donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość tyran3   
Gość tyran3

zetorki ja znam takiego co ma 4 dzieci i planuje kolejne   2 tys za 500plus do tego rodzinne z gminy odbiera ok 2500 zł. Do tego oddał ziemie na gębe i bierze dopłaty i z pod sklepu niewychodzi, heheheh. Teraz płodzenie dzieci to lepszy interes jak byki i świnie)))))))))))))). Ja chyba zaczne zapładniać po całej gminie))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to się nazywa "rozwój gospodarczy" .:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
6 godzin temu, zetorki12 napisał:

Eksport stanął , to te dwa tygodnie to za mało . Trzeba by ze dwa miesiące . Tylko że znowu "górka" się zrobi . Cholera , teraz z rok potrwa zanim do normy wróci . :S

2 tygodnie juz by dało do myślenia ,lae  to u nas niemożliwe bo jeden przed drugim sprzedaje

6 godzin temu, staszek131415 napisał:

Zboże drogie jak nigdy i jeszcze zle w rolnictwie? Bydło kosztowało 3 zł ludzie trzymali i się opłacało

NIe pier**l farmazonów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Pracy jest w h*j w budowlance wykończeniach byle pójdziesz malować u kogoś i te 200 albo 300 dniówki wyciągniesz 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
6 godzin temu, tyran3 napisał:

Koledzy w kazdym razie w listopadzie zmiana władzy  wiec zobaczymy. Świnie tanie, bydło krach, po zniwach zboże za 300-400 zł , a na jesień warzywa za darmo będą wiec przyjdzie listopad i tego ministra i tą władze wuj jasny strzeli. Dostali w 2015 r.  7 milonów głosów wygrali wybory 1 milonem nad PO którym byli rolnicy i rodziny rolnicze  teraz juz głosu od rolników niedostana bo to najgorszy kryzys w branży rolnej od 89r. bo nawet za lepera swinie były tanie ale inne rzeczy płaciły a teraz nic nie płaci.

 

6 godzin temu, tyran3 napisał:

Koledzy w kazdym razie w listopadzie zmiana władzy  wiec zobaczymy. Świnie tanie, bydło krach, po zniwach zboże za 300-400 zł , a na jesień warzywa za darmo będą wiec przyjdzie listopad i tego ministra i tą władze wuj jasny strzeli. Dostali w 2015 r.  7 milonów głosów wygrali wybory 1 milonem nad PO którym byli rolnicy i rodziny rolnicze  teraz juz głosu od rolników niedostana bo to najgorszy kryzys w branży rolnej od 89r. bo nawet za lepera swinie były tanie ale inne rzeczy płaciły a teraz nic nie płaci.

I na kogo ty chcesz głosować niejestem jakaś zapisem ale Sam dobrze wiesz przez ile lat byliśmy dołowanie przez PSL SLD i inne mendy narobili gnoju wyprzedzali wszystko teraz to wychodzi i myślę że zmiana ministra czyrządu coś pomoże A w dodatku to wszystko przez unie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie oby było tak jak dziś a nie będzie zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to żeś doj**ał tera ...

Przed chwilą, staszek131415 napisał:

Dokładnie oby było tak jak dziś a nie będzie zle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
1 minutę temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie oby było tak jak dziś a nie będzie zle

powtarzam nie pier**l

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zboże drogie ziemniak drogi czego jeszcze chcecie?

Przed chwilą, soltys48 napisał:

powtarzam nie pier**l

Przecież masz z czego żyć pisałeś a ze ludziom się w głowach poprzewracało to czas sprowdzić ich na ziemię przez niskie ceny to najlepszy sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

żyć mam bo mnie moja Pani sponsoruje, ale czy to jest normalne??

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Tak źle jak jest teraz nie było nigdy!!!!!! jeżel tak ma być zawsze to staszek w imieniu forum powiem Ci słowa Pazdziocha """ staszek sołtys powinien cie wziąść za jaja i na latarnie"")))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484
Napisano (edytowany)

Na początku chce napisać że nikogo nie popieram bo nie ma kogo.

Nie od dziś wiadomo ze wieś w stosunku do miasta bardziej popiera pis niż po itp, czy słusznie czy nie każdy ma swoje zdanie. Ostatnio czasem przelotnie słuchając radia czy nieraz info w tv/necie non stop coś nowego na ową prawicę czy tam pis jak kto zwie, praktycznie nie ma dnia bez nowego nagrania, nowej faktury i ogólnie ta cała sprawa z tym mięsem mi podpada pod ową nagonkę, jest to swego rodzaju kolejne narzędzie, jedno z najbardziej ohydnych czyli wychodzenie poza schemat i oprócz atakowania samych przeciwników zaczyna się atakowanie jego elektoratu, a najłatwiej jest uderzyć w kieszeń, a ludzie zepchnięci pod ścianę zaczną szukać zmian. Zobaczycie kolejna aferę w sierpni/wrześniu :)

 

coś na ubaw , nasi przyszli dziennikarze 

https://www.youtube.com/watch?v=g6wCKgYrPAs

Edytowano przez Tigon
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, Gringo1 napisał:

Pracy jest w h*j w budowlance wykończeniach byle pójdziesz malować u kogoś i te 200 albo 300 dniówki wyciągniesz 

Usługi to taka sama k**wa jak rolnictwo, wiecznie coś nie pasuje klientowi ,Panie a za co tak drogo kolega kolegi to za połowę tego zrobi ,Panie a za co tak dużo gipsu wyszło i tak w koło ciągle coś a na koniec urwie albo wcale nie'zapłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ja na ziemniakach zarobiłem 25tyś z ha na czysto nie jest żle.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484
1 minutę temu, Wiesi0 napisał:

Ja na ziemniakach zarobiłem 25tyś z ha na czysto nie jest żle.

słabo ja prawie 35k i nie mam już co z tą kasą robić

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

To teraz wszyscy hodowcy byków zastanawiają się jak zacząć uprawiać ziemniaki :D ,  a i na strajk jest z czym pojechać , no bo z bykiem jakO.o

5 minut temu, Tigon napisał:

słabo ja prawie 35k i nie mam już co z tą kasą robić

 

  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
5 minut temu, Wiesi0 napisał:

Ja na ziemniakach zarobiłem 25tyś z ha na czysto nie jest żle.

a ile straciłes na czysto 5 poprzednich lat?????

ceny ziarna i warzyw sa wysokie przez szuszę przyjda zniwa to zyto ponizej 400 zł kupisz kto je zje???  świnie będa dalej ponizej 4 zł a bydło to krach na cały rok przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

dziś pod zakładami mięsnym w Mońkach woj podlaskie dziennikarze TVN dalej próbowali nagrywać bydło wjezdzajace do ubojni. pewnie szykują kolejny reportaż który przyczyni się do polepszenia dobrobytu polskiego rolnika. wcześniej ta sama stacja broniła wycinkę suchych drzew w puszczy biał. niedawno bronili odstrzał dzików, teraz bydło, w czyim interesie tą robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W swoim własnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484
5 minut temu, Misiek851 napisał:

dziś pod zakładami mięsnym w Mońkach woj podlaskie dziennikarze TVN dalej próbowali nagrywać bydło wjezdzajace do ubojni. pewnie szykują kolejny reportaż który przyczyni się do polepszenia dobrobytu polskiego rolnika. wcześniej ta sama stacja broniła wycinkę suchych drzew w puszczy biał. niedawno bronili odstrzał dzików, teraz bydło, w czyim interesie tą robią?

pisałem wyżej jak ja to widzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

W interesie amerykańskiej wołowiny. I ja Wam mówię że ciągle będą jakieś syfy wyciągać, szukać czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj