donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

xdetherocx    3

15 lat temu to paliwo kosztowało z 50 gr za litr A opałowka 20 gr . I wszystko było tańsze a teraz idź do sklepu i co kupisz za 100 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem masz racje ale świnki też spadły do poziomów z przed lat 20  i zapewne z bydłem będzie to samo. Rolnicy cielaki po szopkach, garażach trzymają towaru jest opór  a w Polsce wołowinę mało kto je. A zagranica po aferach nowych kontraktów nie podpisuje, realizuje tylko stare aby kar  umownych uniknąć. Więc raczej będą  kolejne spadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wtedy to za 500 zł kupowałem 3 cielaki po rolnikach a nie teraz pół cielaka. Ile było paliwo nie mówiąc o nawozach.od tego czasu gówno się więcej zarobi tylko obraca się większymi kwotami.Wtedy babka z dziadkiem renciną poratowaki w razie biedy a teraz ile takich rencinek trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

dopłaty bezposrednie to nie jest ekstra bonus ale wyrównanie strat z produkcj i to trzeba brac pod uwage przy planowaniu produkcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

Sprzedałem bydło po 7 zł w styczniu było po 9 zł nóż się w kieszeni otwiera.  10000 zł straciłem. Z nawozem to samo chcą nas zadusić. A miało byc tak kolorowo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, xdetherocx napisał:

15 lat temu to paliwo kosztowało z 50 gr za litr A opałowka 20 gr . I wszystko było tańsze a teraz idź do sklepu i co kupisz za 100 zł ?

Ta jasne chłopie co za głupoty piszesz

https://auto.dziennik.pl/paliwo/zdjecia/476458,3,ceny-paliw-od-2005-roku-ile-kosztowala-benzyna-olej-napedowy-i-gaz-lpg.html

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Ponoć Henryk Kania ledwo dyszy, tłumaczą się że mają brak surowca i muszą wdrożyć plan ratunkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
24 minuty temu, Damianek20 napisał:

Ponoć Henryk Kania ledwo dyszy, tłumaczą się że mają brak surowca i muszą wdrożyć plan ratunkowy.

niewiem czy to akurat o tego kanie chodzi ale wyroby -KANIA - omijam szerokim łukiem to chyba sama chemia jest sa tanie ale szynki czy baleronu z tej firmy nie dało sie zjesc powodem upadku jest problem ze sprzedaża towaru . na jutro umówione 3 sztuki po 700 kg byki mm jak po 7 zł brutto 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
11 minut temu, jarecki napisał:

niewiem czy to akurat o tego kanie chodzi ale wyroby -KANIA - omijam szerokim łukiem to chyba sama chemia jest sa tanie ale szynki czy baleronu z tej firmy nie dało sie zjesc powodem upadku jest problem ze sprzedaża towaru . na jutro umówione 3 sztuki po 700 kg byki mm jak po 7 zł brutto 

Też nie wiem, artykuł na farmerze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
2 godziny temu, AdamRo napisał:

Przyjdzie czas że jałówka stanieje.

Do tego bliżej niż dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 godziny temu, xdetherocx napisał:

15 lat temu to paliwo kosztowało z 50 gr za litr A opałowka 20 gr . I wszystko było tańsze a teraz idź do sklepu i co kupisz za 100 zł ?

cztery flaszki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
37 minut temu, soltys48 napisał:

Do tego bliżej niż dalej

o nie nie nie ... za dużo tego stoi zeby cena w dół poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Wspomnisz moje słowa 

3 godziny temu, xdetherocx napisał:

15 lat temu to paliwo kosztowało z 50 gr za litr A opałowka 20 gr . I wszystko było tańsze a teraz idź do sklepu i co kupisz za 100 zł ?

Tu pamiętasz co było 15 lat temu?

Wątpię 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tere fere

15 lat temu kosztowało około 3zł

a w latach 90 tak 1,20.

Od kąt zacząłem tankować paliwo nigdy nie było po 0,50.

Za gówniarza miałem Simsona a potem prawko i samochód i dojazdy do szkół, więc ceny pamiętam za ile się wlało i na ile starczało.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

Mckeen-Beef Linde  jakie opinie  bo ceny śmieszne R 11.7 U11,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, ab23 napisał:

Mckeen-Beef Linde  jakie opinie  bo ceny śmieszne R 11.7 U11,9

Raczej linne. 11, 40 0 klasa na dzisiaj. Jakie macie opinie na temat tej ubojni?

Edytowano przez Chudy1217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, ENDRIUROL napisał:

jalowka hf 6,2-6,5 netto kuj pom byk 6-6,2

 

Kto tyle płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
3 godziny temu, Wiesi0 napisał:

Tere fere

15 lat temu kosztowało około 3zł

a w latach 90 tak 1,20.

Od kąt zacząłem tankować paliwo nigdy nie było po 0,50.

Za gówniarza miałem Simsona a potem prawko i samochód i dojazdy do szkół, więc ceny pamiętam za ile się wlało i na ile starczało.

Litr starczał na dłużej bo paliwo było mocniejsze a nie teraz rzepakowa żółcizna co szybko ubywa a najbardziej teraz od jakiś 4 lat 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, xdetherocx napisał:

15 lat temu to paliwo kosztowało z 50 gr za litr A opałowka 20 gr . I wszystko było tańsze a teraz idź do sklepu i co kupisz za 100 zł ?

Jak bym miał 100 w portfelu to bym sobie życie inaczej ułożył😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wtedy byli bańki czyli 100zł = milion na stare.

Kupowałeś Poldka 60 baniek nowy, to na dzisiejsze 6tyś.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Polonez za 6000?. W 1995 dziadek kupił malucha z salonu to wiem że kosztował 11000 nowych a sąsiad rok później kupił poldka za 22000. Chyba że był taki rok kiedy wartość złotówki była taka że faktycznie Polonez kosztował tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj