donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik7343    5859
31 minut temu, kazik6 napisał:

on tez Ci może tak napisac za jakiś czas jak nie będziesz miał na rate kredytu bo bydło nie zdrożeje i Ci napisze po co tyle brales 

to sie przejdzie całkowicie na krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
44 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

to sie przejdzie całkowicie na krowy

Jak wszyscy zaczna z bykow na krowy przechodzic to bedzie to samo co z bykami teraz

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
5 minut temu, kazik6 napisał:

Jak wszyscy zaczna z bykow na krowy przechodzic to bedzie to samo co z bykami teraz

święta racja 👍  Nie bądz kolego taki pewny mleka bo jak ostatnie czasy pokazały różnie może być.   Osoby które przeszły ze świń na opasy mogły sądzić podobnie i co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

że co ? krowy są także na nic nie trzeba przechodzić tylko dostawić więcej ;) opasy też są, gdyby nie te pier.... ASF to świnie by też były i zawsze na czymś na + sie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jedno na plus inne na minus i okrągłe zero jest w kieszeni  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 Biorąc pod uwagę strukturę sprzedaży polskiej wołowiny, ostatnie spadki cen to prawdopodobnie wynik pewnych zawirowań w sprzedaży zagranicznej. Krajowy sektor mięsa wołowego jest bowiem bardzo wrażliwy na zamówienia z innych rynków. Polskiej branży, w tym obszarze,  nie pomaga ograniczenie sprzedaży do Turcji, która była jednym z ważniejszych odbiorców wołowiny z Polski w 2018 r. , a Polska była z kolei największym unijnym dostawca mięsa wołowego do Turcji. To odbiło się na wynikach sprzedaży zagranicznej. Po czterech miesiącach 2019 r. łączny eksport nieprzetworzonego mięsa wołowego z Polski był niższy o 13% w relacji rocznej - dodaje analityk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Ciekawe kto temu Panu płaci .? Kolejny sektor do wykończenia, kiedy im się oczy otworzą ,wieś bez rolników kiedyś nie do pomyślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

Dadza pare groszy doplaty zeby ludzie sie zucili na to jak szczerbaty na dynie a potem jebs cena na dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57
mlody43 napisał:

łuków O 10.90 do 24 miesiecy. Chobot R 10.90 do 29 miesiecy

W Chobot ograniczenie wagowe ma 450kg wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
4 godziny temu, Sokol2 napisał:

dzisiaj zrobiłem interes zycia !!! byki mieszance ponad 2 lata litwiny poszły po 5.75zł i wyszło niecałe 4500zł za sztuke... cielaki  kupiłem po 1400zł.  czyli wyszło ok 3000zł zarobku na 2 lata minus pasza którą zjadły ( powiedzmy ok 3500zł) i prad paliwo itp czyli została mi kupa gnoju i te 500zł mysle ze dołożyłem do sztuki dokładnie nie jestem w stanie policzyc ... A najlepsze jest to ze w marcu jak na chwile była cena mogłem je opierdolic po 7,7!!!!! ale nie bo jesce troche urosna i cena moze podskoczy... i tak w kwietniu sprzedałem po mm 6,9 w maju hfy po 6.5 w czerwcu jałowki po 7,2 byki mm po 7 i w lipcu kur...a po 5,75

Wiekszosc osob w tym temacie zrobila taki interes. Przytrzymala bydlo i pokazala ze za grosze go nie oddadza. Kilka stron temu pisal ktos ze ma 32 miesieczne byki i poki 7.7zl nie dostanie zostana w kojcach😂

Ja mam czas do listopada. Ciekawe czy beda chociaz po 6.5zl czy po 4.😩

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
48 minut temu, Bugii napisał:

Wiekszosc osob w tym temacie zrobila taki interes. Przytrzymala bydlo i pokazala ze za grosze go nie oddadza. Kilka stron temu pisal ktos ze ma 32 miesieczne byki i poki 7.7zl nie dostanie zostana w kojcach😂

Ja mam czas do listopada. Ciekawe czy beda chociaz po 6.5zl czy po 4.😩

Pisałem że wg. mnie to moje koszta ta cena i to chcę minimum chyba że będę musiał z tym uciekać 😜

Takie info zasłyszane że eksport idzie a cena po łańcuszku spadła od nas zaczynając. Podobno byka od groma wszędzie. Nie tylko u nas ale i za miedzą w jedną i drugą stronę też. 

Ktoś to musi zjeść i może będzie lepiej😉

Moje nastolatki pójdą na eksport by pokazać półtusze i  wyjaśnić jak nie utrzymywać byka😊


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Z opłacanych gałęzi rolnictwa to już chyba tylko krowy pozostały (nie licząc niszowe produkcji). Jak się teraz ludzie rzucą na produkcję mleka, to i tą gałąź zacznie dołować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Tylko jakim kosztem ta opłacalność? Może cacy jak masz z 300 krów i murzynów na stanie ale w mniejszych gr to orka ponad siły czasem, niezależnie od stopnia mechanizacji. I wiem, zaraz mi tu wyjadą niektórzy że można zawsze sobie czas wygospodarować na urlop. Ok, pogadamy jak rodzice siądą,bo wiecznie robić nie będą. Ja ostatnie dwa dni wolnego miałem w 2010 roku.Jeżeli ktoś ma na małym gospodarstwie ma takiego pracownika z którym może zostawić stado na kilka dni to winszuje. Tego jaki to fachowiec i że na niego kogoś stać. Nie wie nawet jaki skarb posiada.

Edytowano przez komizmo
  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

dokładnie,krowa to nie byk ze dwa razy dziennie dasz i wyjebane, rozrod , wycielenia ,udoj ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, Aktis napisał:

Z opłacanych gałęzi rolnictwa to już chyba tylko krowy pozostały (nie licząc niszowe produkcji). Jak się teraz ludzie rzucą na produkcję mleka, to i tą gałąź zacznie dołować.

zobacz jaka jest już teraz produkcja mleka , rekord produkcji  a opłacalnosc dzieki eksportowi , niech chiny odmówią to mleko spadnie do 1,1 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Aktis napisał:

Z opłacanych gałęzi rolnictwa to już chyba tylko krowy pozostały (nie licząc niszowe produkcji). Jak się teraz ludzie rzucą na produkcję mleka, to i tą gałąź zacznie dołować.

dzisiaj to tylko duży areał i produkcja roslinna, żadnych hodowli bo to dziadostwo i kupa problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki tdztemu mniej dokładam do byków😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Tylko jakim kosztem ta opłacalność? Może cacy jak masz z 300 krów i murzynów na stanie ale w mniejszych gr to orka ponad siły czasem, niezależnie od stopnia mechanizacji. I wiem, zaraz mi tu wyjadą niektórzy że można zawsze sobie czas wygospodarować na urlop. Ok, pogadamy jak rodzice siądą,bo wiecznie robić nie będą. Ja ostatnie dwa dni wolnego miałem w 2010 roku.Jeżeli ktoś ma na małym gospodarstwie ma takiego pracownika z którym może zostawić stado na kilka dni to winszuje. Tego jaki to fachowiec i że na niego kogoś stać. Nie wie nawet jaki skarb posiada.

teraz ogarniam to i z krowami ogarnę

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj