donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19709
10 minut temu, rolnik34 napisał:

agrostar placi do 7 max a ja juz czekam miesionc wienc nie zawracaj se glowy

Ile czekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41
14 godzin temu, bobienko napisał:

Najlepsze ze ten siedzi tyłem a ten do niego po imieniu😆i tak po głosie każdy ho poznał z okolicy

Chyba niezbyt dobry pomysł tego Pana Krzysztofa Tołowińskiego żeby nagrywać takich gospodarzy jak w tych dwóch ostatnich filmach. Wnisek taki: dawali kredyty to my brali, mieli my kilka krów ale chcieli sie rozwijać to doimy tera 200 . ziemi mało trza dzerżawy brać, limit mieli wszyscy producenci mleka, inni kupowali lub płacili kary. Właściciel jakiej kolwiek firmy do koga ma iść jak przeinwestował i na rate nie starcza? Może poprostu skala produkcji przerosła tych ludzi i nie nadają się oni na Gospodarzy, nie zawsze więcej oznacza lepiej.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34
10 godzin temu, grzesiek88 napisał:

Ktoś coś może powiedzieć o Karczewskim Grzegorzu? Gdzieś spod Sokołowa jest. Zgodzone na jutro 7szt z luzu po 6,7brutto i 6%. Dwa ładne mieszańce z lm, dwa lepsze HFy i reszta bardziej wyścigowa. Jak czytam o cenach to ta cena wydaje się bardzo ok. Jak z wypłacalnością u tego pana? Bo nigdy z nim nie handlowałem

Karczewski wypłaca na drugi dzień chandluje z nim pare lat jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, stonka15ak napisał:

chandluje

A mógłbyś handlować przez samo H ? 🧐

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

U nas coś mówią o jakimś Czajkowskim że niby dobrze płaci ale trzeba by se kontaktu poszukać bo ja z nim nie handlowałem bo on podobno tylko ładne sztuki bierze a u mnie większość hf niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, robi57362 napisał:

dzis w mojej okolicy wysyp cielakow na olx ake chyba ludzie udaru dostali od upałów 1100 zl za czerwono bialego hf 1400 za niby lm wszystko tygodniowe

Ludzie sprzedają  bo za tygodniowego 1100 zł a za 24 miesięcznego 4500 zł . Na razie byki to tragedia ale cielaki  jeszcze się trzymają. Jeszcze trochę a tak jak mówiłem byczki HF pójdą w dziurę w gnoju albo tak jak tu kolega pisał za 100 zł jeszcze mokre z pod ogona.

Korzystanie teraz z modernizacji to samobójstwo. Masz zobowiązania 6 letni a nic nie płaci. Bydło umarło  i skoro jest mercosur już nie odżyje  a świnie jak to świnie  pół roku 6 zł a potem 2 lata 3,5 zł. 

Oczywiście będą maniacy ze kupi duńskiego prosiaka za 300 zł bo w końcu cena  po 15 latach musi iść w górę, tak samo da za cielaka 1500 zł bo jak długo może być byk za 5 zł 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Jałówki już też poleciały w dół dzisiejsza wycena 6zł netto  za MM ruda limousine  i czarna angus w ciągu miesiąca spadek o 70gr tak samo z bykami HF 5,3-5,5 netto max

Coś nie widzę komentarzy komentarzy jak w kwietniu trzeba przeczekać... choć zapewne we wrześniu możne coś się odbije...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
9 minut temu, kanalia36 napisał:

Ludzie sprzedają  bo za tygodniowego 1100 zł a za 24 miesięcznego 4500 zł . Na razie byki to tragedia ale cielaki  jeszcze się trzymają. Jeszcze trochę a tak jak mówiłem byczki HF pójdą w dziurę w gnoju albo tak jak tu kolega pisał za 100 zł jeszcze mokre z pod ogona.

Korzystanie teraz z modernizacji to samobójstwo. Masz zobowiązania 6 letni a nic nie płaci. Bydło umarło  i skoro jest mercosur już nie odżyje  a świnie jak to świnie  pół roku 6 zł a potem 2 lata 3,5 zł. 

Oczywiście będą maniacy ze kupi duńskiego prosiaka za 300 zł bo w końcu cena  po 15 latach musi iść w górę, tak samo da za cielaka 1500 zł bo jak długo może być byk za 5 zł 

 

Lepiej siedzieć i narzekać że nic się nie opłaci. Zboża się nie opłaci bo pogoda nie stabilna, opasów się nie opłaci bo teraz nie płacą, mleka się nie opłaci bo roboty za dużo, świń się też nie opłaci to może kury się opłaci ale pewnie też nie... 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
30 minut temu, kanalia36 napisał:

Ludzie sprzedają  bo za tygodniowego 1100 zł a za 24 miesięcznego 4500 zł . Na razie byki to tragedia ale cielaki  jeszcze się trzymają. Jeszcze trochę a tak jak mówiłem byczki HF pójdą w dziurę w gnoju albo tak jak tu kolega pisał za 100 zł jeszcze mokre z pod ogona.

Korzystanie teraz z modernizacji to samobójstwo. Masz zobowiązania 6 letni a nic nie płaci. Bydło umarło  i skoro jest mercosur już nie odżyje  a świnie jak to świnie  pół roku 6 zł a potem 2 lata 3,5 zł. 

Oczywiście będą maniacy ze kupi duńskiego prosiaka za 300 zł bo w końcu cena  po 15 latach musi iść w górę, tak samo da za cielaka 1500 zł bo jak długo może być byk za 5 zł 

 

Proszę cię już zamilcz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jarek jaki jest każdy widzi ale z tym narzekaniem to trochę racji ma , odkąd poznaje ten świat to rolnicy narzekali na wszytko A ile lat słychać że jeszcze chwila i wykończą nas 

Tylko tego końca nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

To nie wiesz ze jak się rodzi syn rolnika to mu klada cegłę na klate żeby od małego stękał

  • Haha 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 1.07.2019 o 08:43, Rolnik7343 napisał:

mnie klasa nie obchodzi tylko cena ;) według mnie to i pozaklasowe mogą być jak cena bedzie dobra

100% prawda

co z tego ze ktos dzisiaj mabyki w U klasie jak dostanie 12zł za taki towar ? co to daje ? a na jesieni ubiegłego roku byk w O klasie był po 13.80 i co z tego ze ktos ma rasowe bydło miesne ? rasowe bydło miesne predzej wyleci z rynku niz te hf które niedługokrowiarze bedą oddawac za darmo byle sie pozbyc, kupi sie takiego z 100zł i lepiej to trzymac niz stado mamek, a potem oddawac piekne byki po 12zł na wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Kolega oddał wczoraj 6szt 600-700kg mieszańce i hfy, ogółem po 6zl brutto 😶😶😶😶 do mnie w sobotę mają zajechać zobaczymy co zaśpiewają. Ale nastawiam sie, że raczej nie oddam


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No i pojechały z Karczewskim rano 7sztuk, tak jak ustalone 6,7 brutto i 6%. 734kg średnia bo ważone wszystko razem na wadze ogólnej. Teraz tylko aby przelew dotarł i będzie parę groszy na otarcie łez po hodowli opasów🤧

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
2 godziny temu, pit17 napisał:

To nie wiesz ze jak się rodzi syn rolnika to mu klada cegłę na klate żeby od małego stękał

Ja tam słyszałem że każdy dobry Gospodarz już od najmłodszych lat przyucza syna do zawodu zakładając mu za ciasne buty, żeby Narzekać się nauczył... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

to już wiem czemu ciągle wkur**ony chodzę 😂

Edytowano przez Rolnik7343
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
14 minut temu, Berthold napisał:

Ja tam słyszałem że każdy dobry Gospodarz już od najmłodszych lat przyucza syna do zawodu zakładając mu za ciasne buty, żeby Narzekać się nauczył... 

Pytam Was obu - jesteście rolnikami? Tak z czystej ciekawości 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
11 minut temu, beata12596 napisał:

Pytam Was obu - jesteście rolnikami? Tak z czystej ciekawości 🤔

Rolnik Zawodowy do usług... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam nie wiem ja jak widzę tu "listy miłosne" do sołtysa to raczej widzę rolników tęczowych))

w myśl zasady kto się czubi ten się lubi)))) 😜

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
1 godzinę temu, beata12596 napisał:

Pytam Was obu - jesteście rolnikami? Tak z czystej ciekawości 🤔

Oczywiście ze tak😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj