donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Chyba czas nekrolog napisać dla rynku byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@marijusz - nie panikuj w niedzielę i tak nie sprzedaż a w poniedziałek może będzie podwyżka :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam do sprzedania ale o cenie 11 za O klase nie słyszałem to ile one spadły i ile razy że z 12 + na 11 .... jakaś porażka ta cena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
9 godzin temu, Partyzant85 napisał:

@marijusz - nie panikuj w niedzielę i tak nie sprzedaż a w poniedziałek może będzie podwyżka :)

 

jakis miesiąc temu sprzedawałem własnie w nie dzielę na ŁUKÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85
Dnia 14.06.2019 o 18:56, Bugii napisał:

Zalamal sie ponoc export i poleciala cena bo 95% bydla idie  za granice.

A wie moze ktos czemu ten export siadl? Czemu turki, zydki i europa dla wykarmiwnia ciapatych nie kupuje od nas wolowiny?

Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale jeden handlarz mówił mi, że żydki znaleźli sposób na wykrycie w mięsie przebytego zapalenia płuc (choćby w wieku cielęcym) i takiego mięsa nie chcą. Niby, że cofnęli duże ilości mięsa z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

No i? Bo co leczone by antybiotykiem czy co? 2 lata tonjuz antybiotyku nie ma w organizmie napewno. Ciekawe co bedą żarli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Też mu tak powiedziałem, że po antybiotyku nie byłoby śladu - on mówił. że z tego co jemu mówili ;) oni są w stanie wykryć sam fakt przebycia zapalenia płuc - nawet nieleczonego antybiotykiem. i już to jest powodem odrzucenia mięsa. Ile w tym prawdy - nie wiem.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
11 minut temu, leszek1000 napisał:

Z Brazylii nafaszerowane hormonami 

Nie wiem czy w Brazylii jest dopuszczalny ubój rytualny.

W Polsce podejrzewam że nawet 1/3 byków nie nadaje się na koszer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
48 minut temu, soltys147 napisał:

Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale jeden handlarz mówił mi, że żydki znaleźli sposób na wykrycie w mięsie przebytego zapalenia płuc (choćby w wieku cielęcym) i takiego mięsa nie chcą. Niby, że cofnęli duże ilości mięsa z Polski.

Wystarczy płuca obejżeć po uboju,jak są zwapnienia to było zapalenie płuc.

31 minut temu, leszek1000 napisał:

Z Brazylii nafaszerowane hormonami 

A niech się nażrą. i w szpitalu nie uratują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 15.06.2019 o 07:25, Bugii napisał:

No tak jest i zawsze bedzie. Nikt za grosze nie bedzie handlowac.

Handel ma zawsze najwiecej. Zona pracuje w sklepie hydraulicznym. Na glupim grzejniku zarabiaja 50% a na innych pierdulkach 30-40%. Hydraulikowi placa za godzine 20zl. A klijentowi firma wystawia faktore na 50zl/h

Z maszynami rolniczymi jest podobnie 25-40% to zysk handlowca.

Najmniej sie narobia a najwiecej zarobia.

Głupoty chłopie piszesz na maszynach góra 10% mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, soltys147 napisał:

Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale jeden handlarz mówił mi, że żydki znaleźli sposób na wykrycie w mięsie przebytego zapalenia płuc (choćby w wieku cielęcym) i takiego mięsa nie chcą. Niby, że cofnęli duże ilości mięsa z Polski.

No to ile tych sztuk ma zapalenie płuc ? Jedna na 50 ? Np. u mnie zapalenie płuc się zdążą zadko kiedy także nie wiem skąd do nich tyle "chorego" bydła idzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może to tylko pic ,teraz to różne bajki będą chodzić 

Zwłaszcza jak mówi to handlarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

a w brazyli to bydlo nie choruje?pic i tyle masarnie zapełnia chlodnie pod dach po tanich cenach a jak zdrożeje to zarobią ,niby tyle towaru a w tygodniu listonosz przyniósł ulotke od Biernackich z oferta skupu i sms dostałem z cennikiem bydla rzeznego i oferta na cielaki po 120kg jakiś Nikodem,

to skoro tyle towaru to po uj się oglaszaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Ja  zajmuje  sie produkcją  mleczną , często sprzedaj  male  byki   rolniką podziwiam tych ludzi   ze chcą  trzymać   dwa lata za  5tys.to  z  krowy przez  dwa  lata jest srednio jesty 14tys litrów   x  1,3zl  17,5 tys. fakt troche wiecej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Biznes przy dzisiejszych cenach to żaden na bykach , Ale przy krowach to jesteś niewolnikiem własnego losu i ciągle coś jak nie dojenie to poród to inseminacja... I tak w koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30
Dnia 17.05.2019 o 22:27, wojak1986 napisał:

Jeśli nie widzieliście zapalenia płuc to chyba nie kupowaliście cielakow z handlu.tam sraka i płuca to chleb powszedni.a teraz jak się chce dziure w całym znalezć to zawsze sie znajdzie.

Ciekawe z kad bedą teraz kupować i kto robi sobie miejsce na rynku naszym kosztem.ja nie wypowiadałem sie od jakkiegoś czasu bo za nerwowy jestem w tej calej chorej sytuacji.a szczegulnie po tym jak ktoś napisał o amerykańskiej wołowinie.kupmy od nich samoloty za ostatni grosz a wołowina niszcząca rynek gratis.niemcy się cieszą bo po sunsiedzku bedą samoloty,wywalą do Polski amerykańskich darmozjadów ale w razie w jest komu ich bronić.a Polak samoloty kupi żołniezy wykarmi a na koniec kazdy sie na niego wypnie

 

 

Kurde cos sie porobiło.widać że dawno nie pisałem

Edytowano przez danielek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

krowy? to wiezienie na wolności ,wole mieć malucha i czas nim jezdzic niż mercedesa i nie mieć czasu go z garzu wyprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Ja tam nie narzekam   wole dwie godziny na dzien   dużej  posiedziec w oborze  niz chodzic  przy byku dwa lata za darmo  to nie mam wogole sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj