donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Bydło
Elvis1090    110
55 minut temu, zbitom793 napisał:

Bratex to dawniejszy Kopi Dmosin. Uważaj na nich. Kiedyś cały wątek tu na forum na ich temat był 

Czyli lepiej im nie sprzedawać czy wystarczy jak na ogólną wagę będę jeździł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

W przypadku Kopi głównym problemem była kasa a właściwie jej brak. Nie wiem jak jest teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
17 minut temu, zbitom793 napisał:

W przypadku Kopi głównym problemem była kasa a właściwie jej brak. Nie wiem jak jest teraz

Teraz kasa po niecałym tygodniu jest na koncie czasem nawet na drugi dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
50 minut temu, Elvis1090 napisał:

Teraz kasa po niecałym tygodniu jest na koncie czasem nawet na drugi dzien

Do czasu jak zdobędą zaufanie  a potem będzie stała śpiewka: nie płace bo mi ubojnia nie zapłaciła. A przypominam rolnik to zgodnie z orzeczeniem  SN przedsiębiorca  wiec rozpatruje sprawy Sąd gospodarczy nie rejonowy  np. w Wielkopolsce robi to Sąd w Poznaniu który rozpatruje sprawy z całego województwa. i czas oczekiwania na nakaz 6 miesięcy potem jest sprzeciw cwaniaka i czekanie za rozprawą 9-12 miesięcy a potem apelacja 6-9 miesięcy. Potem jest prawomocność i można po 2 latach iśc do komornika który po 6 miesiącach umorzy egzekucje jako bezskuteczną.

Reasumując firma o której piszecie w ciągu roku przestanie płacić a za 2 lata upadnie.

W polsce zaden handlarz nigdy nie zbankrutował i nie zbankrutuje. Bankrutują oszuści podający się za handlarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpion2021    38
5 godzin temu, asus921 napisał:

Sprzedawal ktos do Walenski-Pieta ?

Byli wyceniac u mnie byki i nie przebili ceny wiec sa firmy co lepiej placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huliszek1990    44
8 godzin temu, skorpion2021 napisał:

Byli wyceniac u mnie byki i nie przebili ceny wiec sa firmy co lepiej placa

A mi syn chyba pana walenskiego podesłał ofertę 7,3 netto na moje siwki :) 😂😂 ludzie szukaja interesu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
13 minut temu, huliszek1990 napisał:

A mi syn chyba pana walenskiego podesłał ofertę 7,3 netto na moje siwki :) 😂😂 ludzie szukaja interesu 

Widziałem zdjęcie... chyba ich pojebalo z taka cena... takie sztuki to niżej 9 nie sprzedawaj tym bardziej że jest ich ładna gromada A nie jedną sztuką... gdzie kupiłeś takie ładne charolesy?? Kupowane  odsadki czy małe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

mi walenski w piątek wycenił ładne mmy na 7.4 netto, ale twoje siwki lepiej wyglądaja jeśli to te z galerii. Czekaja nadal

syn walenskiego to raczej nie bo walenski to ma na oko około 30lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Sebastian waleński ma 30 lat i jest właścicielem  ale skupuje razem z ojcem który formalnie mu tylko pomaga. Interes prowadzą raze ze szwagrem "starego" Waleńskiego  Piętą  do tego są pracownicy dlatego takie rorzuty cenowe. Sebastian Waleński zaproponował 7,3  a np. za 2 tygodnie jego pracownik za te same byki zaproponuje 8 zł.

Firma na razie wypłacalna ale wiem ze zaczynają pojawiać się poślizgi z płatnościami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 godziny temu, Bercik92 napisał:

Ile wam płacą za MO? o mi proponują 7zł za byka 700-800kg

czysty MO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Panowie   co dać bykom  żeby sie nie tłukły w boksie bo złączyłem 14 sztuk do boxu i jeżdzą po sobie strasznie juz 4 dni. Doradzi ktoś może jakiś proszek albo preparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Elvis1090 napisał:

Widziałem zdjęcie... chyba ich pojebalo z taka cena... takie sztuki to niżej 9 nie sprzedawaj tym bardziej że jest ich ładna gromada A nie jedną sztuką... gdzie kupiłeś takie ładne charolesy?? Kupowane  odsadki czy małe??

No nie przesadzaj że to charolesy raczej jakieś mieszańce do 9 zł to im daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
47 minut temu, pablo6234 napisał:

Panowie   co dać bykom  żeby sie nie tłukły w boksie bo złączyłem 14 sztuk do boxu i jeżdzą po sobie strasznie juz 4 dni. Doradzi ktoś może jakiś proszek albo preparat?

no co , gender i twoje byczki dopadło :Djak zmieni sie władza to niedługo i małe byczki 4 tygodniowe bedą sie ze sobą zabawiac :D

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
8 minut temu, staszek131415 napisał:

No nie przesadzaj że to charolesy raczej jakieś mieszańce do 9 zł to im daleko

To pokaż mi  jak według ciebie wygląda mięsny byk skoro to jest mieszaniec... u mnie gorsze po 8.5 brutto idą więc jakbym takie miał to bym 9 wolal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
11 godzin temu, huliszek1990 napisał:

A mi syn chyba pana walenskiego podesłał ofertę 7,3 netto na moje siwki :) 😂😂 ludzie szukaja interesu 

7,5 netto i jutro rano samochód stoi u Ciebie pod oborą. Waga Twoja, -5%😉

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

rozumiem że ceny spadły ale za taki towar to wstyd tyle proponować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
5 godzin temu, Bercik92 napisał:

Ile wam płacą za MO? o mi proponują 7zł za byka 700-800kg

Kto taki odważny? Netto czy brutto? Jak brutto to już sk***ysyństwo, z widłami na plecach by opuszczał posesję. 

Chybaże MO tylko w paszporcie 😋 chcesz to pisz priv dam ci nr do chłopków z agromiru


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Tak niema co sie burzyć MO to nie SM mięsa za dużo nie oddaje zwłąszcza czysty, w mieszankach ciut lepiej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj