donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Sokołów na dzień dzisiejszy R 12,40 wyjściowa plus ewentualne dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
20 minut temu, soltys48 napisał:

kto daje takie ceny?

Dlaczego taka różnica między R a R+?/

Problem z niższymi klasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
soltys48 napisał:

5 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Dziś dostałem cennik: U 14.20 R+ 13.70 R 13.10 Wszystkie ceny plus VAT

kto daje takie ceny?

Dlaczego taka różnica między R a R+?/

Wysłał mi kolega który jest pośrednikiem nie wiem dokładnie jaka ubojnia jutro będę wiedział bo ma zajechać do mnie. Pisał że brak towaru i na szybko potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Wysłał mi kolega który jest pośrednikiem nie wiem dokładnie jaka ubojnia jutro będę wiedział bo ma zajechać do mnie. Pisał że brak towaru i na szybko potrzeba

To nie wiesz w jakiej firmie kolega jest przedstawicielem

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
11 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Wysłał mi kolega który jest pośrednikiem nie wiem dokładnie jaka ubojnia jutro będę wiedział bo ma zajechać do mnie. Pisał że brak towaru i na szybko potrzeba

chyba wiem kto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

On nie jest przedstawicielem żadnej z firmy. Oddaje na dwie ubojnie i nie wiem dokładnie z której jest cennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
5 minut temu, JarekBazydlo napisał:

On nie jest przedstawicielem żadnej z firmy. Oddaje na dwie ubojnie i nie wiem dokładnie z której jest cennik.

Naganiacz od Kozienic ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Oddaje do Zakrzewskich i OSI do tego OSI ma swój punkt przeladowczy u niego teraz bo już nie biją w Wegrzynowie bo ich wyruch..li

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
56 minut temu, stonka15ak napisał:

Takie sztuki jak masz agresywne to za rogi .Ja miałem 11 sztuk Włochów na luzie chodziły .nie mogłem ich opanować tak się tlokly. Dopiero jak wsadzilem kółka w nohi to się uspokoił. 

stonka jak się okazało połowa tego słowackiego gówna rogów nie miała(((( nigdy wiecej  zagranicznego bydła.

Zresztą teraz mam jałówki LM są młodsze o 5 miechów od reniferów( polskich)i renifery się bodą tluką ( umiarkowanie oczywiście) a jałówki aby jedzą i spią  i we wzroście róznica niewielka a w krzyżu jałówki 2 razy szersze od reniferów. Jedna karma dawana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigus    57
52 minuty temu, Ursus932 napisał:

Sokołów na dzień dzisiejszy R 12,40 wyjściowa plus ewentualne dodatki

ten Sokołów to zawsze w tyle z cenami! Nigdy się nie wysuna. Czy komuś dobrze wychodzą u nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno handlarzom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan89    1

Panowie , powiedzcie słowo o gościu Marian Łata ?  Ktoś miał z nim do czynienia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigus    57
14 minut temu, Ursus932 napisał:

Podobno handlarzom

To dlaczego większość pośredników z naszego rejonu oddaje do Kosowa i dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Gigus napisał:

To dlaczego większość pośredników z naszego rejonu oddaje do Kosowa i dalej?

Ja nie jestem z twojego rejonu to skąd mam wiedzieć A zresztą napisałem że tylko taką teorie słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

APropo Kosowa to podobno budują już duża ubojnie gdzieś na granicy Podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

46 minut temu, Gigus napisał:

ten Sokołów to zawsze w tyle z cenami! Nigdy się nie wysuna. Czy komuś dobrze wychodzą u nich?

+ 3% za umowę 

+VAT +20gr za koszer 10 za odbiór w niedzielę +10 za 50szt rocznie +10 za byka do 18 miesięcy 

Bdb  sztuki wychodzą super a chujowe całkowicie ch*jowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan89    1
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

Czy Mirek Łata ? Duży handlarz.

Tak tak , o niego chodzi. Terminowość zapłaty,  waga ?możesz o nim coś więcej powiedzieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigus    57
1 godzinę temu, bobienko napisał:

APropo Kosowa to podobno budują już duża ubojnie gdzieś na granicy Podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

+ 3% za umowę 

+VAT +20gr za koszer 10 za odbiór w niedzielę +10 za 50szt rocznie +10 za byka do 18 miesięcy 

Bdb  sztuki wychodzą super a chujowe całkowicie ch*jowo

W październiku miałem 7 sztuk dobrego towaru to zaproponowali mi słaba cenę i tylko dodatek za koszerne jak będzie im pasowało a o żadnej umowie nie chcieli slyszec.  I odległość do ubojni 300+ odemnie. 

A i jeszcze gwusc programu : Na moje pytanie " czy nie przeszkadza im że jedna sztuka ma tylko jeden kolczyk?" Usłyszałem że jeśli zgubi drugi to sztuka pójdzie do utylizaci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Umowę to musisz podpisać jak kupisz cielaki A nie jak już urosły. Wiem że jeden gościu z mojej okolicy co z nimi handluje to sobie chwali ,nawet cielaki kupuje przez nich i wtedy podpisuje umowe 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigus    57

To ja im dziękuję za taka współpracę. Wystarczy że się naslucham od kolegów jak wychodzą u nich na kontraktacji trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
47 minut temu, Gigus napisał:

W październiku miałem 7 sztuk dobrego towaru to zaproponowali mi słaba cenę i tylko dodatek za koszerne jak będzie im pasowało a o żadnej umowie nie chcieli slyszec.  I odległość do ubojni 300+ odemnie. 

A i jeszcze gwusc programu : Na moje pytanie " czy nie przeszkadza im że jedna sztuka ma tylko jeden kolczyk?" Usłyszałem że jeśli zgubi drugi to sztuka pójdzie do utylizaci. 

a to ciężko zamówić kolczyk ? szkoda ci 10zł na kolczyk ? wcale sie nie dziwie że tak powiedzieli ;)
ode mnie jadą niecałe 300km do ubojni także nie ma co sie tym chwalić

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigus    57
4 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

a to ciężko zamówić kolczyk ? szkoda ci 10zł na kolczyk ? wcale sie nie dziwie że tak powiedzieli ;)
ode mnie jadą niecałe 300km do ubojni także nie ma co sie tym chwalić

A ten kolczyk to w jeden dzień ci przyśla???

Rozumiem że swoim bykom robisz kanapki na drogę i termos z ciepła cherbata bo jeśli nie to jesli mają iść na wbc to po takiej drodze jest na twoja niekorzyść.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

a to wcześniej nie wiedziałeś że kolczyka nie ma ? u mnie "zaraz" jedzie ponad 10 szt. i 3 mają po jedyn kolczyku to już kolczyki zamówione i 1-2 dni odstawą sie im pozakłada i tyle ;)
tak jadą na wbc sprzedajemy do tej ubojni od kiedy tylko pamiętam sąsiedzi też tam sprzedają i nikt nie narzeka ;) ubojnia ma skup 10km ode mnie i tam dostają sianokiszonkę dokupi nie są ładowane na tira do rzeźni także głodne nie jadą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigus    57
2 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

a to wcześniej nie wiedziałeś że kolczyka nie ma ? u mnie "zaraz" jedzie ponad 10 szt. i 3 mają po jedyn kolczyku to już kolczyki zamówione i 1-2 dni odstawą sie im pozakłada i tyle ;)
tak jadą na wbc sprzedajemy do tej ubojni od kiedy tylko pamiętam sąsiedzi też tam sprzedają i nikt nie narzeka ;) ubojnia ma skup 10km ode mnie i tam dostają sianokiszonkę dokupi nie są ładowane na tira do rzeźni także głodne nie jadą ;)

Ale mi tu zalatuje naganiaczostwem. 

Same Och i Ach !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj