donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Zetor
Rolnik7343    5859

miały być też burze w tym tygodniu i ?

tak jest ze wszystkim ... miało byc to nie miało być tam tego i tak idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Ludzie czy nie możecie się wstrzymać ze sprzedażą? Jak będzie towar to ceny nie podniosą ubojnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

też sie dolepiłem teraz do tej grupy ... zaraz napiszę że lepiej sprzedać gdzieś indziej ciekawe co mi odpisze ta obrończyni 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Dziś byłem na ubojni ,tam pustki jak a biedronce przed wolną niedzielą  Podwyżki pewne na100 procent 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Hf sie czepiasz. A dostan teraz za czystego miesniaka 8.3 netto.😝

Ja się nie czepiam  ja tylko pisze ze nawet jak ceny były niby bardzo wysokie  to HF był sprzedawany po kosztach jego produkcji a mieszance  dawały niewielki zysk.  a mięsne zysk w granicach 1 tys. Reasumując nawet w najwyższych cenach skupu opas bydła był gównianym interesem. Przypominam ze najwyższe ceny WBC  w Polsce to 14,80 zł a w Niemczech w przeliczeniu 17,50-18 zł 

Dlatego opas bydła to dochodowy biznes ale w Niemczech a u nas nigdy nie był, a teraz to już dokładanie do bydlaka idzie w granicach 1 tys zł a dla HF ponad 1,5 tys. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
1 minutę temu, marijusz napisał:

Dziś byłem na ubojni ,tam pustki jak a biedronce przed wolną niedzielą  Podwyżki pewne na100 procent 

To teraz mnie zdziwiles. Jaka cena jest za byka w O klasie na tej ubojni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
Przed chwilą, marijusz napisał:

Dziś byłem na ubojni ,tam pustki jak a biedronce przed wolną niedzielą  Podwyżki pewne na100 procent 

Tarnów +10 gr 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
4 minuty temu, kanalia36 napisał:

Ja się nie czepiam  ja tylko pisze ze nawet jak ceny były niby bardzo wysokie  to HF był sprzedawany po kosztach jego produkcji a mieszance  dawały niewielki zysk.  a mięsne zysk w granicach 1 tys. Reasumując nawet w najwyższych cenach skupu opas bydła był gównianym interesem. Przypominam ze najwyższe ceny WBC  w Polsce to 14,80 zł a w Niemczech w przeliczeniu 17,50-18 zł 

Dlatego opas bydła to dochodowy biznes ale w Niemczech a u nas nigdy nie był, a teraz to już dokładanie do bydlaka idzie w granicach 1 tys zł a dla HF ponad 1,5 tys. 

 

Z twoich wyliczeń sporo użytkowników z tego forum dawno powinno iść z torbami a jak widać dalej inwestuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co do Pana Pięty ostrzegałem dobre 2 miesiące temu. Ubojnia nie zapłaciła, potem przelew nie doszedł, potem choroba ( tu widze chore bydło i weterynaria bada). A na końcu usłyszymy ze osoby chcące zapłatę to osoby działajace na rzecz konkurencji i celowo szargają dobre imię firmy

Proszę się zapytać o Pana Przemysława Kuźnickiego z Magalenek zapewne Pan Pięta go nie zna, hehehehe

p.s Jarku do wyliczenia PODR za byka bez vat na czysto za 800 kg powinno wyjść 5500 zł a Ty kupując LM odsadki  7200 netto kto tyle dostawał zarabiał kto nie dokładał masz czarno na białym a nie moje wyliczenia

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
8 minut temu, AdamRo napisał:

Tarnów +10 gr 

I już idzie ostro w górę, a miało być tak źle, pora ruszać po cielaki 🏇🐮🐃🐂🐄

  • Like 1
  • Haha 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Osobiście uważam że największa górka bydła podopłatowych już się przebrała, teraz kwestia pogody, popada to ludzie się wstrzymają ze sprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
4 minuty temu, AdamRo napisał:

Osobiście uważam że największa górka bydła podopłatowych już się przebrała, teraz kwestia pogody, popada to ludzie się wstrzymają ze sprzedażą.

Raczej każdy wypycha z braku paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27
23 minuty temu, kanalia36 napisał:

A co do Pana Pięty ostrzegałem dobre 2 miesiące temu. Ubojnia nie zapłaciła, potem przelew nie doszedł, potem choroba ( tu widze chore bydło i weterynaria bada). A na końcu usłyszymy ze osoby chcące zapłatę to osoby działajace na rzecz konkurencji i celowo szargają dobre imię firmy

Proszę się zapytać o Pana Przemysława Kuźnickiego z Magalenek zapewne Pan Pięta go nie zna, hehehehe

24 minuty temu, kanalia36 napisał:

A co do Pana Pięty ostrzegałem dobre 2 miesiące temu. Ubojnia nie zapłaciła, potem przelew nie doszedł, potem choroba ( tu widze chore bydło i weterynaria bada). A na końcu usłyszymy ze osoby chcące zapłatę to osoby działajace na rzecz konkurencji i celowo szargają dobre imię firmy

Proszę się zapytać o Pana Przemysława Kuźnickiego z Magalenek zapewne Pan Pięta go nie zna, hehehehe

p.s Jarku do wyliczenia PODR za byka bez vat na czysto za 800 kg powinno wyjść 5500 zł a Ty kupując LM odsadki  7200 netto kto tyle dostawał zarabiał kto nie dokładał masz czarno na białym a nie moje wyliczenia

Pięta wczoraj zapłacił, zabrakło mu tylko 500 zł ale pal licho..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stałeś się sławny  wiec Ci zapłacił, cała skarpeta poszła a i tak 500 zł brakło , hehehe  ciekawe ilu  nic już nie dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Kanalia jeśli chodzi o te wyliczenia przy opasie bydła to tam można sporo zejść z cena kilograma ale fakt ze 5 złotych to sie dokłada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przemek no ok ale max 1 zł więcej nie zejdziesz.

A dwa jest masa  ludzi którzy kupuja cielaki za 1500-1800 zł a nie jak za 1000 zł. No i kazdy z nas ma upadki cielaków, jakieś połamane nogi (a w kalkulacji tego nie uwzględniono), biegunki a tam na weterynarie 100 zł jest. Mój wet za jedna wizyte 150 zł bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to fajne macie cenniki wet. U mnie tyle wezmie jak poszczepi kilka sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
4 minuty temu, kanalia36 napisał:

Przemek no ok ale max 1 zł więcej nie zejdziesz.

A dwa jest masa  ludzi którzy kupuja cielaki za 1500-1800 zł a nie jak za 1000 zł. No i kazdy z nas ma upadki cielaków, jakieś połamane nogi (a w kalkulacji tego nie uwzględniono), biegunki a tam na weterynarie 100 zł jest. Mój wet za jedna wizyte 150 zł bierze 

Wyrzuć z żywienia śr rzepakową i tak samo można wyrzucić witaminy chociaż tego nie polecam i wtedy masz sporo niższe koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, Mikruss napisał:

to fajne macie cenniki wet. U mnie tyle wezmie jak poszczepi kilka sztuk.

Kolego u mnie jedna wizyta na odrobaczenie 150 zł a potrzebne 2 = 300 zł od sztuki

U nas nieraz taniej pozwolić zdechnąc zwierzakowi niż go leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to u mnie odrobaczenie chyba 2x20 zl albo 30 nie pamietam. Szczepienie na pluca przy fest infekcji to tez ok 30 zl gdzie sa 3 zastrzyki w tym 1 bezposrednio w tchawice. Mowa o sztukach tak to 200 kg bo wielsze to wiadomo drozej wychodzi.

Jarek ja z zywienia opasow od kilku miesiecy wyrzucilem srute zbozowa i wszystkie inne dodatki. Dostaja max 1 kg sruty rzepakowej dziennie i nie widac aby byly zabiedzone (czyste hfy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, kanalia36 napisał:

 

U nas nieraz taniej pozwolić zdechnąc zwierzakowi niż go leczyć

Nie trzeba wszystkiego przeliczać na pieniądze czy się opłaca a może nie 😏 , lepiej pomóc zwierzęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj