donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

byk i jalowka 5.5 zl .....ja dzisiaj siedze caly czas z kalkulatorem i licze jak obciac koszta i jedno mi wychodzi za kazdym razem....likwidacja bo jak mam opasac 100 sztuk i ma mi zostac maxxxx 500 zl od sztuki to mam to w doooopie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
3 godziny temu, Mikruss napisał:

byk i jalowka 5.5 zl .....ja dzisiaj siedze caly czas z kalkulatorem i licze jak obciac koszta i jedno mi wychodzi za kazdym razem....likwidacja bo jak mam opasac 100 sztuk i ma mi zostac maxxxx 500 zl od sztuki to mam to w doooopie.

To ci przy dzisiejszych cenach zostaje 500 zł na sztuce? Grubo niezły czarodziej z Ciebie... 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

 

8 godzin temu, WawrzyniecPruski napisał:

EuroPOsłanka   Platformy Obywatelskiej  Elżbieta Bieńkowska jest bardzo zadowolona z możliwości wymiany handlowej z krajami Mercosuru .

W zamian za niemieckie samochody i sprzęt AGD kraje Mercosuru zaleją europejski rynek tanią wołowiną - niszcząc Polskich producentów .

Znalezione obrazy dla zapytania bieÅkowska

https://niezalezna.pl/277821-podwojne-standardy-ue-producenci-mowia-o-gwozdziu-do-trumny-a-bienkowska-sie-cieszy

Elżbieta BieńkowskaKonto zweryfikowane @EBienkowskaEU
ObserwujObserwuj @EBienkowskaEU
Więcej

Porozumienie handlowe UE-#Mercosur to kolejny dowód na to, że tylko działając razem jako jedna wielka Europejska wspólnota możemy być skuteczni i dbać o interesy wszystkich - zarówno tych najmniejszych jak i największych na światowych rynkach 

 

Czyli ta umowa to wina PEŁO?

A psis co? Jak co złego to nie my?

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Czyli ta umowa to wina PEŁO?

A psis co? Jak co złego to nie my?

a ,, prezydent '' z PO  tusk to co w UE . no dobra jest tylko figurantem , ale ciekawe może jakieś regulacje wprowadzi francja na import wołowiny z mercusor ,chyba ze sprzedali sie za eksport bezcłowy wina ,ale i sery tez mają sławne ,a co polska mogła zrobić ? zablokować to nic by niedało a i polsce kolejna wojenka z UE niepotrzebna .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
10 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Bierz bo następna będzie 5.5 😁

A jebnął Cię ktoś ostatnio?

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
8 godzin temu, Mikruss napisał:

byk i jalowka 5.5 zl .....ja dzisiaj siedze caly czas z kalkulatorem i licze jak obciac koszta i jedno mi wychodzi za kazdym razem....likwidacja bo jak mam opasac 100 sztuk i ma mi zostac maxxxx 500 zl od sztuki to mam to w doooopie.

Rzuć to w pizdu, na tym pieniędzy nie było i nie będzie nigdy, a jak wejdzie umowa z Mercosur to kupa śmiechu.   Na mleczne na kilkanaście sztuk się przestaw jeżeli tak lubisz to bydło, przynajmniej jest finansowy efekt swojej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jak bym przy krowach nie robil nigdy....dziekuje postoje.

Soltys zebys sie nie zdziwil z ta cena bo mni3 juz nic nie zdziwi....

Oj powiekszy sie bezrobocie na wsi po tym roku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie? Jesteś pewien? Przecież tu Wiko niedawno opowiadał piękne historie o kokosach z produkcji mleka. Nic tylko trzepać kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

opasy nie maja już przyszłości przynajmniej na kilka najbliższych lat, myślę nad hodowlą rasowych kotów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
27 minut temu, soltys48 napisał:

I bude w oborze postawić 

Ja bym wolał robota... Ale jak kto woli 😎😋😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Dzis kokejne stado tym razem angusow z cielakami na handel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
1 minutę temu, Bugii napisał:

Dzis kokejne stado tym razem angusow z cielakami na handel.

Dobrze dobrze bo ja niedługo pewnie bede musiał coś dokupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
19 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Dobrze dobrze bo ja niedługo pewnie bede musiał coś dokupić :)

A jak tam pasza Jarku... U nas drugiego pokosu nie będzie, kukurydza ma prawie meter jest siwa i wygląda jak kaktus, buraki klapły i jeczą... Ja sobie poradzę bo załatwiam pasze gdzie mogę choć nie jest lekko, ale wielu tego ( i dzisiejszej ceny na bydła) może nie udźwignąć... 

Edytowano przez Berthold
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
20 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Dobrze dobrze bo ja niedługo pewnie bede musiał coś dokupić :)

To jak cos to napisz ma priv. Podesle ci namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

I bude w oborze postawić 

Nie uważam, że śpię w oborze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niewiele bardziej niż wielu przy bykach jeśli patrzeć na to pod kątem wolnego i wakacji. Wszystko to kwestia organizacji, mechanizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Krowa ma od nas lepiej patrząc obiektywnie. Czasami się z łańcucha zerwie i pobiega. 

No ale to jedna z ostatnich konwencjonalnych gałęzi rolnictwa z którejś zostają jakieś ochłapy.

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1883

Czego dotyczy teraz ten temat? Tylko wzajemne dogryzanie w czasie kryzysu. Ludzie tu mają rodziny, zobowiązania i produkcje nastawioną akurat na bydło. Mają ot tak to wszystko rzucić, pewnie ich rodzice mieli same lata tłuste i koniunktura była cały czas. Co pokolenie to mniej wytrwale i czeka na natychmiastowy zysk. Ilu z was co teraz chce to wszystko rzucać to wypracowało od podstaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie coraz bardziej liczyć się nauczyli , a nie czekać na cud .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Zetorki12 dobrze napisałeś. Ludzie potrafią teraz liczyc, znają inne życie, wakacje itp. A poza tym nasi dziadkowie jakie mieli rachunki czy zobowiązania? Mój dziadek z 6 hektarów dorabiając jako elektryk na wsi utrzymał rodzine, pobudował dom i oborę 9x30, spłacił rodzeństwo i dokupił trochę zimno. Wojak1986 dasz rade z 6ha zrobic to teraz?

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj