donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamilek1    52

Ludzie wstrzymacjcie sie jeszcze  z sprzedaza ze 2 tyg choc wiadomo czasem to nie latwe a cena wroci do normy, tylko na prawde trzeba nie sprzedawac nic chyba ze ktos naprawde ma ,,noz na gardle''

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysos    4

wie ktoś jakie są aktualne ceny na Podlasiu za byki HF w klasie O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

wczoraj handlarzyna prezesowi gadał żeby bydło trzymać jeszcze  bo  cena musi wrócić do normy, obecnej ceny mu nie powiedział, bo stwierdził że szkoda nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1291
1 godzinę temu, Sokol2 napisał:

podyma dzis dzwonił ze chce przyjechac po 2 dobre hf i dwa mm po 7 netto... kasa potrzebna na wczoraj ale nie wiem czy potwierdze szkoda... przed zamieszaniem dawał prawie 8zł

ten Podyma wczoraj 6,2 - 7,5 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662
1 godzinę temu, boogii napisał:

Do OSI dzisiaj dzwoniłem i dla grupy byk 12,60 klasa O , krowa 11,20 O klasa, jałówka 12,30.

krowa tyle??

Jakie warunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
9 minut temu, mateusz111992 napisał:

witam mam pytanie co sondzie o Bm Kobylin ??

 

z tego co wiem to woża trochę do Biernackiego trochę do OSI, ale jak ktoś wie więcej to niech się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1291
14 minut temu, Sokol2 napisał:

za typowe hf 6,5 netto niby mówił

 

no brutto albo netta jak się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no skoro za krowy tyle to cena bardzo dobra na żywą będzie 6 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98
mateusz111992 napisał:

witam mam pytanie co sondzie o Bm Kobylin ??

 

Urodziłeś się wczoraj że ich nie znasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 godzinę temu, mateusz111992 napisał:

witam mam pytanie co sondzie o Bm Kobylin ??

 

jak masz swoją wagę i kasa zanim byki opuszczą podwórek można handlować.

A jak byki wyjadą bez zapłaty to różnie to bywa, hehehe 

jeden sprzedał 4 byki nie zapłacili mu jak zadzwonił po kasę to usłyszał  ze jest oszustem bo sprzedał im chore byki i to oni od niego powinni domagać sie odszkodowania, sprawa w sadzie.

Zresztą poczytaj sobie w internecie na handlu z nimi  ludzie gospodarstwa potracili. A w zeszłym roku jak zarłak złamał mi noge to ""zdechł"  wiec oddałem go do stokłosy. i gadałem z kierowcą to mówił jak jego znajomi kupili od nich 80  tzw. rasowych cielaków to po 3 miesiącach zostały się ..... 2 !!!!. 

Oczywiście oficjalnie są  dwa przedsiebiorstwa BM Kobylin  i mija się z udciwością  zawsze to drugie, hehehe  

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Panowie jak za krowę w O ponad 11 to już jest niezle   wracamy do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinski    18

Często przewija się tu nazwa Kabanos i Kojs . To jest nazwa zakładu z mojej miejscowości i nazwisko właściciela . Powie mi ktoś czy to chodzi o zakład z Jabłonki , czy zbieżność jest przypadkowa ? .

Edytowano przez marcinski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marcinski napisał:

Często przewija się tu nazwa Kabanos i Kojs . To jest nazwa zakładu z mojej miejscowości i nazwisko właściciela . Powie mi ktoś czy to chodzi o zakład z Jabłonki , czy zbieżność jest przypadkowa ? .

tak to chodzi o ten zakład a jest cos z nim nie tak bo unas on jest najlepszym kupującym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafeq    6

w OSI już wet narzekał ze bydła mało do uboju... wiec nie jeden czeka na lepsza cene


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinski    18

Duży zakład , zatrudniający masę Ukraińców . Spora flota samochodów . Pracuję po sąsiedzku w zakładzie stolarskim , i widzę codziennie transporty ze zwierzętami . Małe byczki  sprzedaję handlarzom , cieliczki latem płacili po 12 zł , stare krowy po 6,5 ze skitką 7 % , o bykach nic nie wiem , bo u nas prawie nikt nie chowa . W okolicy są jeszcze dwa zakłady i nie są gorsze od Kabanosa

13 minut temu, mateusz111992 napisał:

tak to chodzi o ten zakład a jest cos z nim nie tak bo unas on jest najlepszym kupującym 

 .  A wam jak teraz płacą ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19
1 godzinę temu, ab23 napisał:

ten Podyma wczoraj 6,2 - 7,5 netto

koledzy mam prośbę mógł bym prośić o numer podymy mam do jego pośrednika ale cenę ten podaje o 4o gr w dół a numeru nie chce podać jeśli można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał1998    7

na początku stycznia miałem oferte od Biernackiego za byki hf dobrze zbudowane waga srednia wszyskich sztuk ponad 800kg - 7,6 netto!!! Trzeba czekać tak jak przedmówcy wyzej piszą, cierpliwosci panowie Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34

Jeżeli chodzi o zakład Kabanos to chyba dobrze płacą trzy lata temu chcieli przyjechać po jalowki do mnie  i sasiada najlepsza cenę dawali niż u nas .wtedy już tam był zatrudniony Jarek z mokobud od rudego oczywiście to mojego sąsiada bliska rodzina. Znawcy tematu wiedzą o co chłodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj