donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursus11    57

Coś muzułmanie chyba słabo biorą. Chyba kupię izoterme i będę miał mięso na 10 lat oddać byka za 10zl nie to już nawet nie jest śmieszne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

świnie i mleko też tanieje 

Brawo Pis!!!!! zadzieram kiece i na wybory tegoroczne na pewno lecę 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2

za ową sytuację możemy podziękować stacji TVN brawo udało się wam. Z racji tego że to telewizja zagraniczna doskonale wiedzieli co robią. W Niemczech sytuacje ze stycznia są na porządku dziennym nikt z tego afery nie robi, żeby nie zaszkodzić rolnikom.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Osi podalo cennik na ten tydzien i ceny takie same jak z przed tygodnia czyli 9.90 zl za o klase a jak sokolow i biedrnacki i inni?

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
43 minuty temu, zetor10145 napisał:

A co rząd ma wspólnego z cenami w prywatnych spółkach. Nie ma wpływu na ceny 

 

 

Rząd ma bardzo wielki wpływ na wszystko... I jak tylko zechce to z każdej strony może coś ugrać... Jest przed wyborami... Poczekamy zobaczymy

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
3 godziny temu, kanalia36 napisał:

świnie i mleko też tanieje 

Brawo Pis!!!!! zadzieram kiece i na wybory tegoroczne na pewno lecę 

kogo proponujesz , jaka partia poprawi sytuacje w rolnictwie ? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
20 godzin temu, kanalia36 napisał:

świnie i mleko też tanieje 

Brawo Pis!!!!! zadzieram kiece i na wybory tegoroczne na pewno lecę 

ja w ogóle na wybory nie chodzę... ani razu jeszcze nie byłem

Edytowano przez Rolnik7343
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

nie na bory tylko bobry ale to błąd dobry obiad z bobra i kolejne 500 plus , i po co  byki hodować :D

7 minut temu, Rolnik7343 napisał:

ja w ogóle na bory nie chodzę... ani razu jeszcze nie byłem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Schetyna ma dawać 500 dla najuboższych to przy dzisiejszy cenach my hodowcy bydła się łapiemy 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katka8888    5
58 minut temu, jarecki napisał:

kogo proponujesz , jaka partia poprawi sytuacje w rolnictwie ? 

Nowa partia Prawda lider Michał Kołodziejczyk.

 

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

gdzieś na forum czytałem ze za 100 tys. można kupić jedynke na liscie u Kołodziejczaka  a to lepszy byłby biznes , ktoś napisał ze rolnik sprzedał las i kupił odsadki wzamian , to moż sprzedać bydło i troche ha . i wykupić miejsce na liscie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na sznurku skończyć 😏Ale kiedy, kupując odsadki czy jedynke na liście???😜

Przy odsadkach chyba większe ryzyko😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
38 minut temu, jarecki napisał:

gdzieś na forum czytałem ze za 100 tys. można kupić jedynke na liscie u Kołodziejczaka  a to lepszy byłby biznes , ktoś napisał ze rolnik sprzedał las i kupił odsadki wzamian , to moż sprzedać bydło i troche ha . i wykupić miejsce na liscie ?

Dla średniego rolnika to dużo, ale takiego co ma kilka mln w długu stówa nie robi różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, jarecki napisał:

kogo proponujesz , jaka partia poprawi sytuacje w rolnictwie ? 

pewnie wiosna hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
Dnia 14.07.2019 o 19:35, rolnik115 napisał:

Panowie handlarzyna mi powiedział że nikt ode mnie nie weźmie byków z zagranicznymi kolczykami. Prawda to ? Jak to prawda to kto odbiera takie bydlo z zagranicznym pochodzeniem ?

i bardzo dobrze ze nie wezmą.ponakupowaliście z ch*j wie kąd tych cielaków i przez to zrobiła się górka tej wołowiny.gdyby bazować tylko na krajowych cielakach cena by była, a tak trzeba było płacić duzo za cielaki i teraz w plecy jest na byku

7 godzin temu, kanalia36 napisał:

świnie i mleko też tanieje 

Brawo Pis!!!!! zadzieram kiece i na wybory tegoroczne na pewno lecę 

nie no spoko przyjazne PO z TVN-em poprawi sytuacje w rolnictwie.tu zadna partia nic do tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy kogo proponuję?????

Ja będę głosował na kandydata Wała wielkiego jak Polska cała. 

Ja zamiast  strajkować na drogach proponuje  Ruch Olania Wyborów (ROW) Niech mnie polityk w row pocałuje. Ty wiesz co by się działo jakby rolnicy masowo zapowiedzieli bojkot wyborów?????  Pis wygrał wybory milonem głosów nad PO głosami rolników i emerytów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To emerytów już przekupił trzynastką A rolników coraz mniej na wsiach 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
20 minut temu, tajwan1986 napisał:

i bardzo dobrze ze nie wezmą.ponakupowaliście z ch*j wie kąd tych cielaków i przez to zrobiła się górka tej wołowiny.gdyby bazować tylko na krajowych cielakach cena by była, a tak trzeba było płacić duzo za cielaki i teraz w plecy

A jak by te cielaki kupił Niemiec, Czech albo inny Rumun to też była by górka? A może nie tu leży problem? Ile byków masz na stanie?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Trzeba postawić ultimatum Kaczyńskiemu. Jak nie poprawi PIS sytuacji na rynku wołowiny to wieś nie głosuje na nich.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ustawowe uregulowanie wszystkich rynków nie tylko wołowiny i to na stałe. np. specjaliści Izb rolniczych oceniają bydło, świnie na WBC a nie pracownicy np. Biernackiego, umowy kontraktacyjne z widełkami cen itd... Maja być rozwiazania na dekady a nie jakies skupy interwencyjne. 

Trybunał zreformowali w 30 dni a do wyborów jest 120 dni wiec czasu mają aż za dużo. A juk nie to ROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

:D za wiele ta ocena bydła by nie pomogła , bo by ubojnie zbankrutowały :D , patrzac na oceny suszy przez specjalistów to chyba paranoja , w ubiegłym roku na sasiedniej wiosce plony rekordowe a we wniskach suszowych 60 % strat .   Bydło hf łapało by najlepsze klasy a wybicie 70 % .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj