donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nikolas29    449
Dnia ‎30‎.‎01‎.‎2019 o 10:05, staszek131415 napisał:

w lodzkim nie biorą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

U nas handlarzy wywiało zadnego nie widać,żadnego ruchu nikt nie sprzedaje ,nikt nie kupuje .Dodatkowo  są kontrole wet w gospodarstwach tam gdzie były sprzedawane  tak zwane lezaki ,rejon wschodnie mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Dziś znowu dzwoniłem do handlarza 7 hf 7,5 miesny  oczywiście plus VAT jałówki tak samo jak byki. Mówi żeby trzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140
Napisano (edytowany)

Nie dajmy się zrobić w konia ! Trzymać bydło żeby im brakowało to i cena będzie większa. Niedługo to wszystko ucichnie. No ale swoją drogą w Niemczech jak była podobna afera to nikt o tym nie wiedział z obcych krajów. A my jesteśmy sławni w całej Europie przez te k**wy handlarzy!!! To oni nas w to wpędzili bo gdyby te leżaki szły faktycznie na karmę dla psów to by takiej afery nie było. Nawet przed chwilą Ardanowski mówił że mięso było przebadane pod każdym możliwym aspektem i jest zdatne do spożycia przez ludzi. A te k**wy cały czas piszą że chore mięso z chorych krów.. 

Edytowano przez rolnik115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Tydzień, dwa, może miesiąc i temat ucichnie a media zajmą się czym innym. Nikt nam embarga nie nałoży bo to jest broń obustronna, zresztą inne kraje robią to samo i dobrze o tym wiedzą.

Temat wypłynął więc odpowiednie służby muszą reagować bo są z tego rozliczani. Tak u nas jak i w innych krajach.

Najbardziej śmieszą mnie te dane, że niby tylko 9 ton było trefne, że 2,7 tony poszło do innych krajów... tak jakby to była jednorazowa akcja.

9 ton to oni przez noc przerobili, a przez cały okres działalności firmy to może już setki tysięcy ton które już dawno zostały zjedzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Napisano (edytowany)

Poco piszesz o ilosciach o których nie masz pojecia!!!!!!!!

Już po byku Eksport pod znakiem zapytania ! Byk 12 zł (zapisy na piatek bo nie potrzebuja) ,  Jałowka 12,2  (biorą chętnie ) Chyba przyjdzie byki na drogę wygonić!!

Edytowano przez marijusz
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Albo bierzemy dzieci ,babki , dziadki i psa i jedziemy do MC donalda na :

wiesmac-podwojny.thumb.png.9835224105c093fe6cfee652915bc53c.png

Może to będzie sposób na spadki cen!

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, PawelWlkp napisał:

Ten mądrala z filmiku co ma na wszystko rozwiązanie to z choinki się urwał czy go byk potrącił? Czy problemem jest byk co złamał nogę w sobotę wieczorem, czy stare krowy, przeważnie rekordzistki co po wielotygodniowej walce o postawienie je na nogi nie wykazywały żadnych nadziei na poprawe i bystry rolnik stwierdził, że chociaż koszty weterynarza sobie odbije i sprzeda ta skóre z kością, ludzie zjedzą. I ten rolnik jest tak samo winien jak handlarz, weterynarz i ZM tylko najmniej z tego wszystkiego miał i najwięcej  teraz straci. Aczkolwiek najwięcej stracą hodowcy opasów, a oni raczej takich leżaków nie posiadali.

Tak tylko ja nie rozumiem dlaczego krowa, ktora zlamala noge, miala problem z kregoslupem, czy po prostu jakies porazenie po porodzie ma zostac sprzedana za 200zl, oddana za darmo, czy jeszcze zutylizowana na moj koszt. Gdyby ta krowa stanela na chwile na nogi to dostalbym za nia 4-6zl za kg w skrajnych przypadkach 2.50.

To w imie czego mam ja sprzedac za 200zl i pojsc do marketu kupic kilo najtanszego miesa po 20-30 zl na obiad? Czy ta krowa lezac lub utykajac na jedna noge jest zarozona HIV, bo ja tego nie rozumiem ? Lezy chora, wstaje zdrowa... Podlapali w mediach termin "Lezaki" polaczyli z haslem "padlina" i teraz mysla, ze tak zwane lezaki to jakies zaropiale mieso, ktore lezy padniete od tygodnia u chlopa za obora... 

W tym filmie akurat proponuje dobre rozwiazania, uboj na wlasny uzytek (oczywscie bez nierealnej papierologii) z nadzorem weterynarza lub specjalistyczne zaklady, ktore sie takim ubojem zajma za oplata lub skupia takie miesa za mniejsza ale godziwa zaplata.

Zgaduje, ze nie masz krow mlecznych, a opasy. Ciekawe co bys zrobil jakby twoj byk warty 5k+ nagle przestal wstawac. Wolalbys oddac go za 200zl "nielegalnym handlarzom padliny :) ) czy jednak ubic na wlasny uzytek lub handel nawet z kosztem kilku stowek za rzeznika/weterynarza i miec 300-400kg wolowiny lub sprzedac go do specjalistycznego zakladu, ktory tym sie legalnie zajmuje powiedzmy za 50-70% ceny lub poubojowo? Mysle, ze na filmie dobrze przedstawil patologie jaka w takich przypadkach panuje w Polsce i niemoc rolnika.

Edytowano przez asus921
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy wystarczy zmienić przepisy o uboju na własne potrzeby. Do tej pory jest to mozliwe do 6 miesiąca a powyżej tego wieku w ubojni a ubojnie tego robic nie chcą i kółko sie zamyka. a wystarczy zeby zmienic przepisy ze krowa/byk łamie noge rolnik zgłasza to powiatowemu tej przyjerzdza w ciągu 24 g na podwórek daje zgode na ubuj w gospodarstwie i rolnik ma prawo pozyskać mieso na własne potrzeby. i po problemie skończyli by sie handlarze kupuijacy za 200 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295
1 godzinę temu, marijusz napisał:

Albo bierzemy dzieci ,babki , dziadki i psa i jedziemy do MC donalda na :

wiesmac-podwojny.thumb.png.9835224105c093fe6cfee652915bc53c.png

Może to będzie sposób na spadki cen!

 

Byłem wczoraj mieszczuchy wpierdzielają  nić sobie nie robią z afery

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

A i jeszcze jedno  ma być monitoring na samochodach handlarzy czy zwierze wchodzi o własnych siłach powinni roszerzyć monitoring na wage. i obowiązek zgłaszeszenia  przez ubojnie PIW i urzedowi miar  jezeli waga zakupu handlarza  u rolnika w stosunku do wagi na ubojni  rózni się o 3%. Skonczyły by sie przekrety a rynek handlarzy zmiejszył o 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

CoTo trzeba składać takie postulaty panowie nikt za was tego nie zrobi. A już napewno nie handlarze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
20 minut temu, tyran3 napisał:

Koledzy wystarczy zmienić przepisy o uboju na własne potrzeby. Do tej pory jest to mozliwe do 6 miesiąca a powyżej tego wieku w ubojni a ubojnie tego robic nie chcą i kółko sie zamyka. a wystarczy zeby zmienic przepisy ze krowa/byk łamie noge rolnik zgłasza to powiatowemu tej przyjerzdza w ciągu 24 g na podwórek daje zgode na ubuj w gospodarstwie i rolnik ma prawo pozyskać mieso na własne potrzeby. i po problemie skończyli by sie handlarze kupuijacy za 200 zł .

@tyran3 nie obraź się ale jeżeli zwierzę ma czekać 24 godziny aż szanowny pan doktor się zjawi to ja chrzaniłbym takie zmiany.Od tego jest gminny wet.Jeżeli takie zdarzenie by nastąpiło,powinien przyjechać natychmiast,zbadać,wydać zgodę na ubój i powiadomić powiatowego.Po wszystkim oczywiście przebadać próbki mięsa. A odnośnie uboju do 6 miesięcy to jest z tym tyle zamieszania ,że lepiej to mięso kupić w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra    17
23 minuty temu, tyran3 napisał:

A i jeszcze jedno  ma być monitoring na samochodach handlarzy czy zwierze wchodzi o własnych siłach powinni roszerzyć monitoring na wage. i obowiązek zgłaszeszenia  przez ubojnie PIW i urzedowi miar  jezeli waga zakupu handlarza  u rolnika w stosunku do wagi na ubojni  rózni się o 3%. Skonczyły by sie przekrety a rynek handlarzy zmiejszył o 80%

Tyran ma racje z wagą handlarzy .Tutaj to dopiero powinny być drakońskie kary za to złodziejstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Napisano (edytowany)
50 minut temu, dsbh napisał:

@tyran3 nie obraź się ale jeżeli zwierzę ma czekać 24 godziny aż szanowny pan doktor się zjawi to ja chrzaniłbym takie zmiany.Od tego jest gminny wet.Jeżeli takie zdarzenie by nastąpiło,powinien przyjechać natychmiast,zbadać,wydać zgodę na ubój i powiadomić powiatowego.Po wszystkim oczywiście przebadać próbki mięsa. A odnośnie uboju do 6 miesięcy to jest z tym tyle zamieszania ,że lepiej to mięso kupić w sklepie.

Ale pamietaj ze termin natychmiast jest nieostry dla jednego natychmiast to 30 minut dla innego  2 dni. Dlatego zapisanie w przepisach 24 godziny jest prawidłowe  a kto broni przyjachać mu w ciagu 2 godzin. Zreszta kazde inne rozwiazeanie też moze być byle by mozna mieso zjeść a nie sprzedawac handlarzowi za 200 zł. Jak mi rok temu zarłak złamał noge kość łudową a miał 8 miesiecy  to miałem problem jak cholera. Bo weterynarz zaraz mi powiedział ze nic z niego ale do swojej ubojni aby mi go zabito już wziąść niechciał.

  Musiał wyzionąć  ducha.  Jak sie przeniusł na niebianskie łaki zgłosiłem upadek przyjachał farmutil kierowca dostał padline która została po inwazji głodnych ludzi.

zetrorki modyfikacja dla ciebie

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, cobra napisał:

Tyran ma racje z wagą handlarzy .Tutaj to dopiero powinny być drakońskie kary za to złodziejstwo

Zawsze można kupić wagę do żywca, i samemu zważyć przed sprzedażą. Na OLX do 2 tyś. można już coś znaleźć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

dziś dzwoniłem do Agrostaru , lekko cena w dół poszła za ładne miesne 8.50 , za hf 7zł brutto, krów nie biorą

u lokalnego pośrednika co zawsze sprzedawałem 70gr w dół poszło , za brzydkie hf poniżej 7zł brutto nawet

mowa o bykach oczywiście


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Grzegorz. jakie? wiek? ile sztuk i skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj