donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

MARTECH    19

Proszę o odpowiedz jeśli ktoś cos wie czycieleta a w zasadzie byczki tanieja tak jak duże byki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

k**wa pękłem i 16 klocków w plecy wieczorem coś na otarcie łez  i jedziemy dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego byki duże sprzedaje rolnik więc tanieją, cielaki sprzedają głównie handlarze wiec sobie sam odpowiedz. 

oczywiście coraz mniej amatorów jest do kupna cielaka za 800-1500 zł a sprzedać dorosłego byka za 5,8. 

Za pół roku cielaki HF  za 200-300 zł bedą chodzić i to nie tygodniowe maleństwa ale taki miesięczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
51 minut temu, MARTECH napisał:

Proszę o odpowiedz jeśli ktoś cos wie czycieleta a w zasadzie byczki tanieja tak jak duże byki ???

nie

nawet w radiu już mówią o kołodziejczyku i jego partii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
1 godzinę temu, MARTECH napisał:

Proszę o odpowiedz jeśli ktoś cos wie czycieleta a w zasadzie byczki tanieja tak jak duże byki ???

Cena dalej sie trzyma, tylko nie schodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
11 minut temu, kanalia36 napisał:

Kolego byki duże sprzedaje rolnik więc tanieją, cielaki sprzedają głównie handlarze wiec sobie sam odpowiedz. 

oczywiście coraz mniej amatorów jest do kupna cielaka za 800-1500 zł a sprzedać dorosłego byka za 5,8. 

Za pół roku cielaki HF  za 200-300 zł bedą chodzić i to nie tygodniowe maleństwa ale taki miesięczne

jak byki będą chodzić po 4 zł za żywca to może i tak stanieją ale wiemy ze tak nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
4 godziny temu, Ursus932 napisał:

Przecież nie napisałem że nie wieże w tą cene. Tylko dziwi mnie że taki ekspert pyta się na forum 

Nie jestem ekspertem i sie za niego nie uwazam bardziej jest nim AdamRo bo siedzi cały czas w tym temacie, ja to znam ceny jak spotkam sie z kolega lub ktos zadzwoni i pyta sie czy mam cos na sprzedanie albo jak sam chce sprzedac i obdzwaniam ubojnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ab23 napisał:

k**wa pękłem i 16 klocków w plecy wieczorem coś na otarcie łez  i jedziemy dalej

Nie co, tylko 10 ton moczniku. I jak ktoś ma co miesiąc tyle w plecy to rzeczywiście pół roczny kryzys to ,,nie problem,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
Przed chwilą, -Sebastian- napisał:

Ja sprzedałem byczka HF za 680 ok 55kg tygodniowy grubszej kości :)

Brawo Ty!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

gdybym miał sprzedać byczka miesięcznego za 200, 300 to serio wolałbym go do gnoju zaraz od krowy wy***ać. 21 dni x 6l mleka to jest jakieś 180zl. Do tego jakaś biegunka, antybiotyk przez ten miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

I tak ludzie beda kupowac cielaki, bo musza je hodować. Fundusze unijne czesc ma podpisane na nie, hobbistycznie, beda liczyc ze ludzie nie kupia cielakow. I kupia taniej cielaka a za 2 lata po 10zl za zywa itp.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
1 godzinę temu, komizmo napisał:

gdybym miał sprzedać byczka miesięcznego za 200, 300 to serio wolałbym go do gnoju zaraz od krowy wy***ać. 21 dni x 6l mleka to jest jakieś 180zl. Do tego jakaś biegunka, antybiotyk przez ten miesiąc...

21 dni... Toż to już prawie senior. Brawo dla Gospodarza jeśli tyle trzyma. Ja wiem z praktyki że każdy mokrego sprzedać woli... 

1 godzinę temu, Bugii napisał:

I tak ludzie beda kupowac cielaki, bo musza je hodować. Fundusze unijne czesc ma podpisane na nie, hobbistycznie, beda liczyc ze ludzie nie kupia cielakow. I kupia taniej cielaka a za 2 lata po 10zl za zywa itp.

Może tak być... Obecnie mamy przykład na trzodzie... 

Edytowano przez Berthold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Nie zrozumiałeś mnie. Odnosiłem się do komentarza kolegi kanalii który napisał, że za pół roku byczki hf będą za 200-300 zł. I to miesięczne.

21 dni to czas który trzeba było by doliczyć do sprzedaży

Gdy sprzedawałem cielaki to też tygodniowe. Jak wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chce być tu nazywany  od najgorszych, ale fakty są takie ze mięsne cielaki  nabywców znajdą zawsze ale HF  to ludzie będą się prosić aby zabrać, za 200 stówki puszczą. Za byka HF przy cenie 7,5zł to zarobek był tysiak teraz jest  6 zł i idze  na dół. Na dziś każdy posiadacz HF  dokłada do interesu 400-500 zł.  Wiec dziś jakbyś cielaka rasowego HF darmo dawał to ekonomicznie nie opłaca go się trzymać. Do tego cena ma poniżej 5 zł spaść a szusza znowu atakuje  i karmy zaraz zacznie brakować, wiec czasami tak może być ze cielaki HF byczki  łopatą dostaną i w gnój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

O tym właśnie napisałem. Jeżeli nie trzymałbym już byków i miałbym sprzedać odpojonego prawie hf za 300 zeta to musiałbym być nienormalny.lepiej zrobić jak piszesz, albo za 100 z pod ogona na drugi dzień go sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, kanalia36 napisał:

Nie chce być tu nazywany  od najgorszych, ale fakty są takie ze mięsne cielaki  nabywców znajdą zawsze ale HF  to ludzie będą się prosić aby zabrać, za 200 stówki puszczą. Za byka HF przy cenie 7,5zł to zarobek był tysiak teraz jest  6 zł i idze  na dół. Na dziś każdy posiadacz HF  dokłada do interesu 400-500 zł.  Wiec dziś jakbyś cielaka rasowego HF darmo dawał to ekonomicznie nie opłaca go się trzymać. Do tego cena ma poniżej 5 zł spaść a szusza znowu atakuje  i karmy zaraz zacznie brakować, wiec czasami tak może być ze cielaki HF byczki  łopatą dostaną i w gnój.

Tylko skąd nabrać tych mięsnych mieszańców? A myślę że ludzie prędko z byków nie zrezygnują , więc i na hfy będą chętni. mieszańcy h*j wie ile nie będzie , bo polska mlekiem stoi 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena podskoczy do 9 na żywą to jeszcze handlarze oczy będą sobie oczy wydrapywać jak się będą o haefiaka licytować u kogoś na podwórku. 

Edytowano przez Partyzant85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas byczki prosto z d*py czyste hf od 500do 600 jak tygodniowy to już 600=700 wiec cena nie spada cielaka . Ale za to byki w dół sprzedał wczoraj wójek  hf po 6.3 neto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215

Dziś był handlarz, za 2 tygodniowego hf'a proponował po 11z/kgł. Odliczyć kilka groszy na brud i zaświadczenie, to wyszedłby koło 500zł. Grzecznie odmówiłem, jutro będę dzwonił dalej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

Ja wczoraj przeglądając olxa trafiłem przypadkowo hfy 250-300kg 9szt po 7zł/kg

Jak myślicie ile można było by dostać za hf/ncb w wadze ok 400kg/15szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem propozycję 6.5 brutto za ładne mm czarne. Już z Potrąceniem za wiek między 24 30 miesięcy i przekroczona waga pultuszy. Na dodatek nie chcą wziasc i zwodza kolejnymi terminami. Kogo polecacie w warmińsko mazurskim powiat Giżycki jeśli chodzi o sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/ue-porozumiala-sie-z-usa-ws-importu-do-europy-wolowiny-bez-hormonow,86573.html

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/brazylia-informuje-o-wzroscie-eksportu-wolowiny-w-maju,86485.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj