donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

To Ci co zostaną będą może zarabiać jak się pogłowie zmniejsz , ja narazie czekam jeszcze za wcześnie podejmować takie decyzje 

Byki O klasa 6 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

a mi to już sie obojętne te ceny robią, nie sie dzieje co chce

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No u mnie tez ze sloma glupota jak nigdy. Za sprzatniecie oddaja i nikt nie chce. U mleczazy stogi ze gospodarstw nie widac, a byczarze sami slome chca sprzedac

 

Do tego dzika na asf tydzien temu znalezli i powiad do zoltej strefy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U nas gorsza susza jak przed rokiem. Słomy jest dużo ale kukurydzy będzie o 40% mniej. Stado trzeba zmniejszyć.

Buraki usychają będzie mniej wysłodków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

U nas tez. Zboza jskims cudem ladnie daly. Deszcze na klos i lisc flagowy poszly. Ale qq nie bedzie miala nawet kolby a burak jak pietruszka.

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo bycarze tak jak ja dotuczy to rogate gówno co jest w oborze i zleje hodowle dalszą ciepłym moczem.

A informacja dla jarków i sołtysów  i innych wariatów co do dalszej hodowli byków. Wszedł program azotanowy i trzeba mieć plany nawozowe i nie wiecej jak 170 kg N w czystym składniku na ha dawać. I ci co mają po 100 byków a mało hektarów w Wielkopolsce leją w portki. Kontrole już ruszyły i juz paru bycarzy ma upierdolone część dopłat bezposrednich za zanieczyszczanie środowiska  gnojem od cennych byków. Wiec kupujcie wiecej cielaków. handlarze dadzą wam wór pieniedzy (  5 zł)a potem ARIMR je zabierze w ramach kar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
Przed chwilą, kanalia36 napisał:

Bo bycarze tak jak ja dotuczy to rogate gówno co jest w oborze i zleje hodowle dalszą ciepłym moczem.

A informacja dla jarków i sołtysów  i innych wariatów co do dalszej hodowli byków. Wszedł program azotanowy i trzeba mieć plany nawozowe i nie wiecej jak 170 kg N w czystym składniku na ha dawać. I ci co mają po 100 byków a mało hektarów w Wielkopolsce leją w portki. Kontrole już ruszyły i juz paru bycarzy ma upierdolone część dopłat bezposrednich za zanieczyszczanie środowiska  gnojem od cennych byków. Wiec kupujcie wiecej cielaków. handlarze dadzą wam wór pieniedzy (  5 zł)a potem ARIMR je zabierze w ramach kar.

Mozna podpisac umowe na sprzedaz obornika i problem z glowy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oczywiście ale wtedy kupujący musi miec plan nawozowy i spełniać normy. A z tym planem  nawet odr maja problem.

Ja kupiłem kurzaka bez faktury , umowy  po prostu go zaorze  i ja osobiście z zadnym bycarzem zadnej umowy bym nie podpisał no chyba ze sypnie groszem)))) w końcu ma z czego)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co podczas kontroli odkopują gnój i go ważą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
7 minut temu, kanalia36 napisał:

kupujący musi mieć plan nawozowy i spełniać normy

Nawet jak ma tylko 12 ha ornego a kupi 250 m3 ?

9 minut temu, kanalia36 napisał:

A z tym planem  nawet odr maja problem

To zmienić ODR i wziąć prywatna firme 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pic na wodę.krowiarze leją tu gnojowicę w  milionach m3.do tej pory żaden terminów nie przestrzegał i gówno zrobili i teraz gówno im zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Js i ojciec sie wyrabiamy. Tylko zona miala za malo ziemi. Wiec podpisala umowe z wujem. Ktory nie jest rolnikiem i niech mu sprawdza plan i doplaty zabiora. Hehe.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, bobienko napisał:

I co podczas kontroli odkopują gnój i go ważą?

Przyjerzdza kontroler z ARIMR otwiera system IRZ i wklepuje wszystkie zwierzęta jakie przez rok posiadałeś potem wlepuje sposób utrzymania np. głęboka ściółka i system liczy ile masz gnoju i o jakiej wartości N . Tabelki agencyjne zawyżają N  zeby uj***ć. Potem dzieli to przez hektary i mu wychodzi wynik. I dopłaty pa pa

A co do terminów jedno zdjecie z rejestracja twego traktora w nie terminie i po dopłatach

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, kanalia36 napisał:

oczywiście ale wtedy kupujący musi miec plan nawozowy i spełniać normy. A z tym planem  nawet odr maja problem.

Ja kupiłem kurzaka bez faktury , umowy  po prostu go zaorze  i ja osobiście z zadnym bycarzem zadnej umowy bym nie podpisał no chyba ze sypnie groszem)))) w końcu ma z czego)))

Ty taki inteligent i k**wa łamiesz prawo kupując na lewo kurzaka😀

8 minut temu, kanalia36 napisał:

Przyjerzdza kontroler z ARIMR otwiera system IRZ i wklepuje wszystkie zwierzęta jakie przez rok posiadałeś potem wlepuje sposób utrzymania np. głęboka ściółka i system liczy ile masz gnoju i o jakiej wartości N . Tabelki agencyjne zawyżają N  zeby uj***ć. Potem dzieli to przez hektary i mu wychodzi wynik. I dopłty pa pa

Ci co mają chlewnie i kawałek pola pod nią też są w takiej samej lub nawet gorszej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, debrzyna napisał:

To znaczy ile liczą procent czystego azotu

Tona obornika na płytkiej ściółce ma mniej azotu niż tona na głebokiej. System to liczy i wie ile ton obornika mogłes dać na pole jeden rolnik moze dać 30 inny 40 na ha. system to potwierdza . Gnój od 6 miesiecznego zwierzaka ma inny azot niz taki od 8 miesiecznego. To jak totolotek   i te umowy z wujkiem to w buty można wsadzić bo sprzedasz wójkowi 200 ton a system na kontroli powie ze masz jeszcze 80 ton za dużo i dopłaty część utracone. Nawet ODR planów nie potrafią zrobić

Ale spoko w zeszłym roku kotrolowani byli tylko krowiarze i bydlarze powyżej 300 sztuk

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

A ja plan mam i wszystko policzone W oborniku z głębokiej ściółki jest 2,7 kg N w 1 tonie Wyszło ze mam 500 ton obornika z zawartością własnie 2,7 250 poszło na moje 12 ha a 250 oddane nieodpłatnie na 12 ha   Gdybym nawet cały sam zagospodarował to wyszło by po 112 kg/ha 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy super ze spełniacie ale Ci co maja po 100,200 sztuk będą mieli z tym problem, do tego brak karmy wiec mówienie ze ci co maja 130 sztuk to zwiekszą do 200 jest abstrakcją. Po prostu taka drobnica jak ja  wypadna z hodowli  i zostana się tylko tacy powyżej 100 sztuk na stanie( o ile cena wróci do normy)

Myśle ze za rok Ci co maja 100 sztuk będą sprzedawać wprost do ubojni a handlarze złodzieje będą pojedyńcze sztuki kupować od niedobitków  tak jak u świń

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

rolnictwo  jest  tylko dla ludzi z pasją   dobrze  niech uciekaja na te etaty   moze prawdziwy rolnicy  cos wiecej  zarobia .

Edytowano przez strsw33
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, strsw33 napisał:

0rolnictwo  jest  tylko dla ludzi z pasją   dobrze  niech uciekaja na te etaty   moze prawdziwy rolnicy  cos wiecej  zarobia .

pasją i poczuciem humoru))))

To samo mówili swiniarze jak było 15 mln świń  ze jak będzie mniej to zarobią ( 20 lat temu) teraz  jest 4 mln i cena dalej 5 zł, hehehe Myślisz ze z bykami bedzie inaczej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Przyjerzdza kontroler z ARIMR otwiera system IRZ i wklepuje wszystkie zwierzęta jakie przez rok posiadałeś potem wlepuje sposób utrzymania np. głęboka ściółka i system liczy ile masz gnoju i o jakiej wartości N . Tabelki agencyjne zawyżają N  zeby uj***ć. Potem dzieli to przez hektary i mu wychodzi wynik. I dopłaty pa pa

A co do terminów jedno zdjecie z rejestracja twego traktora w nie terminie i po dopłatach

A jak nie ściele i gnoju mam 1/3 tego co wszyscy to co ? 😂 Dodadzą sobie żeby im się zgadzało ? Bo nie zapominaj że oni to też przeliczają na kilogramy obornika od sztuki na rok ;) i co ? Dowalą się że za mało ściele ? 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Przyjerzdza kontroler z ARIMR otwiera system IRZ i wklepuje wszystkie zwierzęta jakie przez rok posiadałeś potem wlepuje sposób utrzymania np. głęboka ściółka i system liczy ile masz gnoju i o jakiej wartości N . Tabelki agencyjne zawyżają N  zeby uj***ć. Potem dzieli to przez hektary i mu wychodzi wynik. I dopłaty pa pa

A co do terminów jedno zdjecie z rejestracja twego traktora w nie terminie i po dopłatach

Przepraszam kolego, ale bajki bajki bajki... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystko dobrze prawisz ale wystarczy miec mniej niż 60 djp i h*j cie interesuje program azotowy i mniej jak 15 chyba ha :D wiec ja mam gdzieś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

o to to ;) i mogą jedynie przyjechać byki po d*pach podrapać

Edytowano przez Rolnik7343
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj