donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Suchy TMR
Gość   
Gość
4 godziny temu, turtojs napisał:

i z reguły są to starsi narzekający na wszystko ludzie

No starsi - dołoży dziadek z renciny, pochodzi ponad 2 lata i chociaż się nie nudzi. Sprzeda i myśli że coś zarobił bo mu duża suma wpadła jednorazowo. :D

Znam takiego dziadka co trzyma jedną klacz 21 letnią żeby 3 ogródki zaorać na wiosnę. :D "Zarobi" 150 na tej szkapinie bo po 50 od ogródka bierze a kosztów od groma generuje ta szkapina bo i za kombajn musi zapłacić jak mu owies skosi ktoś, i za prasowanie i za koszenie łąki :D a oprócz tych ogródków to aby swoich 30 arów kartofli obredli :D Ale chociaż dziadek się nie nudzi i ma na co rentę wydawać. 

Edytowano przez Partyzant85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może to jest jego hobby , zajęcie w takim wieku też jest ważne

Jak będziesz miał te lata to pewnie inaczej będziesz na to patrzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
10 minut temu, Partyzant85 napisał:

Znam takiego dziadka co trzyma jedną klacz 21 letnią żeby 3 ogródki zaorać

Ja to jeszcze większy dziad znaczy dziadek jestem Mam jeszcze dwie klacze które od 10 lat nawet kantara nie miały na głowie ale je trzymam /kiedyś miałem koni wierzchowych w porywach nawet 20/ bo uwielbiam patrzeć jak galopują do mnie gdy je zawołam Nie tylko kasa jest potrzebna do życia

A dla ochłody moje koniki w zimowej scenerii 

 

100_1355.JPG

  • Like 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniutek187    0

Witam chodzi mi o wiek bydła wcześniej można było trzymać do 30 miesięcy! A ostatni słychać że do 24 a jeśli ma powyżej to cena w dół czy jest to prawda? Nawet ostatnio sprzedawał i odrazu padło pytanie czy ma więcej jak 24 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No hobby - kosztowne ale wraz hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
19 minut temu, maniutek187 napisał:

Witam chodzi mi o wiek bydła wcześniej można było trzymać do 30 miesięcy! A ostatni słychać że do 24 a jeśli ma powyżej to cena w dół czy jest to prawda? Nawet ostatnio sprzedawał i odrazu padło pytanie czy ma więcej jak 24 miesiace

Niestety... Część zakładów zwietrzyla interes żeby przygrac w chu..

I powyżej 24 miesięcy 0,20 do 0,30 w d*p... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
1 godzinę temu, Kentar napisał:

Zeby tylko 20,-30 groszy. Na niektorych 50. :)

To taki fajny myk że strony naszych kochanych zakładów... Jak już cena sięgnęła dna to musieli wymyślę coś żeby czasem nikt bydła nie przetrzymywał... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba Ty ... Pokaż taki przepis .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

że co ? jaki przepis ? masz to podane na cennikach ubojni np. (bydło powyżej 24 miesięcy -30 groszy) ;) i to już jest od długiego czasu w wielu ubojniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

sokołow np . daje coś ,,ekstra '' za bydło do 18 miesiecy jak sie nie myle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
17 minut temu, Rolnik7343 napisał:

a ty jakiś nowy ? ... takie limity do 24 miesięcy już od dawna są

Chyba w Osi... Normalnie większość brała byki do 30 mcy

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Co wy z tym wiekiem, to wszystko zależy gdzie to idzie i pewnie jakie umowy ma zakład podpisane, po  co np im takie mięsne kloce 1300-1400kg o słabszej jakością mięsa i większym wybiciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
21 minut temu, jarecki napisał:

sokołow np . daje coś ,,ekstra '' za bydło do 18 miesiecy jak sie nie myle 

Nie daje. W niektorych zakladach od zawsze byla obnizka za byka powyzej 24 miesiecy ale bylo to 10-15 groszy na kg wiec sie o tym tak nie mowilo, teraz jak jest 20-50 to juz robi to roznice.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

byc może dawał do ubiegłego  roku bo jak rozmawiałem z przedstawicielem sokołowa na jesieni 2018 r to była dopłata za bydło do 18 miesiaca , nie pamietam ile ale była na pewno . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Chłopaki Unia nas wykończy Mercosur podpisali. Szwaby się cieszą my będziemy tynk ze ścian żreć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Na przestrzenie ostatnich 10 lat nie bylo zadnych dodatkow na sokolowie za bydlo do 18 miesiecy ani nic podobnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber912    4

Znajomy co kupuje bydło bierze w każdym wieku i na ubojni niby na to nie patrzą chory wymysł jeszcze trochę i będą patrzeć czy byk dobrze widzi I słyszy bo inaczej 1Zł w dół 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Sa zaklady ktore do 30 miesiecy nic nie potracaja. Sa takie ktore potracaja 1zl na miesie miedzy 30-36 miesiecy, powyzej juz sie robi krówka. (chociaz sa male wyjatki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniutek187    0
2 godziny temu, Berthold napisał:

Niestety... Część zakładów zwietrzyla interes żeby przygrac w chu..

I powyżej 24 miesięcy 0,20 do 0,30 w d*p... On

3 godziny temu, Berthold napisał:

Niestety... Część zakładów zwietrzyla interes żeby przygrac w chu..

I powyżej 24 miesięcy 0,20 do 0,30 w d*p... On

Dwa dni temu sprzedawał em i odrazu pytanie ile mają jeśli powyżej 24 miesięcy to 0,50 w dół cena czyli to ściema? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
14 minut temu, maniutek187 napisał:

Dwa dni temu sprzedawał em i odrazu pytanie ile mają jeśli powyżej 24 miesięcy to 0,50 w dół cena czyli to ściema? 

Nie zrozumiałeś mnie!!! Ściema to to co się teraz wyprawia w ubojniach. Jadą po nas jak po burej su... Ja wiem ze wykorzystają każda okazję żeby zbić cenę ... 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber912    4

Tak to niestety jest powinna być giełda bydła beż pośrednika ubojni jak chcę to niech kupuje. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
1 minutę temu, bamber912 napisał:

Tak to niestety jest powinna być giełda bydła beż pośrednika ubojni jak chcę to niech kupuje. 

Brawo... I teraz do kogo z tym pomysłem zawitać... Świetny!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj