donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marulekk    5325

Nie takie sztuczki robilismy, on startował perfidnie na człowieka a jakby linka pękła i wyskoczylby na podwórko a potem pobiegł na szos i kogos zabił, pier**le ryzykowac 

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

u znajomego z bydłem z luzu też tak walczyły ... miał jakąś większą partie a tylko 12 szt. z niej wybierali, to mieli wziąć od razu wszystkie a sie okazało że co kilka dni chyba po 3 szt. brali bo więcej nie szło załadować, mimo że wciągali je ciągnikiem na samochód to jak próbowali je łapać to byki łby na dół i na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Byki mieszańce za 11 zł netto poubojowo. Masakra byka 800 kg ładnego oddać poniżej 5000zł, jak jakiś czas temu wzięło by się za niego 6500...  Kupowałem cielaki, ale jakbym miał kupić odsadki za 11zł/kg gdy mają 300 kg i teraz dostać taką cenę to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Z luzu to tylko luzem na wagę i potem klapa w górę jak zwierzę nie miało nic na rogach od małego to po założeniu czegokolwiek szaleje 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

I tu Was zaskocze bo on na łancuchu stał ale jak go linką zarogi i sie zaczęło 🐂🐃

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

To jak mu dasz zastrzyk z jasiem to teraz kantar mu zrobcie, moze ma wrazliwe rogi. Aczkolwiek zapewne jest po prostu pierdolniety.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Dzisiaj mialem propozycje 7zl za mieszanca bb waga ponad 700kg ale ladnie zbudowany. Kupujacy mowil ze mozliwe ze nie dlugo moze ruszyc w gore zlotowke ale to nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, artek27 napisał:

Dzisiaj mialem propozycje 7zl za mieszanca bb waga ponad 700kg ale ladnie zbudowany. Kupujacy mowil ze mozliwe ze nie dlugo moze ruszyc w gore zlotowke ale to nic pewnego.

Daj Boże nawet dwa złote do góry , bo powoli dorasta partia byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
Rolnik7343 napisał:

Po pierwsze nie przepadam za czystym CH. Po drugie za wysoka waga jak do kupna. Po trzecie widać że jakieś przebierki. Po czwartek żebym ja miał jeszcze gdzie to wstawić bo mam problem gdzie swoje odsadki oddzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

czy przebierki to nie wiem ;) te odsadki są jakieś 3km ode mnie, cały czas  siedzą z mamkami pod wiatami przy lesie i w lesie bo kawałek lasu ma gościu wygrodzone też

2 minuty temu, debrzyna napisał:

Też byś szalał jakbyś wiedział co cie czeka 

no jak to co ? na wakacje jedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

 ABP Pniewy już 10.30 za klase 0, byk w wadze 800kg żywej wagi , mieszaniec w porównaniu do dobrej ceny z grudnia 2018 = 2,80zl na kg na Wbc, wszystkie zakłady sobie z Nas rolników jaja robią, teraz już  krowy i jałówki obniżają, na byku już jest minus  1000zl, a jakoś nawozy czy paliwa takich spadków nigdy nie maja by tanio chociaż raz kupić. KPINY I JESZCZE RAZ KPINY😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

Dokładnie dzisiaj propozycja za byki w klasie R 800 brutto cena 6 zł netto masakra jakaś , nawet się koszty nie zwrócą .

woj. łódzkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20
14 godzin temu, juzek89 napisał:

Jacek Walo, to on jeszcze funkcjonuje? Z 10 lat już nie kupuje u nas w okolicy, a był dobrym i rzetelnym kupcem. Z żoną przyjeżdżał

jak dobra krowa była po 5 zeta to jac płacił 4,5 no to musiał byc rzetelnym kupcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20
Dnia 8.07.2019 o 10:35, Mohyl napisał:

Już rozsyłają by bydła nie przytrzymywać bo będą przeceniać 

IMG_20190708_103300.jpg

Te kilogramy powyżej 480 jak po 1zl to sam mogę odebrać jak dla nich są tylko tyle warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

-1 zl od ceny bazowej. Cena bazowa powiedzmy 11 netto przy 479 kg miesa. Dal byk 480kg miesa i wtedy jest po 10 netto KAZDY kilogram a nie, ze zlotowka za kilogram. Nie wiem jak mogles tego nie zrozumiec.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, jacu napisał:

 ABP Pniewy już 10.30 za klase 0, byk w wadze 800kg żywej wagi , mieszaniec w porównaniu do dobrej ceny z grudnia 2018 = 2,80zl na kg na Wbc, wszystkie zakłady sobie z Nas rolników jaja robią, teraz już  krowy i jałówki obniżają, na byku już jest minus  1000zl, a jakoś nawozy czy paliwa takich spadków nigdy nie maja by tanio chociaż raz kupić. KPINY I JESZCZE RAZ KPINY😭

na 2 bykach jestem około 3 tyś do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
46 minut temu, kw22 napisał:

jak dobra krowa była po 5 zeta to jac płacił 4,5 no to musiał byc rzetelnym kupcem

Nie słyszałem żeby komuś zalegał z kasą, na wadze nie kombinował, słowny był. To raczej rzetelny był, przynajmniej dla mnie. Potem wygryzła go z terenu ubojnia Juzan, płacili lepiej. ( Na turasa bili podobno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

na 2 bykach jestem około 3 tyś do tyłu

Że w jaki sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
55 minut temu, zetorki12 napisał:

Że w jaki sposób ?

a w taki sposób że przed aferą jechały takiej samej rasy, podobnej wagi i podobnej budowy i "wypłata" była o około 3 tyś większa ;)

Edytowano przez Rolnik7343
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja rok temu za dwa byki w czerwcu dostałem 12,600 zł,  a w czerwcu w tym roku 10,000. Byki wagowo to samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj