donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jasiuhonda    65

sprzedane 3 sztuki hf jeden po 6.5 dwa 6.7 netto żenada... Musiałem sprzedać bo mało miejsca. mam jeszcze 16 sztuk będą czekać na lepsze czasy... jak by ktoś chciał to mam trochę słomy na opylenie  poludnie wlkp okolice Kępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś powie że marudze ale naprawdę bedę miał nóż na gardle przy małym areale intensywnym naworzeniu zawsze miałem tych pasz nigdy nie było suszy od lutego te pierwsze trawy zawsze były a teraz nie ma nic . Na cześci gdzie poszło gnojowica obornik saletra poli 6 na łąki to po prostu trawa jest czarna jak asfalt ale ma 10-15 cm  a na innych gdzie  wyżej jest wogóle wyschnięta  i nawet moje mokre łąki coś nie rodzą  klepisko do tego przesiałem 5 ha trawy wsiane wczesną wiosną pusciły kiełki i zdechły .... paszy niby mam jeszcze z 180 bel i 70 metrrów pryzmy to powiedzmy że przy oszczednośći do lipca sierpnia  i kaput ..... A ja tu jeszcze Cielętnik dostawaiłem  aby tylko wiecej i wieksze rosły  żeby nie sprzedawać z musu bo brak miejsca koło się zamyka ale tryby przestają pasować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505

Ja narazie mocno nie redukuje stada bo zamowilem juz słomy i bel kiszonki od znajomego u którego bede żniwował i pojdzie w rozliczenie.  Jakos ten rok trzeba bedzie przeżyć nadaja troszke deszczu u nas to moze nie bedzie jeszcze tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek68    0

Czy ktoś handlował  Szymonem Kwiatkiewiczem z Kobylina. Jak z wagą? Wypłacalni są? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, zkordalski napisał:

Ktoś powie że marudze ale naprawdę bedę miał nóż na gardle przy małym areale intensywnym naworzeniu zawsze miałem tych pasz nigdy nie było suszy od lutego te pierwsze trawy zawsze były a teraz nie ma nic . Na cześci gdzie poszło gnojowica obornik saletra poli 6 na łąki to po prostu trawa jest czarna jak asfalt ale ma 10-15 cm  a na innych gdzie  wyżej jest wogóle wyschnięta  i nawet moje mokre łąki coś nie rodzą  klepisko do tego przesiałem 5 ha trawy wsiane wczesną wiosną pusciły kiełki i zdechły .... paszy niby mam jeszcze z 180 bel i 70 metrrów pryzmy to powiedzmy że przy oszczednośći do lipca sierpnia  i kaput ..... A ja tu jeszcze Cielętnik dostawaiłem  aby tylko wiecej i wieksze rosły  żeby nie sprzedawać z musu bo brak miejsca koło się zamyka ale tryby przestają pasować ...

Dopiero w tym roku większość przekona się co to znaczy susza. W moim regionie to norma. Ja już się przyzwyczaiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Byki LM 100% po 8,20 hf do 7,50 a MM do 8 ceny za***iste normalnie kupować tylko cielaki i hodować interes życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

To masakra faktycznie -8,20 za limousine katastrofa ,to ja 2 tygodnie temu sprzedałem jałówki po 8'70 brutto to uważam cena na ten czas ok choć w styczniu wziąłem 9 zł  mówimy oczywiście o dużej ilości sztuk z luza  odbiorca maciejewice od kilku lat  może tam próbujcie tylko towar musi być  naprawdę dobry -pozdrawiam hodowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505

Teraz taka cena za rok może byc wogóle co innego. W każdym biznesie masz górki i dołki to norma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za rok to może być lepiej albo nadal chujnia,teraz ciężko cokolwiek przewidzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

To prawda ale co niektórzy jesteśmy zobowiązani do hodowli min 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U was susza a u mnie codziennie pada  żyto na kiszonke miało isc a zostanie niestety bo nie da rady w pole wjechac :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, John23 napisał:

Byki LM 100% po 8,20 hf do 7,50 a MM do 8 ceny za***iste normalnie kupować tylko cielaki i hodować interes życia

Kto daje 8,20 za LM jaka ilość?

7 godzin temu, kewin123 napisał:

To masakra faktycznie -8,20 za limousine katastrofa ,to ja 2 tygodnie temu sprzedałem jałówki po 8'70 brutto to uważam cena na ten czas ok choć w styczniu wziąłem 9 zł  mówimy oczywiście o dużej ilości sztuk z luza  odbiorca maciejewice od kilku lat  może tam próbujcie tylko towar musi być  naprawdę dobry -pozdrawiam hodowców

A duża ilość to dla Ciebie ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
8 godzin temu, John23 napisał:

Byki LM 100% po 8,20 hf do 7,50 a MM do 8 ceny za***iste normalnie kupować tylko cielaki i hodować interes życia

7,5 za hf???Czy 8 za MM ?kto gdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, soltys48 napisał:

7,5 za hf???Czy 8 za MM ?kto gdzie??

Pewnie u takich co mają odchudzającą wagę :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
54 minuty temu, Dawid151599 napisał:

Pewnie u takich co mają odchudzającą wagę :D:D

przy niższej cenie też może byc odchudzająca waga.  Więc morał taki nie ufaj nikomu i przed sprzedażą pój do ''ogromu''.

  • Haha 1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45
Napisano (edytowany)

Coraz bardziej się zastanawiam czy hodowla ma sens. Orobić się trzeba, a pieniędzy zostaje coraz mniej. Obserwuję okolicznych uprawowców i mniej się opracują, a kasy wcale nie mają mniej. Do tego jeszcze ta susza. Na polu może jej tak nie widać, ale łąki wyglądają marnie i jeszcze nie wiadomo jak będzie dalej i co da kukurydza.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Podlaskie Firma Marion.  Do 7,50 za hf a do 8 to za MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

w ostatnim tyg. kwietnia sprzedawałem 5 byków HF po 7.1brutto nie wiem skąd ktoś ma ceny 7,5 nawet i brutto :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

k**wa nieznasz dnia ani godziny najlepszego byka z kojca musialem sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zagoniony, złamany czy bebechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj