donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Bydło
wiko    110
1 godzinę temu, Kamilek1 napisał:

pytam, bo nick radom i dlatego

Ja nie ogarniam, czy to telefony radom, czy może Zbigniew radom, a może Adrian Budziński?  Może to i ze mną coś nie tak 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5

Orientujecie się jak teraz płacą za czysto rasowe byki 700-800kg ? mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
1 godzinę temu, reno82 napisał:

Orientujecie się jak teraz płacą za czysto rasowe byki 700-800kg ? mazowieckie

Czystorasowe hfy, czy jersey'e ,a może limousine czy simentale? Bo to troszkę różnica.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Chłopaki pytałem w innym temacie ale do tej pory bez odzewu więc napiszę tutaj, bo i tak często się odbiega od tematu ceny... Z jakich rur zrobić wygrodzenie dla opasów żeby było w miarę trwałe? Ma mieć długość 4m bez żadnej podpory ani mocowania ponieważ będzie ono pełnić rolę bramy do wyrzucania obornika. Chodzi głównie o średnicę i ściankę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
7 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Chłopaki pytałem w innym temacie ale do tej pory bez odzewu więc napiszę tutaj, bo i tak często się odbiega od tematu ceny... Z jakich rur zrobić wygrodzenie dla opasów żeby było w miarę trwałe? Ma mieć długość 4m bez żadnej podpory ani mocowania ponieważ będzie ono pełnić rolę bramy do wyrzucania obornika. Chodzi głównie o średnicę i ściankę. 

Zrób z bariery drogowej ma 4.20 długości i 30 cm szerokości żadna rura tyle nie wytrzyma co ona... A Na złomie kupisz ja za 80 zł za sztuke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Chłopaki pytałem w innym temacie ale do tej pory bez odzewu więc napiszę tutaj, bo i tak często się odbiega od tematu ceny... Z jakich rur zrobić wygrodzenie dla opasów żeby było w miarę trwałe? Ma mieć długość 4m bez żadnej podpory ani mocowania ponieważ będzie ono pełnić rolę bramy do wyrzucania obornika. Chodzi głównie o średnicę i ściankę. 

Jedź na złom i poszukaj bram z ogrodzenia.ja co raz jeżdżę i ostatnio bramę 2szkrzydła po 2.10 z grubościennej rury po 1,8 za kg i bez roboty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Tylko pasuje mi przed tym wstawić jeszcze koryto na nogach ze 60 cm wysokie żeby żarły z tego. Na jakich wysokościach dać te rury bądź barierę o ile znajdę licząc od koryta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

ja mam pierwsza bariera 50cm od podłoża później bariera 30cm przerwa 40 cm i druga bariera... całkowita wysokość 150cm u mnie wystarczająca (nie wyskakują ). 

a bariery jak nie znajdziesz na złomie to poszukaj na olx często się pojawiają wpisuj bariera drogowa albo energochłonna 

Edytowano przez Elvis1090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Kolego a jakie masz to koryto i jak je mocujesz żeby nie wywaliło a później demontuje szybko do zrywania parkietu? Mam podobną sytuację i problem z korytem wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Panowie, kogo możecie polecić że skupujących w dolnośląskim?  Najlepiej okolice Jeleniej Góry lub Legnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117
2 godziny temu, flakns napisał:

Kolego a jakie masz to koryto i jak je mocujesz żeby nie wywaliło a później demontuje szybko do zrywania parkietu? Mam podobną sytuację i problem z korytem wlasnie

Mam w planach zrobić z beczki na wodę stalowej długości jest chyba 3,8 m średnicy jakieś 70 cm przeciąć na pół nogi krzyżowe w 3 miejscach jakieś mocowanie do rury albo bariery na śruby zrobić i ma być. Ewentualnie może jeszcze jakieś mocowanie do posadzki o ile będzie konieczne się wymyśli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
3 minuty temu, Karollorak93 napisał:

Mam w planach zrobić z beczki na wodę stalowej długości jest chyba 3,8 m średnicy jakieś 70 cm przeciąć na pół nogi krzyżowe w 3 miejscach jakieś mocowanie do rury albo bariery na śruby zrobić i ma być. Ewentualnie może jeszcze jakieś mocowanie do posadzki o ile będzie konieczne się wymyśli. 

tu ceny bydla jak umiesz czytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213
23 godziny temu, Karollorak93 napisał:

Chłopaki pytałem w innym temacie ale do tej pory bez odzewu więc napiszę tutaj, bo i tak często się odbiega od tematu ceny... Z jakich rur zrobić wygrodzenie dla opasów żeby było w miarę trwałe? Ma mieć długość 4m bez żadnej podpory ani mocowania ponieważ będzie ono pełnić rolę bramy do wyrzucania obornika. Chodzi głównie o średnicę i ściankę. 

57 ścianka 5-7 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Wystarczy fi 60-61 i ścianka 3mm. Aby spawacz był dobry żeby to pospawać a nie posmarkać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
11 minut temu, mickas092 napisał:

Wystarczy fi 60-61 i ścianka 3mm. Aby spawacz był dobry żeby to pospawać a nie posmarkać. 

Na 4 metrach długości nie wystarczy za ciekaw rura i ścianka... U mnie są takie ale słupek co 2 metry i przy jedzeniu jak Napieraja to i tak się odksztalcily A gdzie na 4 metrach niema opcji żeby to wytrzymalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

to prawda  że byk niechciany i cena w dół ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierdolenie jak zwykle,po 9 bee ale po 7 cacy

Hf 734,735,746,766.O kl po 12,64 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj