donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bugii    689
1 godzinę temu, kazik6 napisał:

to policz to 60ton x40 zl i potem policz zyski z tej uprawy, wiem ze obornik swój itp. itd.,ale na dobrej ziemi dasz 50t raz na 5 lat i plony i tak będą lepsze niż na piachu co dostaje co rok obornik,przy tych suszach to na piachu jest masakra 

Nie kazdy ma pod dostatkiem dobrej ziemi jak ty. 

Wiadomo ze wolalbym uprawiac sama 1 ale u nas 3 to ralytas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
1 minutę temu, chłop z mazur napisał:

OSI 30 groszy do góry

no w końcu... ciekawe czy będzie dalej rosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107
4 godziny temu, Bugii napisał:

Sam mam troche piaskow 5, 6 klasa i 10 lat obornika rok w rok po 60 t i plony  lepsze niz 2 lata temu kupiona 4 klasa ziemi. Wiec ten gnoj ktory nam zostaje z produkcji nie jest taki bezwartosciowy. 

Nie bez powodu sasiad sprzedaje kazda ilosc gnoju po 30- 40 zl za t. 

Tne kombajnem po zarobkach to wiem kto ma najlepsze zboza  i sa to chodowcy. A ci co siedza na etacie i sprzedaja slome tak wyjalowili glebe ze zbieraja po 2 tony z 4 klasy gdy ja zbieram z 5 klasy 6 ton.

 

piachy mam własnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

A co się robi na piachu ? Ugory zostawia ? Czyli cały areał zostawić ?

piach albo sie sprzedaje po dobrej cenie albo oddaje w dzierżawe albo gospodaruje dla dopłat i w kazdym z tych przypadków idzie sie do pracy bo nie wolno uzależniać swojego bytu od tego ze 5 dni poświeci słońce i po uprawie i zyskach, mało tego, trzeba miec swiadomosc tego że w Polsce bedzie coraz cieplej i coraz bardziej sucho dlatego inwestowanie i to czesto na gruby kredyt w gospodarstwa oparte o 5 i 6 klase w długim okresie czasu to bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52
33 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

Czyli ile teraz ?

W Osi cale 10.20zl za o klase o ile masz z nimi umowe inaczej 9.9zl za o do 24 miesiecy a do 30 m-cy - 30 gr

Edytowano przez Kamilek1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

za certyfikat też jest dopłata ale nie pamiętam teraz dokładnie ile ;)

ogólnie w OSI masz dopłatę do umowy, certyfikatu i ilości sprzedanych sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

A ta umowa wyglada tak ze podajesz ile sztuk w danym roku musisz tam sprzedac i to wszystko? Czy oni narzucają np dany miesiac odbioru itp? A jesli chodzi o certyfikat to jakie wymagania trzeba spełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
7 minut temu, Kamilek1 napisał:

A ta umowa wyglada tak ze podajesz ile sztuk w danym roku musisz tam sprzedac i to wszystko? Czy oni narzucają np dany miesiac odbioru itp? A jesli chodzi o certyfikat to jakie wymagania trzeba spełnić?

umowa to głównie właśnie to że podajesz ile masz do sprzedania na "ten" rok a co do certyfikatu to ogólnie dobra pasza, dobrostan bydła itd ;) przyjezdzają na kontrole, sprawdzają i jak wszystko jest tak jak powinno być to dostajesz certyfikat, oczywiście nie od razu tylko po kilku dniach

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
25 minut temu, Rolnik7343 napisał:

za certyfikat też jest dopłata ale nie pamiętam teraz dokładnie ile ;)

ogólnie w OSI masz dopłatę do umowy, certyfikatu i ilości sprzedanych sztuk

Właśnie o to chodzi... Tak trzeba namieszać, tyle bzdur nawymyslac, certyfikatów umów, głupot żeby normalny ( a i nawet ponadprzecietny 😋) chłop nie ogarnął tego umysłem co i za ile. A na koniec ci powiedzą że to godna i  najlepsza cena,i  w  to też masz uwierzyć i Ch... J 🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😁😁😁😁😁😁😁😄😁😁😁😁😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Pany cud się dzisiaj wydarzył. Handlarz był obejrzał bydło i powiedział żeby się trochę wstrzymać ze sprzedażą bo delikatnie w górę idą:) 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488
20 minut temu, Karollorak93 napisał:

Pany cud się dzisiaj wydarzył. Handlarz był obejrzał bydło i powiedział żeby się trochę wstrzymać ze sprzedażą bo delikatnie w górę idą:) 

Szybciej zeby wage albo wiek przewalily aby cene mogł do dolu zbic...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20
8 godzin temu, Berthold napisał:

Właśnie o to chodzi... Tak trzeba namieszać, tyle bzdur nawymyslac, certyfikatów umów, głupot żeby normalny ( a i nawet ponadprzecietny 😋) chłop nie ogarnął tego umysłem co i za ile. A na koniec ci powiedzą że to godna i  najlepsza cena,i  w  to też masz uwierzyć i Ch... J 🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😁😁😁😁😁😁😁😄😁😁😁😁😁

popieram masz racje biernacki dziś znajomemu dał za hfy 10,60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ostatnich waszych kwikach że cos śmierdzi z tymi wycenami teraz można powiedzieć że coś pachnie :D w końcu w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj