donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kb4512    358
21 minut temu, robert123farmer napisał:

Być może. W takim razie mam iść do roboty z 2 koła? Przynajmniej mogę sobie w tygodniu wypić  jak się goście trafią bo przecież rano nie trzeba jechać do roboty. Każdy ma swój punkt widzenia i tego się trzymajmy, Koniec kropka

Za dwa koła minus dojazdy. Właśnie nie ma za bardzo alternatywy i chyba lepiej pracować przy swoim bydle niż u niemca czy innego francuza.

14 minut temu, ordynator napisał:

kb4512

ty osiolku nie porównuj kosztów życia we francji albo w warszawie z kosztami janusza na zadupiu haha już widzę twój dochód 10 k ale w nocniku tyle to ty jasiu nie uniesiesz a co dopiero policzyć

Przeczytaj raz jeszcze moje posty "osiołku"  i pokaż mi gdzie piszę ile mam na miesiąc.  To raczej narzekanie na obecną sytuację w naszej branży, zawsze to lżej na duszy. 


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

wszędzie dobrze gdzie nas nie ma byłem za granica,czlowiek robil najgorsza robote której oni nie chcieli robic no ale w miesiąc się zarobilo tyle co w polcse przez pol roku,pracowalem jako kierowca u prywaciarza to tez mu ciagle cos nie pasowalo,hoduje bydlo tez nie jest kolorowo 365 dni w roku bez urlopu czy się zle czuje czy mi się nie chce i tak musze isc zrobić  swoje,ale żeby tylko było zdrowie bo nie ma kto wyreczyc w obowiazkach,czasy sa takie ze uczciwą praca bez bogatego tatusia i znajomości nigdzie nie ma kokosow a na ludzi co się szybko dorobili nie ma co patrzeć bo oni czasami sami nie wiedza gdzie i ile maja do oddania

i mowia ze rolnik glupi a facet  wiedza by nie jednego posła obalił

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigus    57

Ja pierdziele!  Szacun  dla pana wice min. Tolwinskiego (ziomka) za odwagę i  konkrety w temacie wołowiny.  Panowie  "kosy" do rąk.  Jeśli jesteśmy prawdziwymi chłopami żyjącymi z roli a nie  cinkciarzami bydlecymi! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Dziś gadałem z mojej narzeczonej ciotką, która pracuje w sklepie mięsnym, mają tam raz w tygodniu wołowinę, i po reportażu odwiedzający sklep mają z góry pytania "czy u was tez taka padlina się sprzedaje" no normalnie ręce opadają jaka ta nasza polska ciemnota ma ograniczone myślenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurka wodka, to ja egzystuje patrzac na Was, bo ja mam srednio 20 sztuk rocznie i nam spokojnie wystarcza na zycie i na remont, i na wyjazd na wakacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i co się dziwisz ???? wiadome że w sklepie raczej nie ma mięsa wołowego z byka mięsnego [ bo kto kupi kg. za 100 zł. ] tylko ze starej ku... teraz będzie ,  bo za granice nie pójdzie , a te kościste rekordzistki na bakutil wyslecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, Zawisza napisał:

Dziś gadałem z mojej narzeczonej ciotką, która pracuje w sklepie mięsnym, mają tam raz w tygodniu wołowinę, i po reportażu odwiedzający sklep mają z góry pytania "czy u was tez taka padlina się sprzedaje" no normalnie ręce opadają jaka ta nasza polska ciemnota ma ograniczone myślenie...

Powinna odpowiedzieć "my tylko padlinę sprzedajemy" w końcu chyba te mięsa żywe nie jest .... Raczej po sklepie samo nie biega 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janks    3
Napisano (edytowany)

Po tej ostatniej nagonce, produkcja żywca wołowego stanie pod dużym znakiem zapytania.

Edytowano przez janks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
10 godzin temu, bluecows1 napisał:

co ja patrze , biedny przy was jestem

jak myślicie będzie embargo na polską wołowine czy rozejdzie sie afera po kościach

Rozejdzie się po kościach, ale zanim się rozejdzie to handlarzyki muszą się trochę dorobić.

Nie wierzę w to, że we Francji czy innych krajach nie ma takich przypadków. Nie wierzę w to, że jak tam krowa złamie nogę to idzie na karmę dla psów za 1/4 ceny.

W każdym kraju znajdzie się taki "obrotny" rzeźnik, co po nocach nie śpi tylko ubija.

Problem może być w tym, że nawet w kraju może być chwilowy spadek spożycia wołowiny a przetwórcy i handlarze to wykorzystają.

Jedno jest pewne, ceny szybko spadają, ale wolno się podnoszą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488
11 godzin temu, oregano napisał:

Dzisiaj media starają się nam wmawiać, że masz być modny, nowe auto w garażu,  najnowszy ajfon w kieszeni, plazma na ścianie i dom cały czas w remoncie bo przecież wystrój z przed 5-ciu lat już jest nie modny. Oczywiście wycieczki co miesiąc, galeria co tydzień, torba nowych ciuchów bo po co stare prać...

I masz rację, żeby tak żyć to trzeba mieć z 10k na miesiąc

Osobiście mam więcej niż 10k na miesiąc i jeżdżę starą vectrą "po niemcach" z 2007r, ale sprawną, telefon mam kilkuletni, ale daje radę nie gorzej niż nowe modele, telewizji nie oglądam.

Dla mnie większą satysfakcją jest fakt, że żyję za swoje, odkładam i inwestuję a nie biorę kolejne kredyty by spłacić pierwsze.

Jak widzisz co kto woli.

Telewizji nie oglądasz ale zdecydowanie za duzo czasu na YouTube spedzacz hahahaha.... z czego masz taki zysk z byków przecież to nie opłacalne. Ale bajeczki nam opowiadasz nadajesz sie do jakieś parti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Napisano (edytowany)
27 minut temu, oregano napisał:

Rozejdzie się po kościach, ale zanim się rozejdzie to handlarzyki muszą się trochę dorobić.

Nie wierzę w to, że we Francji czy innych krajach nie ma takich przypadków. Nie wierzę w to, że jak tam krowa złamie nogę to idzie na karmę dla psów za 1/4 ceny.

W każdym kraju znajdzie się taki "obrotny" rzeźnik, co po nocach nie śpi tylko ubija.

Problem może być w tym, że nawet w kraju może być chwilowy spadek spożycia wołowiny a przetwórcy i handlarze to wykorzystają.

Jedno jest pewne, ceny szybko spadają, ale wolno się podnoszą.

 

ile lat od nas mięso jedzie za granice ? no właśnie ... i co ? wcześniej nie wykryli w mięsie żadnych "dodatków" podczas badań ? bo raczej wątpię że kupują kota w worku ;) oni od lat dobrze wiedzą co kupują ale siedzieli cicho a teraz nadarzyła się okazja "zabłysnąć" żeby ud***ć inny kraj i jeszcze taniej mięso kupić to nagle okazuje się że wszedzie jest "zatrute" mięso ... tu 80kg tam 50kg tam 120kg no k**wa ! skąd oni biorą te liczby ? po prostu piszą jak im pasuje i tyle

Edytowano przez Rolnik7343
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
17 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Telewizji nie oglądasz ale zdecydowanie za duzo czasu na YouTube spedzacz hahahaha.... z czego masz taki zysk z byków przecież to nie opłacalne. Ale bajeczki nam opowiadasz nadajesz sie do jakieś parti.

Taaa, 10tyś to jakiś kosmos? Jeśli uważasz, że zarobienie 120tyś na rok jest problemem to nie mamy o czym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Nie kosmos tylko pisze ze z byka zostaje mu 500zł  wiec musiał by mieć w cyklu 2 letnim ponad 400szt opasów a do tego sam pisał że kupuje bele wiec sam sobie policz. Zreszto najlepiej ty nic nie pisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, oregano napisał:

Taaa, 10tyś to jakiś kosmos? Jeśli uważasz, że zarobienie 120tyś na rok jest problemem to nie mamy o czym rozmawiać.

Kiedy ferie Ci się kończą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
8 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Nie kosmos tylko pisze ze z byka zostaje mu 500zł  wiec musiał by mieć w cyklu 2 letnim ponad 400szt opasów a do tego sam pisał że kupuje bele wiec sam sobie policz. Zreszto najlepiej ty nic nie pisac:)

Nie piszę o kimś, tylko o sobie. Nie wiem ile komu z byka na czysto zostaje tak samo jak Ty nie wiesz co ja produkuję, ale już na pewno wiesz, że nie mam 10tyś na miesiąc. Czytaj ze zrozumieniem.

9 minut temu, zetorki12 napisał:

Kiedy ferie Ci się kończą ?

Kiedy zaczniesz mózgu używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ten mądrala z filmiku co ma na wszystko rozwiązanie to z choinki się urwał czy go byk potrącił? Czy problemem jest byk co złamał nogę w sobotę wieczorem, czy stare krowy, przeważnie rekordzistki co po wielotygodniowej walce o postawienie je na nogi nie wykazywały żadnych nadziei na poprawe i bystry rolnik stwierdził, że chociaż koszty weterynarza sobie odbije i sprzeda ta skóre z kością, ludzie zjedzą. I ten rolnik jest tak samo winien jak handlarz, weterynarz i ZM tylko najmniej z tego wszystkiego miał i najwięcej  teraz straci. Aczkolwiek najwięcej stracą hodowcy opasów, a oni raczej takich leżaków nie posiadali.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    153
20 minut temu, zetorki12 napisał:

Kiedy ferie Ci się kończą ?

Za tydzień wypisywanie głupot się zakończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Napisano (edytowany)

tyle ile jest takich "rekordzistek" ? może kilka % bo tyko w małych gospodarstwach bawią sie w takie "ratowania" krów a większość takich "uszkodzonych" sztuk jest z duży gospodarstwa gdzie mają 100-200 i więcej krów gdzie nikt sie nie bawi w leczenia tylko złamała nogę, rozjechała się czy np. nie chce źryć to wyjazd na "steki" a na jej miejsce wchodzi jałówka z "zapasów"  i taka krowa nie ma nic leków w sobie ;)

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202
ordynator napisał:

kb4512

ty osiolku nie porównuj kosztów życia we francji albo w warszawie z kosztami janusza na zadupiu haha już widzę twój dochód 10 k ale w nocniku tyle to ty jasiu nie uniesiesz a co dopiero policzyć

jestem ciekawy czy Tybw ogole w tej francjii byles ze wiesz jak tam sie zyje. bo ja bylem i wiem ze wcale zycie nie jest drozsze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

no bez kitu gościu pisze o rekordzistkach ratowanych tygodniami... Owszem, zdarzają się takie przypadki, ale to jest rzadkość, krowa jeżeli leży to po max dwóch dobach jeśli nie wstanie to się z nią ucieka bo im dłużej tym gorzej odleżyny itp. No i warto mieć lekarza który nie bedzie Cie doił tylko powie ci wprost żeby uciekać ze sztuką bo są małe szanse na uratowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj