donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawekz1975    188
42 minuty temu, bobienko napisał:

Pożyczył kasę u lichwiarza i z 30 tyś zrobiło się ponad milion.

jak nie mial umowy to po co oddawal tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko kto zdrowy na umyśle pożyczał u lichwy.                       A później dopiero płacz

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Ursus932 napisał:

Tylko kto zdrowy na umyśle pożyczał u lichwy.                       A później dopiero płacz

Chłop bo on potrzebował rozumiesz :):):)

Taka sytuacja. Chłopy się tak ratują :)

Kupują chujowe jałówki po 6 tyś bo wiesz raty te sprawy brak mleka to kupuje łogonów i będzie co doić

Jak brak słomy to za***rdala metal fachem i płaci po 40 zł i sam parsuje belki po 150kg :) a powiedz ze mu sprzedasz po 250 za tonę z dowozem ale kostkę 500 kg lub belkę 160x120 o wadze 400 kg to się złapie za łeb ze 100 zł za belek? łon po 40 da i sam se zrobi. 

Siła byka i głupota chłopa to rzecz nie zbadana :)

jak była susza 4 lata temu goniłem belki 120x120 po 200kg bez problemu po 150 zl. ale jak przywiozłem 170x120 o wadze 550-600kg miałem problem dostać 200 zł taka logikach  krowiarzów.. 

Zresztą te od byków nie są dużo mądrzejsze 6 z vatem i 8% na brud jest dobre. a powiedz mu 5.6 netto i 6% to jest won złodzieju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po h*j komu belki dziś wystarczy dobre podłoże  a i bez słomy sie obleci kiedyś u nas szło 400-500 bel słomy dziś starcza 150 .... wszystko z umiarem i swojej starczy nie latam jak pojeb za słomą jak kiedyś i bule po 20 zyla i sam krece  a takich mąderych jak ty nie raz widziałem najebali mokrej słomy waga sie zgadzała ale absorpcja wody już wcale :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinz908    11

Ale Wy tu pier... Co 20 post o cenie a reszta to pier... I ból d*py że ktoś coś ma albo bierze kredyty... Czytam od paru lat i wciąż to samo...

Wczoraj sprzedane 2 SM i 5 ncb średnia waga 814 kg cena 6.3 + VAT, potrącenie 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339
3 godziny temu, tumiwisizm napisał:

Szczerze szkoda mi człowieka ale nosz kur*a ręce opadają, sam powiedział że ma mało swojej ziemi... i że dostał już kredyt na zakup jałówek i dojarki przewodowej. To ile by chciał jeszcze dostać tej krechy z normalnego banku? Trzeba było przystopować i spłacić co było zaciągnięte w spółdzielczym. 

On ma duzo wiecej swojej niz tutaj powiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

dzis w mojej okolicy wysyp cielakow na olx ake chyba ludzie udaru dostali od upałów 1100 zl za czerwono bialego hf 1400 za niby lm wszystko tygodniowe

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

A ja trochę o cenie dzisiaj 2hfy 640kg/5,6zł 

Cena na  skupie taka ch...ze szkoda gadać ładne sm 770kg po 6.5 wagi i ceny brutto a bydła na skupie gdzie zawsze ok 20 szt to dziś prawie 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
1 godzinę temu, Patryg napisał:

Chłop bo on potrzebował rozumiesz :):):)

Taka sytuacja. Chłopy się tak ratują :)

Kupują chujowe jałówki po 6 tyś bo wiesz raty te sprawy brak mleka to kupuje łogonów i będzie co doić

Jak brak słomy to za***rdala metal fachem i płaci po 40 zł i sam parsuje belki po 150kg :) a powiedz ze mu sprzedasz po 250 za tonę z dowozem ale kostkę 500 kg lub belkę 160x120 o wadze 400 kg to się złapie za łeb ze 100 zł za belek? łon po 40 da i sam se zrobi. 

Siła byka i głupota chłopa to rzecz nie zbadana :)

jak była susza 4 lata temu goniłem belki 120x120 po 200kg bez problemu po 150 zl. ale jak przywiozłem 170x120 o wadze 550-600kg miałem problem dostać 200 zł taka logikach  krowiarzów.. 

Zresztą te od byków nie są dużo mądrzejsze 6 z vatem i 8% na brud jest dobre. a powiedz mu 5.6 netto i 6% to jest won złodzieju :)

ty to chyba pierwsze pokolenie po krowiarzu bo aż czuć jaką sympatią hodowców obdarzasz !

tylko wyjaśnij mi po jaki h*j na siłę chcesz kogoś uszczęśliwiać belami 170 i 6 złotymi za byka??

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Ktoś coś może powiedzieć o Karczewskim Grzegorzu? Gdzieś spod Sokołowa jest. Zgodzone na jutro 7szt z luzu po 6,7brutto i 6%. Dwa ładne mieszańce z lm, dwa lepsze HFy i reszta bardziej wyścigowa. Jak czytam o cenach to ta cena wydaje się bardzo ok. Jak z wypłacalnością u tego pana? Bo nigdy z nim nie handlowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

ja tam sie nie wypowiadam bo tylko niecałe 300 zwijek kupiłem ... :P

sam zwijasz ?po ile płaciłeś?

1 minutę temu, grzesiek88 napisał:

Ktoś coś może powiedzieć o Karczewskim Grzegorzu? Gdzieś spod Sokołowa jest. Zgodzone na jutro 7szt z luzu po 6,7brutto i 6%. Dwa ładne mieszańce z lm, dwa lepsze HFy i reszta bardziej wyścigowa. Jak czytam o cenach to ta cena wydaje się bardzo ok. Jak z wypłacalnością u tego pana? Bo nigdy z nim nie handlowałem

jeśli naprawde ładne to cena ok. ale dla kupującego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30
16 minut temu, AdamRo napisał:

Ale skup się odbył ? Wszystko zabrali ?

Tak.odbył się normalnie,jak to pozabierali to nie wiem bo sie wk... i pojechałem ale w zeszłym tygodniu jak woziłem krowy też było ok 40 szt bydła.odbierał Kosciesza 

A u mnie jak sam zwijam to po 10 płace za słomę

Edytowano przez danielek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
24 minuty temu, robi57362 napisał:

dzis w mojej okolicy wysyp cielakow na olx ake chyba ludzie udaru dostali od upałów 1100 zl za czerwono bialego hf 1400 za niby lm wszystko tygodniowe

ja też przed chwilą przeglądałem olx i widze że u nas jest duzo okazji ale mnie już nikt na byki nie namówi ! 

Jwszcze 30 sprzedam i będę obore zamiatał 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
6 minut temu, grzesiek88 napisał:

Ktoś coś może powiedzieć o Karczewskim Grzegorzu? Gdzieś spod Sokołowa jest. Zgodzone na jutro 7szt z luzu po 6,7brutto i 6%. Dwa ładne mieszańce z lm, dwa lepsze HFy i reszta bardziej wyścigowa. Jak czytam o cenach to ta cena wydaje się bardzo ok. Jak z wypłacalnością u tego pana? Bo nigdy z nim nie handlowałem

Dzwoniłeś do Starownika? On dobrze płaci za byki z luzu, tylko nie wiem jak z odbiorem. Znajdź nr na necie i zadzwoń z ciekawości jaką cenę daje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
beata12596 napisał:

6 minut temu, grzesiek88 napisał:

Ktoś coś może powiedzieć o Karczewskim Grzegorzu? Gdzieś spod Sokołowa jest. Zgodzone na jutro 7szt z luzu po 6,7brutto i 6%. Dwa ładne mieszańce z lm, dwa lepsze HFy i reszta bardziej wyścigowa. Jak czytam o cenach to ta cena wydaje się bardzo ok. Jak z wypłacalnością u tego pana? Bo nigdy z nim nie handlowałem

Dzwoniłeś do Starownika? On dobrze płaci za byki z luzu, tylko nie wiem jak z odbiorem. Znajdź nr na necie i zadzwoń z ciekawości jaką cenę daje. 

na odległość to nie powie ceny bo nie widzi co jest a żeby ktoś od niego przyjechal to 2 tyg czekania i hf harpaganow to nie wezmą chyba że za pół darmo


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, DANDYS napisał:

dobrze ze miałem lenia i nie kupiłem byków , , dopiero bede miał coś na sprzedaż za dwa lata

Za dwa lata to może być nawet gorzej niż teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
1 godzinę temu, grzesiek88 napisał:

Ktoś coś może powiedzieć o Karczewskim Grzegorzu? Gdzieś spod Sokołowa jest. Zgodzone na jutro 7szt z luzu po 6,7brutto i 6%. Dwa ładne mieszańce z lm, dwa lepsze HFy i reszta bardziej wyścigowa. Jak czytam o cenach to ta cena wydaje się bardzo ok. Jak z wypłacalnością u tego pana? Bo nigdy z nim nie handlowałem

@daniel18 @pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
1 godzinę temu, marijusz napisał:

ja też przed chwilą przeglądałem olx i widze że u nas jest duzo okazji ale mnie już nikt na byki nie namówi ! 

Jwszcze 30 sprzedam i będę obore zamiatał 

No widać sporo bydła na olx. Susza i fatalna cena żywca wołowego robią swoje. Dużo ogonów miałeś wcześniej na stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, tomaszmab napisał:

Za dwa lata to może być nawet gorzej niż teraz 

Nie wykluczone też że będzie lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Dzieki tej umowie z merko mize byc gozej niz jest. Ale zonaczymy kto pierwszy padnie kowboje na szkapach czy nasze hf po 5zl.😎

Co do bydla to na zajezdzie dla tirow spotkalem 3 ciezarowy obladowane bydlakami. Jeden byl pietrowy. I kierowce gdy zagadalem gdzie to idzie odpowiedzial niemcy. Nasze zaklady potracily umowy na export i szkopy na naszych bydlakach beda zarabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
9 godzin temu, beata12596 napisał:

Dzwoniłeś do Starownika? On dobrze płaci za byki z luzu, tylko nie wiem jak z odbiorem. Znajdź nr na necie i zadzwoń z ciekawości jaką cenę daje. 

agrostar placi do 7 max a ja juz czekam miesionc wienc nie zawracaj se glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj