donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

gregory81    157
7 minut temu, Thomas2135 napisał:

Ja napisałem jak u mnie było. Ja wiem, że u innych wszystko przechodzi. Sprzeda 10 byków, wystawi fakturę za 5 i wszystko gra. Nikt się nie czepia.

Wiesz. Na bydło sprzedane dostaję zawsze oryginały ale jak kupowałem naczepę do przewozu słomy to też dostałem oryginał. Z resztą jak przechodzi i nikt się nie czepia to musi być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Tomek745 napisał:

Ceny na dzisiaj za LM 100, krowa - max 4 zł, odsadki  9 zł

Czajkowski. Twierdzi, że eksport stoi i cena leci. Pewnie trochę naciąga.

Krowa lm 4?to już jakieś jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
2 godziny temu, Gigus napisał:

przed chwila dzwonione na sokolow od dzisiaj +50 gr . O 11.60 r 11.83 . 

Do Sylwekbarca ten maly terrorysta nie byl  taki maly jak ci sie wydawalo. "Troche" cie skubnoeli na wadze

to musiałem sam się skubnąć na swojej wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Tylko powtarzam to co powiedział. Jesienią płacił za odsadki po 12-13 za kg, czasami nawet więcej wychodziło. W okolicy sporo zabrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Spadek na krowach do tego poziomu możliwy dlatego że to o krowy cała draka a już przecież nikt nie będzie dochodził czy to krowa lm 100% czy hf 100% bo po co lepiej rolnika ud***ć 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Krowy to u niego średnio wychodzą, tylko tak przy okazji pytałem. W grudniu między nim a Zagrobą była prawie zł różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
10 minut temu, Ursus932 napisał:

Krowa lm 4?to już jakieś jaja

Jaja tyż ale po 50groszy 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, michalcium napisał:

Spadek na krowach do tego poziomu możliwy dlatego że to o krowy cała draka a już przecież nikt nie będzie dochodził czy to krowa lm 100% czy hf 100% bo po co lepiej rolnika ud***ć 🤔

Draka draką ale krowa mało staniała w porównaniu do byka . Aż zadzwoniłem do ubojni i cena na dzisiaj 5.40 Ale nie cholera 4 !!! Handlarz robią co chcą

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Dlatego kto może to niech wstrzymuje się od sprzedaży bo można stracić sporo na zagrywkach handlarzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

W radiu mówili że Czechy, Słowacja i Węgry nie będą blokować mięsa z Polski i ceny nie sprzadną tego mięsa co do nich idzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi się wydaje ze to zmowa cenowa handlarzy, bo mają pokład żeby kupić taniej i latają jak szalone teraz za bydłem a sami sprzedadzą po normalnych cenach, nie sprzedawać czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

UBOJNIE TEZ NIEWIEDZIAŁY CO BEDZIE   może  sokołow cos wiedział badz ma dobre kontrakty długo terminowe ale biernacki bardziej płaci co jest teraz czyli jest zamówienie to tyle płace . zachodni kontracheci tez mogli sie troche wystraszyć i brać na przeczekanie no i chandlarze mogli wyczuć panike  . jest dużo mozliwosci do wziecia pod uwage , do tego według GUS przybyło bydła młodego  1 -2 lata  i tez  kontracheci powazni sprawdzają rynek  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za grosze oddać to lepiej chleb ze smalecem z biedry jeść bo jak pół darmo się sprzeda to i tak tylko na przysmak sikorek będzie stać ,A handlarz najlepszy kawior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
52 minuty temu, Ursus932 napisał:

Draka draką ale krowa mało staniała w porównaniu do byka . Aż zadzwoniłem do ubojni i cena na dzisiaj 5.40 Ale nie cholera 4 !!! Handlarz robią co chcą

Do kogo dzwoniłeś ?

Krowa w łódzkim około 5 netto , maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Maciej sporo jeździ w naszych stronach, sąsiąd polecił, w sumie nikt więcej nie chciał dać za krowę. Myślałem o biskupcu, ale jakoś obawy miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, AdamRo napisał:

Do kogo dzwoniłeś ?

Krowa w łódzkim około 5 netto , maksymalnie.

Raków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Pewnie i u nas jeździ. A kto jeszcze dobrze płaci za odsadki oprócz agrostaru ? Tam akurat się dodzwonić nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj