donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Sokol2    139

troche podzwoniłem po pytac po ile płacą  i masakra... Wszyscy jakby sie zgadali ze soba biernacki, tarka, pieta, podyma  hf u kazdego po 6zł a trzy tygodnei temu dawal mi jeden 7,3.  miesne do 7zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358

Z tym hf a mięsny to też temat dyskusyjny np kiedyś sporo krylem simem miałem 5 równych na oddanie wszystkie mm hf kryte simem tyle że jeden wyszedł czarno biały a reszta "kolorowa " w sumie to ten z wyglądu hf wyglądał najlepiej a handlarz podał jedna cenę za 4 kolorowe i ok zł mniej za tego czarnobialego dlatego że czarno biały a nie kolorowy😀na tym zakończyła się współpraca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zbyszko jak placi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107
5 godzin temu, sylwekbarca2 napisał:

 

IMG_20190211_093601.jpg

jesteś z Ksawerowa a kowalczyk ma z tej miejscowości naganiacza wiec cena pewnie po znajomosci

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
35 minut temu, kazik6 napisał:

jesteś z Ksawerowa a kowalczyk ma z tej miejscowości naganiacza wiec cena pewnie po znajomosci

 

chcieliście fakturę to ją Wam wstawiłem, temat CENY BYDŁA 2019, napisałem jaką cenę dostałem i tyle i może do tego ograniczymy się w tym temacie bo już rzadko kto tutaj wstawia swoje ceny co uzyskuje za byki

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikolas nie polecasz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Chyba nie troche:) Jak ma odsadki po 9 zł to ja wezme z 10 szt w tym tygodniu

Hehe ale On ma te odsadki zabierać po 9 zł . Sprzedawać to pewnie po 15 zł . Moim zdaniem sprzedaż odsadkow na export nie powinna mieć nic wspolnego z cena bydła na ubój czyli też ta cała aferą

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

Śmieszne że czarno-biały to cena niższa u nas patrzą na budowe nie ważne kolor albo co w paszporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
3 godziny temu, michalcium napisał:

Z tym hf a mięsny to też temat dyskusyjny np kiedyś sporo krylem simem miałem 5 równych na oddanie wszystkie mm hf kryte simem tyle że jeden wyszedł czarno biały a reszta "kolorowa " w sumie to ten z wyglądu hf wyglądał najlepiej a handlarz podał jedna cenę za 4 kolorowe i ok zł mniej za tego czarnobialego dlatego że czarno biały a nie kolorowy😀na tym zakończyła się współpraca 

A myślisz że z cielakami inaczej jest ? Znajomy co mi przywozi to mówi że jak ludzie zobaczą kolor to proponują ceny jak za mięsnego 😛

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Tomek745 napisał:

Tylko powtarzam to co powiedział. Jesienią płacił za odsadki po 12-13 za kg, czasami nawet więcej wychodziło. W okolicy sporo zabrał.

A do jakiej wagi te odsadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
2 godziny temu, potrekk napisał:

Nikolas nie polecasz?

 

kupcy dobrzy tylko na kase trzeba czekac 2 i 3 msc.e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

A myślisz że z cielakami inaczej jest ? Znajomy co mi przywozi to mówi że jak ludzie zobaczą kolor to proponują ceny jak za mięsnego 😛

Hehe . No widać to też po cenach na olx . Czerwono-bialy hf i już cena koło tysiaca . A ta tylna potężna kość udowa hfa aż trzeszczy ... 😀

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy bezpośrednio z Polski czy przez zagranicznych pośredników szły odsadki do Turcji.Ale jeszcze przed ta afera wstrzymali zakupy turasy.więc raczej to wpłynęło na cenę odsadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

cena bydła już się utrzymuje a ubojnie idą cały czas może nie na 100% ale troch mniej, kolega co pracuje na ubojni mówi że roboty nie brakuje tylko sztuki ładniejsze idą bo ubój trochę ograniczyli, ale żydzi dalej biorą koszer co widać po cenniku Kowalczyka ( wprowadził nową klasę - na koszer + 40 gr/kg ) tak że w marcu liczę na spokojne 8 zł za kilo przeciętnego byczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

z tym koszerem to cos jest dziwnego bo nawet na swojej umowie widziałem 20 gr. dopłaty do uboju rytualnego , sokołów tez chyba informuje ze ma dopłate to koszernego , pewno mają taki obowiązek zeby hodowce informować jak jego bydlak bedzie ubijany . a rolnik ma prawo zrezygnować z tego uboju na rzecz ogłuszania ,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

piteriiv licze na to ... ale w czarnych barwach to widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Witam. Jak tam te ceny panowie kiedy rusza w górę?  Mam kilka sztuk do sprzedania w tym hf-y i nie wiem co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
1 godzinę temu, nikolas29 napisał:

kupcy dobrzy tylko na kase trzeba czekac 2 i 3 msc.e

Nikolas może orientujesz sie do kogo sprzefaje gręboszów Bary Wochy i inne no bo chyba nie dadzą się wydymać jakiemuś handlarzykowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

też się ociągam , dziś mi za 9 szt  mm powyżej 900 kg proponowali  6.8 netto stwierdziłem że to zbytek łaski i go pożegnałem , jeszcze trochę  to je będę  z procy karmił bo wejść już nie idzie 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    234

20 min temu sprzedany byk z powodu braku paszy 605 kg. Hf cena 7,5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poważnie ta cena ? To całkiem dobra by była .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj