly w jednej pozycji na fakture. No ale musialby kolega pokazac zeby bylo wiadomo co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
2 godziny temu, abc1922 napisał:

Jak cena w Wlkp w tym tygodniu?

11.8 za O u Biernackich 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

11.8 za O u Biernackich 

bobienko nie rezygnuj z hodowli zobacz jakie szałowe ceny)))))))) Sołtysowi normalnie aż z wrażenia spodnie z tyłka zjachały)))))) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Witam. Muszę sprzedać cztery jałówki charolaise w wieku  12 miesięcy. Taka sytuacja. Ile mógłbym za nie dostać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, zbitom793 napisał:

Nie Heniu tylko prezes zakladu Grzegorz  M.

Ok źle napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Po kolei firmy się kończą 

Rolnik poczytaj sobie więcej a nie durnoty piszesz.  ZM Henryk Kania wyprowadzały kasę za żywiec i kredyty bankowe do jakiegoś lipnego funduszu  który świadczył im lewe usługi.  To zaplanowane dymanie banków i rolników. Kania padnie a lewy fundusz kupi linie produkcyjne  i ubojnie za 1/10 wartości a banki i rolniczy zostaną z fakturami którymi sie można podetrzeć. 

Tam cały zarząd i rodzina kani do pierdla i konfiskata majątku.  Rolnik7343 trzeba umieć rozróznić bankructwo od oszustwa tu mamy do czynienia z oszustwem i nie ma czego żałować. Za pare lat taki sam myk zrobi Biernacki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

wczoraj w którymś z tematów forum podano link do licytacji komorniczej sad 180 ha .  wraz z budynkami , z pobieżnej anlizy wyglada i tamto na przekręt , i tam również rolnicy stratni bo była to grupa  producentów , ale miejsza z tym firmy w polsce nie bankrutują zbyt czest a konczą działalność po kredytach lub pomocy finansowej liczonej  w mln.  zł

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
34 minuty temu, kanalia36 napisał:

Rolnik poczytaj sobie więcej a nie durnoty piszesz.  ZM Henryk Kania wyprowadzały kasę za żywiec i kredyty bankowe do jakiegoś lipnego funduszu  który świadczył im lewe usługi.  To zaplanowane dymanie banków i rolników. Kania padnie a lewy fundusz kupi linie produkcyjne  i ubojnie za 1/10 wartości a banki i rolniczy zostaną z fakturami którymi sie można podetrzeć. 

Tam cały zarząd i rodzina kani do pierdla i konfiskata majątku.  Rolnik7343 trzeba umieć rozróznić bankructwo od oszustwa tu mamy do czynienia z oszustwem i nie ma czego żałować. Za pare lat taki sam myk zrobi Biernacki 

no a myślisz że Nowak to czemu bankrutuje ?

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj