donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Zetor
maniek14    1

Dziś przyjechali i za hf waga 700 kg chcieli dać 6.40, pojechali bez 

Zachodniopomorskie a kupujący niby gdzieś z łódzkiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, maniek14 napisał:

Dziś przyjechali i za hf waga 700 kg chcieli dać 6.40, pojechali bez 

Zachodniopomorskie a kupujący niby gdzieś z łódzkiego 

Wiesz jaka to firma była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
10 minut temu, maniek14 napisał:

Dziś przyjechali i za hf waga 700 kg chcieli dać 6.40, pojechali bez 

Zachodniopomorskie a kupujący niby gdzieś z łódzkiego 

Kto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Świetnie trafiłem ze sprzedażą, aktualnie ok 0.8-0.9zł w dół w porównaniu do tego co było 10dni temu hf 780kg 7zl brutto u kolegi, nie oddał.

Świetnie trafiłem ze sprzedażą, aktualnie ok 0.8-0.9zł w dół w porównaniu do tego co było 10dni temu hf 780kg 7zl brutto u kolegi, nie oddał.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1882

Jasnowidzem jesteś, wiesz co będzie za pół roku? Forum handlarzy to i takie teksty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedane  DO ŻywPo Byk hf 665  bród 7% cena brutto 7.6 krowa 607 hf bród8% cena 5.1 brutto .Sasiad sprzedał dziś dwa lm waga 890 910 do foodwroks i cena ustalona za r. 13,3 neeto  ciekawe jak wybicie i ile stracą na transporcie do Kielc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

nie jestem handlarzem ,sam mam do sprzedania ,ale za te pieniądze nie oddam bo 6.4 za hf to jest 0 zysku jedyny plus to ze jest zapas paszy i sztuki sa młode wiec można przetrzymać a minus ze kasa by się przydała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na umowie ma że w kielcach ubój  w ciągu 5 dni ma dostać fakturę rozliczenie i kase na konto poczekamy  co tam dostanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

naganiacz z okolic Czarnkowa  mi  gadał tylko krowe na ten tydzien zero byka i jałowki

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 19.03.2019 o 21:34, marulekk napisał:

po handlowane dziś

za ładne mieszanki HH, LM, PI 8,50-9zł brutto

za HF 7zł

od tygodnia cena leci w dół bo w ch*j bydła jest, kupujący nie był w stanie wszystkiego zabrać, dziś na skupie dwoma tirami z naczepami przyjechał 

Gdzie ten skup w jakiej miejscowości przyjechałbym zobaczył jak płacą i porównał ile mogę wziąć za swoje.

Załóżmy ze za jeden miesiąc cena wzrośnie o 0,50gr na kilu , czyli 05x750kg=375zł + trochę podrośnie ale 0,5zł to spora podwyżka.

400zł za miesiąc trzymania, nie opłaca się bo to powietrzem nie żyje

Do tego przyjdzie brak paszy i mucha,sztuki przetrzymane więc dużo bydła na sprzedaż

Trzeba sprzedawać teraz tylko znależdz kogoś co dobrze płaci i wo gule płaci i nie bawić się w hazard.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wiesi0 napisał:

Gdzie ten skup w jakiej miejscowości przyjechałbym zobaczył jak płacą i porównał ile mogę wziąć za swoje.

Załóżmy ze za jeden miesiąc cena wzrośnie o 0,50gr na kilu , czyli 05x750kg=375zł + trochę podrośnie ale 0,5zł to spora podwyżka.

400zł za miesiąc trzymania, nie opłaca się bo to powietrzem nie żyje

Do tego przyjdzie brak paszy i mucha,sztuki przetrzymane więc dużo bydła na sprzedaż

Trzeba sprzedawać teraz tylko znależdz kogoś co dobrze płaci i wo gule płaci i nie bawić się w hazard.

Ale dolicz do tych 400pln, że przez miesiąc parę kilogramów przybędzie zwierzakowi. 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zkordalski napisał:

Sprzedane  DO ŻywPo Byk hf 665  bród 7% cena brutto 7.6 krowa 607 hf bród8% cena 5.1 brutto .Sasiad sprzedał dziś dwa lm waga 890 910 do foodwroks i cena ustalona za r. 13,3 neeto  ciekawe jak wybicie i ile stracą na transporcie do Kielc 

Wybacz ale Twoje ceny zaczynam traktować z przymrużeniem oka. Gdy my wszysc w okolicy dostajemy propozycję 6,5 netto Ty dostajesz więcej i to sporo więcej. Tak się składa , że handlowałem ze 2 lata temu z Łukaszem M. i z cenami to nigdy się nie wychylał. Skłonny do negocjacji też nie był i zawsze na bród 8% ( chyba że chcesz mniej to za każdy % proporcjonalnie 10 gr mniej )

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

Przez miesiąc czasu to i Hf na dobrym jedzeniu potrafi 60 kg przybrać... Wiem bo sprawdzalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

    U   mnie  byk  ,przytył''   150  kg.  przez równy  miesiąc......   kupujący    się   zmienił. 

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj