donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
3 godziny temu, jarecki napisał:

LGBT ?

To zależy czy krowy z krowami i byki z bykami .. i czy byczki chcą być krowami a krowy byczkami .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/spadki-cen-bydla-wyhamowaly-widac-lekkie-odbicie,87555.html

 

farmer

pisza ze ceny w gooooooore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, zetorki12 napisał:

To tylko patologię rodzi . Te całe siedliska ptaszków i inne takie . Dwa lata temu zastanawiałem się co gośc wymyślił że w zbożu mu parę orzechów włoskich rośnie . :P    Zwykłe wyłudzanie kasy .

zetorki a płacenie za byki 4, 5 zł  to nie patologia????

Polska to kraj złodziei i oszustów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Cena pnie się powoli do góry wczoraj był handlarz i za hf płacił 6.10 naradzie czekają wielkopolska 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
31 minut temu, ACoCieTo napisał:

Cena pnie się powoli do góry wczoraj był handlarz i za hf płacił 6.10 naradzie czekają wielkopolska 

U... To ładnie... Jakiś znany handlarz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
47 minut temu, ACoCieTo napisał:

Cena pnie się powoli do góry wczoraj był handlarz i za hf płacił 6.10 naradzie czekają wielkopolska 

 przyłączam do pytania... Kto tyle płaci może ode mnie też odbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Cena + VAT na Sokołów nigdy jeszcze tam nie sprzedawałem nie wiadomo co z wagą .,gotówka do ręki .byki ładne czarno białe uważam że 7 są warte (tylko kiedy takie ceny wrócą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1493

Hf u handlarza na Sokołów max 5,7 netto, żeby cokolwiek zarobił. Reszta to magia.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Czyli dobrze że nie sprzedałem ,jak widzę kalkulator w ręce, i teksty że tyle bydła  mają to mnie szlak trafia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Nie dlugo nie beda mieli tyle bydla. W mojej okolicy kilka stad bydla do likwidacji  dzieki tym cena. 80szuk, 60 sztuk i kilka 10-20  sztuk rocznie. Podejrzewam ze poglowie ostro pierdyknie i bedzie zdziwko ze chlopy nie nachodowali bydla po 5 zl.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ten co ma 30 to zlikwiduje a tam co ma 130 zwiększy do 200 szt

I nic mniej nie będzie 

Edytowano przez Rolnik7343
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co da 200 jeść???? to nie swinia ze tanie ziarno z Ukrainy się kupi. W mojej okolicy są tacy co 3 tys belek słomy kupuje rocznie, kukurydzę na pniu po 5 tys zł  dają. Jak byki były po 8 zł to  OK ale jak teraz sprzedał po 4, 6 zł to  jeczy ze musiał kredyt wziąść  i jak te wuje z PIS nic nie zrobią to pójdzie na centralny

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OK ale to kosztuje. a granica opłacalności to z kupnymi cielakami 7 zł. 

Np. takie świnie to można hodować w gospodarstwie o areale wielkości chlewni 100 % wszystko kupować plus doksycyklina w poidło i zysk. Uchowaj bydło bez pola na baze paszową. to nie możliwe. No chyba ze masz dostęp do hormonów.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

Ten co ma 30 to zlikwiduje a tam co ma 130 zwiększy do 200 szt

I nic mniej nie będzie 

Ta. I co mu da te 200? 🤣 problemem jak w drobiu nie jest mala oplacalnosc ze trzeba miec tysiace sztuk. Tylko calkowity brak. A nawet strata na kazdej sztuce po 1000zl. I tak majac 130 straci 130tys ale nie. Zwiekszy na 200 i straci 200tys😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy hodowla bydła się nie opłaca  i są na to dowody.

Rząd promuje hodowle opasów. a jak to Ferdynand Kiepski mówi " ta męda i tak Cię oszuka" Skoro rząd do tego zachęca trzeba zrobić dokładnie odwrotnie.

O to program wyborczy PIS

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co się opłaca?mleko?w Bielsku pierdolneła mleczarnia i d*pa ,wcale nie płacą!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Ja też likwiduję to co jest to odchowa się i na etat ,w okolicy wszyscy tak samo w tym roku po żniwach słomy nikt nie chciał , inne lata to był szał za słomą .susza siana brak a słomy nie chcą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj