donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kr9292    950
10 godzin temu, tajwan1986 napisał:

to byłaby górka ale nie u nas tylko u niemca czecha czy rumuna.ile mam byków..odpowiednią ilość i ani jednego z importu

A ty jeszcze nie rozumiesz że ty Niemiec i Rumun sprzedajecie w te same miejsca? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57
10 godzin temu, komizmo napisał:

No ale z tego co wiem krowy angus nie rosną duże, więc jałówki na rzeź to szału chyba nie zrobią...

Czesto mam jałówki ho x an i jestem zadowolony. No i nieźle się wybijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A ktoś myślał o sprzedaży angusów do restauracji ? słyszałem że są ubojnie które skupują bydło takie typowo restauracyjne jak właśnie angus i więcej za kilo płacą nic w normalnej ubojni

Jak by sie miał większą partię to moze warto by było się tym zainteresować i poszukać takiej ubojni

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
1 minutę temu, AdamRo napisał:

Tarnów, delikatnie ale do góry. Reszta straszy i czeka.

czyli jest światełko w tunelu czy to tylko jednorazowa zagrywka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

 miejmy nadzieje ze się w końcu cos ruszy bo ile można ciagle na te sme sztuki w oborze patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Byki mm 697kg 5.45net, 850 5.6nett.  lokalny pośrednik porażka

2 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

A ktoś myślał o sprzedaży angusów do restauracji ? słyszałem że są ubojnie które skupują bydło takie typowo restauracyjne jak właśnie angus i więcej za kilo płacą nic w normalnej ubojni

Jak by sie miał większą partię to moze warto by było się tym zainteresować i poszukać takiej ubojni

Problem w tym, że właśnie w Ameryce PLD angus jest bardzo popularny. Jaki problem żeby restauracje sprowadziły sobie gotowe półtusze? Albo nawet porcje które ich interesują? Myślałem też o mamkach angusach, ale w obecnej sytuacji naprawdę bardzo ciężko zaryzykować taki krok.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

dzwonilem po ubojniach to w tym tygodniu poszlo do gory. wiec jest nadzieja ze sie ruszy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
28 minut temu, mlody43 napisał:

dzwonilem po ubojniach to w tym tygodniu poszlo do gory. wiec jest nadzieja ze sie ruszy.

dokładnie, konkretnie ile poszło do góry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45

Sprzedane 3 byczki dwa SM i jeden AN

Simentale w wadze 800kg i 850kg

Angus w wadze 650kg (najmłodszy z nich wszystkich)

Cena 6.40 + vat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
9 minut temu, rolnik200m napisał:

Sprzedane 3 byczki dwa SM i jeden AN

Simentale w wadze 800kg i 850kg

Angus w wadze 650kg (najmłodszy z nich wszystkich)

Cena 6.40 + vat

Czystorasowe? Ile skitki ci odjoł...? 

45 minut temu, Elvis1090 napisał:

dokładnie, konkretnie ile poszło do góry??

Tyle że się nikt odezwać nie chce... 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
15 godzin temu, AdamRo napisał:

Klasyfikatorami są przeszkolenie ludzie, zdają egzaminy państwowe, bardzo trudne egzaminy i dostają odpowiednie certyfikaty. Problem w tym że w zasadzie są to pracownicy ubojni. 

Problem klasyfikacji był zgłoszony do MR chyba za Jurgiela, ministerstwo nie widziało sensu powoływać kolejną służbę. 

Klasyfikatorzy są "kontrolowani" przez IJRHARS i za machlojki mogą zostać pozbawieni uprawnień.

Na jednej z ubojni ktora ma wlasny transport kierowca ktory zwozi bydlo jest rowniez klasyfikatorem. :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, AdamRo napisał:

11,4 za O dla dużych pośredników.

to kiedy po 12 za O ? pazdziernik listopad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
32 minuty temu, Kentar napisał:

Na jednej z ubojni ktora ma wlasny transport kierowca ktory zwozi bydlo jest rowniez klasyfikatorem. :)

Bywa i tak. Dlatego jest jak jest.

Widocznie nie głupi człowiek.

Edytowano przez AdamRo
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52
40 minut temu, AdamRo napisał:

11,4 za O dla dużych pośredników.

A w jakiej ubojni? Noo to juz by byla jakas podwyzka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, savjer napisał:

to kiedy po 12 za O ? pazdziernik listopad ?

mi taki termin  pasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5300

A ja dzis pierdolnietego hf-a sprzedałem po 5,80 😄 nawet na mauzera ropy niestarcZY 🤔

Ladne mieszance z lm max 7.50


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
11 minut temu, marulekk napisał:

A ja dzis pierdolnietego hf-a sprzedałem po 5,80 😄 nawet na mauzera ropy niestarcZY 🤔

Ladne mieszance z lm max 7.50

Coś więcej... netto, brutto. Zanieczyszczenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5300

No oczywiście , że brutto. Byk czysty😁 potrącenie 7%

  • Haha 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
4 minuty temu, marulekk napisał:

No oczywiście , że brutto. Byk czysty😁 potrącenie 7%

Jak czysty to Like 😁😂🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedana kulawa krowa 523kg  4.5 waga i cena brutto  skita 8% Mierzejewski . Wycena krowa 650 kg 5.7 brutto  ,byk hf 880 kg 7 brutto  mieszaniec z belgiem waga 900 cena 8 brutto  płatność niby 14 dni . Pierwszy raz sprzedałem do nich brali dziś od wója i pogoniłem przy okazji tą krowę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
17 minut temu, zkordalski napisał:

Sprzedana kulawa krowa 523kg  4.5 waga i cena brutto  skita 8% Mierzejewski . Wycena krowa 650 kg 5.7 brutto  ,byk hf 880 kg 7 brutto  mieszaniec z belgiem waga 900 cena 8 brutto  płatność niby 14 dni . Pierwszy raz sprzedałem do nich brali dziś od wója i pogoniłem przy okazji tą krowę . 

Mam nadzieję że dostaniesz kasę, ale przy dzisiejszych cenach hf 7 brutto to mi to bardziej niż śmierdzi niestety... Żadna ubojnia tyle nie da, a co dopiero handlarz... Że chyba to te podwyżki co to o nich wszyscy piszą... 😁

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj