donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
k0b    33

slawekz1975 obornik można kupić, gnojowicę już u nas za darmo oddaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, debrzyna napisał:

Za żywą. a co myślałeś że WBC

Ale te ceny idą jak pershing niedawno 6 zł w poprzedni poniedziałek 7 zł za 33 miesieczne byki w czwartek AdamRo dawał za HF już 8 zł dziś już 11 zł zaraz wejdzie jarek i powie ze już 15 zł. Kuźwa normalnie aż żal mi AdamaRo jak w takim tempie będzie drożeć to bidaczyszko pójdzie z torbami a Biernacki na żebry w Golinie.:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
19 godzin temu, szaman1 napisał:

sr** na te hodowlę obsiać pole i pier**lić. Szkoda życia żeby robić za półdarmo i stresować się czy wyjdziesz na 0 czy musisz dołożyć bo ktoś cię wyprostował

Też   doszedłem  do tego wniosku   -jałówki  cielne  dotrzymam  do terminów  i zwijam   hodowlę   ,  człowiek uwiązany  jak ten  byk w oborze  i  nie chcę  na stojąco  butów  sznurować....   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
2 godziny temu, slawekz1975 napisał:

tylko co siac aby sie rodzilo bez obornika kukurydzy lucerny traw itp?

Hektar marychy i lezysz pos palmami😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Lepiej sprzedać. Nie oddać 😉

Propozycja na dziś to od 6 do 7 net

8% skity. Czyli jak im sprzedaje to realnie wyjdzie za hf jakieś 6-6.2 i mm 6.4- 6.6

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

4szt mm 807-880kg 7zl. 

Jałówka hfxmo 620kg 7zl i pierwiastka hf 32mies (poszła jako jałówka ) 680kg 7zl 

Wszystko brutto i naprawdę ładne. Ale brud 8% 😕. Agromir

Stękał byki max na 6.8, jałówki 7.1 poszło wszystko w jedno. Nawet nieźle, miesiąc temu było 1zl niżej, ale ogólnie hujnia w porównaniu z tym co zaraz po aferze miałem. Ehhh 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
14 godzin temu, k0b napisał:

slawekz1975 obornik można kupić, gnojowicę już u nas za darmo oddaja

Jakie ceny obornika u Ciebie? 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
2 godziny temu, damian007 napisał:

Jakie ceny obornika u Ciebie? 

Obornik bezcenny.... Pieniędzy i gnoju nigdy dość!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
46 minut temu, Berthold napisał:

Obornik bezcenny.... Pieniędzy i gnoju nigdy dość!!! 

Tak stare ludzie prawili bo po oborniku lepiej rosło niż bez, jasne.... Tylko zastanawia mnie czemu obszarnicy co pole 20 lat obornika nie widziało mają dużo ładniejsze zboża czy kukurydzę niż małorolni co gnoją co 3 lata a też nawozy sypią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16853
martinez0019 napisał:

Fv z zeszłego tyg, 3x byk poniżej 30m-cy

landie daly miesa i fajna cena. szkoda, ze co jakis czas leci w ciula ten "kupiec". w moich okolicach dobrej opinii to on nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

martinez pogratulować  ceny jak na ten czas . Kolega podał ceny Pniew to 11 zł((((((. a swoją drogą skąd takie róznice sie biorą 2 zł za tą samom klasę?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Martinez wazony zywiec czy oddałeś jak to zazwyczaj Andzej bez ważenia przecież na wbc? Skąd jesteś ze aż tam sięga po bydło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

To jest cena brutto bo az sobie przeliczylem, tak bardzo nie dowierzalem. Czyli mamy jakies 12 netto za O klase czyli cena dla handlarza normalna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Tak stare ludzie prawili bo po oborniku lepiej rosło niż bez, jasne.... Tylko zastanawia mnie czemu obszarnicy co pole 20 lat obornika nie widziało mają dużo ładniejsze zboża czy kukurydzę niż małorolni co gnoją co 3 lata a też nawozy sypią 

Przestań, bo takie porównywanie jest śmieszne. Jeśli znasz takich co dają obornik i znacznie albo całkiem obcinaja nawożenie to nie porównaj ich do gospodarstw wielkotowarowych które robią wszystko jak należy. Nie ma porównania racjonalne gospodarstwo zaopatrzone w obornik do dego bez... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Tak stare ludzie prawili bo po oborniku lepiej rosło niż bez, jasne.... Tylko zastanawia mnie czemu obszarnicy co pole 20 lat obornika nie widziało mają dużo ładniejsze zboża czy kukurydzę niż małorolni co gnoją co 3 lata a też nawozy sypią 

Proste. Ostatnio masz niedobory wody a obornik aby sie rozlozyl potrzebuje sporo wody. Jak dasz obornik na jesieni jako tako sie rozlozy i nie bedzie konkurowal z roslina o wode. A jesli dasz go na wiosne to na polu Sahara w polaczeniu z wiosenna orka. Ja tak na 8 ha mam. Gdzie obornik na jesien qq metr wieksza od wiosennej. Moja ostatnia orka wiosenna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33
damian007 napisał:

14 godzin temu, k0b napisał: slawekz1975 obornik można kupić, gnojowicę już u nas za darmo oddaja Jakie ceny obornika u Ciebie? Damian007 kurzak z klatek ok. 30 zł już, bydlęcy 50 zl, gnojowica za darmo byle odebrac. Zależy co gdzie. Nawóz jest bezcenny, ale w rejonach gdzie jest dużo hodowli miałem kolegów co wymieniali się 4 tony obornika za tonę słomy więc przy 5 tonach słomy dostajesz 20 ton obornika i to jest w sam raz dawka po zboże np., a słyszałem że i kupują słomę a obornik przywożą. Sam nie kupuje ani nie sprzedaje obornik ale te 50 zł to uczciwa cena za bydlecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Tak stare ludzie prawili bo po oborniku lepiej rosło niż bez, jasne.... Tylko zastanawia mnie czemu obszarnicy co pole 20 lat obornika nie widziało mają dużo ładniejsze zboża czy kukurydzę niż małorolni co gnoją co 3 lata a też nawozy sypią 

Pewnie, że po oborniku lepiej rośnie,  szczególnie to widać w trudniejszych latach. Nie można jednak zaniedbywać przy tym nawożenia sztucznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj