donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

soltys48    19680
9 godzin temu, Matixd napisał:

Jak myślicie ruszy się coś do końca maja z cena ?

Raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

wczoraj sprzedany hf po 6.7 mm czarny po 7.7 waga ok 750

  • Thanks 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Tez tak mi się wydaje wiec trzeba sprzedać to dziadostwo.  Bo paszy coraz mniej a cena ani drgnie (ewentualnie w dół):/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2497
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Raczej nie

A ja słyszałem że niby za dwa tygodnie ma cos ruszyc ale to nic pewnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

30 groszy w dół byk.11 50 klasa O. Tragedia

Edytowano przez Chudy1217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2497
1 minutę temu, Chudy1217 napisał:

30 groszy w dół byk.11 50 klasa O. Tragedia

Jaka tragedia kiedys były takie ceny a nawet niższe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po aferze w lutym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

by trza było zrobić zbiórkę i zlecić tvn'owi żeby zrobili afere sami o sobie

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Jaka tragedia kiedys były takie ceny a nawet niższe. 

Tylko jakie były koszty kiedyś a jakie są dziś...paliwo, nawozy, opryski, nasiona, folia...wszystko ale to dosłownie wszystko z roku na rok w górę. Nie wspomnę już o cenie ziemi i maszyn.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264
Przed chwilą, JarekBazydlo napisał:

Jak zainterrsowany odsadkami to napisz do mnie na priv

Dzięki, ale narazie odbieram tylko cielaki od stałych dostawców (rolników). Słabo z paszą i nie wiadomo co dalej rok pokaże to nie ma co za bardzo szaleć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

dzisiaj poszły hf po 6,5 i ładne jałówki po 7,2 netto minus 5%. Odbiorca podyma. qr** co sprzedaje  to taniej a raty takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2497
1 godzinę temu, rolnikzlubelskiego napisał:

Tylko jakie były koszty kiedyś a jakie są dziś...paliwo, nawozy, opryski, nasiona, folia...wszystko ale to dosłownie wszystko z roku na rok w górę. Nie wspomnę już o cenie ziemi i maszyn.

Ale nikt nie każe nikomu trzymac opasów kazdy narzeka że sie nie opłaca a każdy trzyma opasy. Wystawiłem cielaki na sprzedaz to nie mineło 5 minut i gosciu dzwoni zebym nie sprzedawał bo juz po nie jedzie. Za chwile telefon kolejny czy te cielaki sa jeszcze bo nie mogl sie dodzwonic bo linia zajeta i znów zamówił jakbym miał jakies cielaki nawet i HFy. I sie nie opłaca albo cena słaba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99
13 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Ale nikt nie każe nikomu trzymac opasów kazdy narzeka że sie nie opłaca a każdy trzyma opasy. Wystawiłem cielaki na sprzedaz to nie mineło 5 minut i gosciu dzwoni zebym nie sprzedawał bo juz po nie jedzie. Za chwile telefon kolejny czy te cielaki sa jeszcze bo nie mogl sie dodzwonic bo linia zajeta i znów zamówił jakbym miał jakies cielaki nawet i HFy. I sie nie opłaca albo cena słaba....

Bo każdy ma zobowiązania i liczy że cena wzrośnie,my czekamy co będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2497
4 minuty temu, ACoCieTo napisał:

Bo każdy ma zobowiązania i liczy że cena wzrośnie,my czekamy co będzie 

Jak masz zobowiazania to tym bardziej po co dokladac jeszcze do opasów????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OnufryZagłoba    387
7 minut temu, ACoCieTo napisał:

Bo każdy ma zobowiązania i liczy że cena wzrośnie,my czekamy co będzie 

Niestety na podwyżki cen byków nie zanosi się . 


SI DEUS NOBISCUM , QUIS CONTRA NOS . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Sokol2 napisał:

dzisiaj poszły hf po 6,5 i ładne jałówki po 7,2 netto minus 5%. Odbiorca podyma. qr** co sprzedaje  to taniej a raty takie same

Przyjechał handlarz, powiedział że potaniało a Ty mu uwierzyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj bo bydła w opór i afery asf-y ze świń na byki u mnie w okolicy byków masa nawet  krowiarze nie sprzedawali tygodniówek bo zostawiali cena dobra była bo ponad 9 za pięknego mozna było dostac a teraz urosło to bydło i trzeba sprzedac więc obniżki poczekaj ze 2 lata po 10 będą za zywą płacić bo byka nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Też tak sądzę raz górka raz dołek ale mnie tylko zastanawia info na temat ilości cieląt przywiezionych do nas z zagranicy za rok 2016 2017 oraz 2018 bo jeśli nie było jakiegoś większego wzrostu to niby skąd te byki się wzięły że wszyscy mają do oporu a nast rzecz to to że ludzie dzwonią po świecie szukając cen i gdy rolnik zadzwoni do przykładowo 5 czy więcej handlarzy powie przykładowo że ma 15 szt na oddanie x ilość handlarzy i wydaje im się że bydła w opór Ale to tylko takie moje rozumowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Jak masz zobowiazania to tym bardziej po co dokladac jeszcze do opasów????

Jarek czy Marlena Barzydło to twoja siostra ?(rodzina)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Ale nikt nie każe nikomu trzymac opasów kazdy narzeka że sie nie opłaca a każdy trzyma opasy. Wystawiłem cielaki na sprzedaz to nie mineło 5 minut i gosciu dzwoni zebym nie sprzedawał bo juz po nie jedzie. Za chwile telefon kolejny czy te cielaki sa jeszcze bo nie mogl sie dodzwonic bo linia zajeta i znów zamówił jakbym miał jakies cielaki nawet i HFy. I sie nie opłaca albo cena słaba....

Łudzisz się że to rolnik...handlarz 100% a takim zawsze sie opłaca wiec o czym my tu... A tak dzisiaj też piśałem z kolegą co sprzedaje 3 jałówki MO+AN klasyk simentale jałówki od słowa do słowa i wyszło że hańdlarz jak już odpuściłem sobie bo transportu nie załatwiłem to i ten sie znalazł.... W cenie wiec o czym my tu pie....my jak to mówi Sraś trza umieć produkować i byc konkurencyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Napisano (edytowany)

 

Było i się zmyło
 
 
 wróć do Spam 
 odpowiedz 
  prześlij dalej przenieś do  zapisz drukuj
 
REKLAMA

 
 
Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj