donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19703
4 godziny temu, Kamilek1 napisał:

Dlaczego ma problemy? Rzeznie nie placa w terminie czy co?

Utopił sporo kasy u KANI,jak zawsze wypłacił przed czasem tak teraz 4 tygodnie po i na raty. Na ta chwilę jeszcze płaci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bobienko rynek byków został zepsuty jak u świń i normalny już nie będzie. Jak chcieli aby rolnik kupił duńskie warchlaki cenniki szły w górę  jak warchlaki dorastały drastyczne obniżki i w koło macieju 15 lat.

Z bydłem będzie tak samo jak ludzie nakupią cielaków 1,5 roku ceny takie jak teraz, jak zacznie towaru brakować ceny podszkoczą aby frajerzy nakupili cielaków, jak to zrobią  znowu spadki.  Zmowa cenowa została zawarta i będzie już na lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

bydło to nie swinie , trzymać byka 2 lata i chodzić tyle to lipa , swiniak dunski 3 miechy i doleci , a do tego w miara automatyzacja chlewni a i pasze dowiązą , z bydłem tak niema jak nie masz łaki , lub qq to sie w to niepchaj , krowiarze co sprzedadzają partie byka teraz  to dostawią krowe zamiast 3 byków a i byki to przeważnie młody chłopak co pod skrzydłami ojca wchodzi w rolnictwo opasał i sprzeda byka jako premia na samochód lepszy lub wakacje . 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52
14 minut temu, soltys48 napisał:

Utopił sporo kasy u KANI,jak zawsze wypłacił przed czasem tak teraz 4 tygodnie po i na raty. Na ta chwilę jeszcze płaci 

A to Kania nie wyplacalna? Bo nie rozumiem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
tajwan1986    113
Dnia 10.07.2019 o 13:00, starybudnik napisał:

Ludzie czy nie możecie się wstrzymać ze sprzedażą? Jak będzie towar to ceny nie podniosą ubojnie.

a jak Ty dobry człowieku chcesz się wstrzymać ze sprzedażą, bydło hodują nie tylko Ci co są tutaj na forum ale w większości Ci którzy nawet pojęcia nie mają że taka strona istnieje i że jakiś desperat z tej strony chciałby zatrzymać handel bydłem na tydzien.nie da sie tak.kolega chciał sprzedać pare krów i nie wiedział że bydło tak potaniało i im nie sprzedał a oni powiedzieli ze i tak na dzisiaj mają do odebrania ok 50 szt bydła więc nie zależy im na jego krowach bo towaru mają do obucha

Edytowano przez tajwan1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Z tym trzymaniem to sie mozna przejechac. Moj brat nie sprzedal bydlakow po 7.5 zl 2 tyg po tej aferze z krowami, liczyl ze przycichnie. Z miesiac temu sprzedal po 6.5. Gdyby trzymal do dzis zapewne wzial by 5.5. 

Ten rynek jest rozchwiany i nie wiadomo co bedzie. A liczenie ze w przeciagu kilku tugodni wroci do normy. Hf 8, mieszance 8.5 a limuzyny na export 9.5zl to marzenia, moze za 2 lata zobaczymy takie ceny lub juz wcale.

Nikt gwaltownie nie podniesie cen bo skutkowalo by to wstrzymaniem sprzedazy przez rolnikow bydla i czekaniem na nastepne podwyzki.

Dodam na koniec ze sam przetrzymalem byki i w listopadzie zamiast na sprzedanie 16 sztuk bedzie 30. I teraz zastanowcie sie ile osob jeszcze tak trzyma i kiedy bedzie ta slynna gorka doplatowa. Teraz czy po wakacjach bo ludzie trzymaja na lepsze ceny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Bugii ma racje. Cena troche podskoczy ale na pewno nie jakos mocno bo wtedy oznaczaloby to co napisal- wstrzymanie sprzedazy w nadziei na jeszcze wieksza cene. Ps. na ten tydzien brak obnizek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakby od razu cena wróciła do normy to tak jakby się przyznali że to przekręt był,chociaż wiadomo że jest to wołowina gate

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

jesteście za szczerzy na tym forum,jeden pisze ze musi sprzedać bo kasa potrzebna drugi, ze ma mało paszy trzeci, bo już nie ma miejsca, czwarty bo byki wiekowe, ludzie hodowców może 10% z wszystkich wie o tej stronie i tutaj zaglada  wielu starszych nawet komputera nie ma,ale kupujących zaloze się ze 90%z wszystkich zaglada tutaj regularnie,oni nie wypisują miedzy sobą ej musimy cene podnieść bo bydla brakuje ,no ja tez dzisiaj nic nie kupiłem pewnie wstzymuja. tak im nie raz tego handlu zazdrościcie,ale nie jeden z was by polegl po tygodniu skupu tak jak pan Dariusz W, który miał multum ogloszen na olx treści cena bydla w gore i miał najlepsze ceny.po co się rozdrabniac z jakiego powodu się sprzedaje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pan Dariusz W to sądząc po wpisach w Hiszpanii murzynki po d*pie klepie i drinki pije  i od pierwszego dnia skupu miał zaplanowany koniec swojego biznesu własnie w taki sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17
15 minut temu, kazik6 napisał:

jesteście za szczerzy na tym forum,jeden pisze ze musi sprzedać bo kasa potrzebna drugi, ze ma mało paszy trzeci, bo już nie ma miejsca, czwarty bo byki wiekowe, ludzie hodowców może 10% z wszystkich wie o tej stronie i tutaj zaglada  wielu starszych nawet komputera nie ma,ale kupujących zaloze się ze 90%z wszystkich zaglada tutaj regularnie,oni nie wypisują miedzy sobą ej musimy cene podnieść bo bydla brakuje ,no ja tez dzisiaj nic nie kupiłem pewnie wstzymuja. tak im nie raz tego handlu zazdrościcie,ale nie jeden z was by polegl po tygodniu skupu tak jak pan Dariusz W, który miał multum ogloszen na olx treści cena bydla w gore i miał najlepsze ceny.po co się rozdrabniac z jakiego powodu się sprzedaje???

Popieram zdanie Kolegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
45 minut temu, kanalia36 napisał:

Pan Dariusz W to sądząc po wpisach w Hiszpanii murzynki po d*pie klepie i drinki pije  i od pierwszego dnia skupu miał zaplanowany koniec swojego biznesu własnie w taki sposób

Jest to na pewno lepsza strategia biznesowa od naszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
59 minut temu, kazik6 napisał:

jesteście za szczerzy na tym forum,jeden pisze ze musi sprzedać bo kasa potrzebna drugi, ze ma mało paszy trzeci, bo już nie ma miejsca, czwarty bo byki wiekowe, ludzie hodowców może 10% z wszystkich wie o tej stronie i tutaj zaglada  wielu starszych nawet komputera nie ma,ale kupujących zaloze się ze 90%z wszystkich zaglada tutaj regularnie,oni nie wypisują miedzy sobą ej musimy cene podnieść bo bydla brakuje ,no ja tez dzisiaj nic nie kupiłem pewnie wstzymuja. tak im nie raz tego handlu zazdrościcie,ale nie jeden z was by polegl po tygodniu skupu tak jak pan Dariusz W, który miał multum ogloszen na olx treści cena bydla w gore i miał najlepsze ceny.po co się rozdrabniac z jakiego powodu się sprzedaje???

to lepiej zamknąć temat i nic nie pisać jak mamy pier**lić farmazony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

 Agrounia o spadajacych cenach bydła chce rozmawiać. Ewentualnie zawsze z Patrycją można sie zapoznać 

Screenshot_20190711-173358.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
kanalia36 napisał:

Pan Dariusz W to sądząc po wpisach w Hiszpanii murzynki po d*pie klepie i drinki pije  i od pierwszego dnia skupu miał zaplanowany koniec swojego biznesu własnie w taki sposób

Przynajmniej człowiek miał pomysł jak się ustawić i dorobić. Problem jest wyżej niż jakiś tam handlarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Cielak wagyu-hf dorosnie i za dwa lata slad po tej firmie zniknie a Ty nie bd do tylu tak jak teraz 1000zl sprzedając na skup a min 3500zl a kupisz embrio hf bo podobna budowa :d ciekawe ile naiwnych sie skusi.

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Słuchajcie, jaka jest szansa że jałówki z Estonii- angus niby 100% są faktycznie angusami? Zaryzykowalibyscie taki zakup bez kart hodowlanych? W paszportach mają wbite że to angus i są z jednego stada. Ale jaka jest pewność, że to nie są jakieś krzyżówki ku#wy z mułem?

Jak tam u nich jest, ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, komizmo napisał:

 Ale jaka jest pewność, że to nie są jakieś krzyżówki ku#wy z mułem?

Kuźwa jeszcze takiej nie widziałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, komizmo napisał:

Słuchajcie, jaka jest szansa że jałówki z Estonii- angus niby 100% są faktycznie angusami? Zaryzykowalibyscie taki zakup bez kart hodowlanych? W paszportach mają wbite że to angus i są z jednego stada. Ale jaka jest pewność, że to nie są jakieś krzyżówki ku#wy z mułem?

Jak tam u nich jest, ktoś się orientuje?

No coś ty . Ludziom nie wierzysz ? Skoro ktoś tak mówi , to znaczy że tak jest . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj