donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AdamRo    1503
11 godzin temu, soltys48 napisał:

mnie słuchy doszły o końcu miesiąc....

@AdamRo Wiesz coś?

Też słyszę że po 10-tym mają zjeżdżać , jednak na wielkie zwyżki bym nie liczył.

Twojej simce na oko daje około 630 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, soltys48 napisał:

Może ktoś jest zainteresowany zakupem cielnych jałówek SM, ciąża potwierdzona badaniem usg, termin porodu to koniec czerwca,sztuki bez rogów spokojne , wyrośnięte w super kondycji 

Ile sztuk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209
19 godzin temu, mlodyhef napisał:

Lokalny pośrednik dziś zaporponował  6,50 oraz 7 zł za odpowiednio hfy i mieszańce. Ceny netto.  Nie sprzedałem i jeszcze poczekam, może jak ludzie z bydlakami się wstrzymają ten miesiąc co muszą potrzymać deko się cena podniesie. Północne mazowsze

Moim zdaniem odwrotnie, kto miał zamiar przytrzymać tylko ze względu na dopłaty to składał wniosek prędzej i ten miesiąc właśnie mija. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Niby w Tarnowie mają zacząć bić w ostatnim tygodniu

Mój odbiorca mówił ze wracają 8.05 a oddaje do Tarnowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1
Dnia 25.04.2019 o 15:14, adam87p napisał:

sprzedany byk mieszaniec 788  kg po 8.7 zł wszystko brutto

kto odbierał?  z jakiego regionu jesteś? ile netto Ci wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Był wczoraj klasfikator od LUniewskich i dawał za 5 szt MM po 8 brutto i 7.5 brutto  za 5 szt sima... waga 750 - 800 brutto.... nie oddałem, kazał czekać po 15 maja może będzie mógł dorzucić bo pejsate wrócą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to za sim że tańszy o 50 gr. od mm?

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Ja mam propozycję na 8.40 brutto za mieszańce w wadze na czysto 700-800 kg, poczekam do jutra co powie mi inny kupiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał1998    7
2 godziny temu, lexiflexi napisał:

Ja mam propozycję na 8.40 brutto za mieszańce w wadze na czysto 700-800 kg, poczekam do jutra co powie mi inny kupiec

Cena za mieszańca na dzień dzisiejszy powiem Ci szczerze rewelacyjna nie zastanawiał bym się bez wachania i sprzedał, kto tak Ci proponuj i gdzie jeśli można wiedzieć?

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

troche pytanie z innego tematu ale wybaczcie, jeżeli w stadzie zostanie wykryta gruźlica to jakie są dalsze procedury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Nie wiem jak teraz ale wcześniej PLW wydawał decyzję o zablokowaniu siedziby stada (nic nie może być sprzedane bez jego wiedzy) sztuki na których stwierdzono gruźlice do ponownego badania. No i miejmy nadzieję że się nie potwierdzi. Jak masz bydło mleczne to nie wiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
16 minut temu, Sokol2 napisał:

troche pytanie z innego tematu ale wybaczcie, jeżeli w stadzie zostanie wykryta gruźlica to jakie są dalsze procedury?

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/likwidacja-stada-z-powodu-gruzlicy-bydla,79718.html

"farmer"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

z racji tego, że  mipol ogłosił upadłość.......... kogo polecacie do handlu kto jeździ po dolnym śląsku, oczywiście takiego co nie handlował w mipolem i nie ma tam utopionej kasy :D 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, 1piotr1 napisał:

z racji tego, że  mipol ogłosił upadłość.......... kogo polecacie do handlu kto jeździ po dolnym śląsku, oczywiście takiego co nie handlował w mipolem i nie ma tam utopionej kasy :D 

antocel kasa od ręki kupuje na żywą jak i na wbc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
Dnia 28.04.2019 o 17:56, Michał1998 napisał:

Cena za mieszańca na dzień dzisiejszy powiem Ci szczerze rewelacyjna nie zastanawiał bym się bez wachania i sprzedał, kto tak Ci proponuj i gdzie jeśli można wiedzieć?

Pozdrawiam ;)

Ppwstrzymalem się od sprzedaży bo jest haczyk z tym kupcem,  przyjechał do znajomego i on nawet nie wie kto to jest to ja dziękuję bardzo za taki handel... poszły do Agrostaru po 8.20 brutto ... może straciłem po te mac 150 zł na byku ale mam pewność co do wagi i wypłaty... najmniejszy miał 760 kg A największy 890 kg brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj