donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marijusz    556
2 godziny temu, zkordalski napisał:

Mówisz że chlapie przypomnę Ciębie na temacie Ceny mleka jak to mówiłeś że nie bedziesz wiecej utrzymywać MLEKPOLOWCÓW z Sówałk jakoś ty już nie produkujesz a wszyscy mają śie swietnie

Jest taka wieś w polsce (Sówałk)???

Własciciele krówek które trafiały do najsławniejszej ubojni w Polsce maja  przeje.... ne  Wczoraj jeden miał kontrole z PIW ,który nałożył kare tysiak za braki w dokumentacjii ieczenia krówki i tyle samo za wprowadzenie do obrotu leczonego zwierzęcia>A to podobno nie wszystko bo jeszcze jakis procent z dopłat  .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

A z obnizkami cen to nie jest do końca oczywisty temat We wtorek dzwoniłem na ubojnie do której sprzedaje to powiedzieli mi ze cena spadła o 10 gr (zawsze obnizają 20lub 40 gr ) ale dla stałych dostawców cena bez zmian Kontroli sie nie obawiaja bo i tak raz w tygodniu jakas kontrol jest >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

kontrola środków transportu zwierząt na ubój bardzo duża plus kontrola ubojni, ponadto ITD zatrzymuje wszystko co wygląda jakby miało przewozić zwierzęta.Dziś wiozłem konie i kontrola Papierów z ITD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

Już wcześniej pisałem , przez tą aferę jest pretekst do obniżek 

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
1 godzinę temu, marijusz napisał:

Ja pier..... cztery przedsiębiorstwa 240 kg mięsa  To oni chyba grila zakładowego robili!!

No do kebabiarni to wiesz ile to kebabów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
Przed chwilą, soltys48 napisał:

ta bańka spekulacyjna i tak by pękła to była tylko kwestia czasu

z tego co ja się orientuje w temacie to tylko handlarze porobili obniżki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Rolnik1973 napisał:

1 godzinę temu, marijusz napisał:

Ja pier..... cztery przedsiębiorstwa 240 kg mięsa  To oni chyba grila zakładowego robili!!

No do kebabiarni to wiesz ile to kebabów.

Kebab wołowy to jak kebab z nędznego pasztetu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No do kebabiarni to wiesz ile to kebabów.

Jak tam na kebab to ciapate zeżrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
22 minuty temu, soltys48 napisał:

kontrola środków transportu zwierząt na ubój bardzo duża plus kontrola ubojni, ponadto ITD zatrzymuje wszystko co wygląda jakby miało przewozić zwierzęta.Dziś wiozłem konie i kontrola Papierów z ITD

To fakt bo mnie też uczulali abym zwraczał szczególną uwagę  na sposób przewożenia zwierząt Nie wiem czy wiecie ale zwierzeta powinni być luzem lub wiązane za kantar  nie mogą byc wiązane za rogi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

nie mogą być wiazane, u koni nie zwracali na to uwagi jedynie odbiór środka transportu kwit na przewóz , paszporty i świadectwo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

co rejon to inne obyczaje Mi mówią ze jesli na uwiezi to za kantar (nawet byki) i jesli transport na potrzeby własne to środkiem do tego przystosowanym ale odbiór wet. nie jest konieczny Podobnie jak tacho do 100 km nie konieczne >

A juz mnie przestraszyłeś :

Przy transporcie zwierząt przez rolników czy hodowców, wykorzystujących własne środki transportu w celu sezonowego wypasu lub transportują zwierzęta do 50 km, obowiązują ogólne wymagania dobrostanowe. Nie muszą oni natomiast spełniać wszystkich wymagań formalnych i technicznych, jakie stawiane są przewoźnikom transportującym zwierzęta w celach zarobkowych.

Do ogólnych wymogów należy zapewnienie bezpieczeństwa zwierzętom, ochrony przed warunkami meteorologicznymi, urządzeń do załadunku i wyładunku niepowodujących zranienia, odpowiednia powierzchnia podłogi i wysokość pojazdu. Wymagania dotyczą również czystości pojazdu i jego dezynfekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

do 65 km nie potrzebujesz  pozwoleń jedynie świadectwo zdrowia zwierzaka, ja woże o wiele dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

I znów mam inne dane Jeśli chodzi o dorosłe bydło,w obrocie krajowym nie potrzebuję świadectwa zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
Przed chwilą, karrol napisał:

No sołtys a masz te wszystkie pozwolenia... 

Mam

@marijusz przy bydle jak wieziesz dla siebie wystarczy jeśli od sprzedającego skserujesz decyzje o tym,że stado jest wolne od chorób

Świadectwo zdrowia raczej przy innych zwierzętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

No a przy przewozie cie lat świadectwa zdrowia też są wymagane... Mam na myśli przewóz w kraju na dalsze odleglosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Według mnie nie Tylko papier ze gosp.wolne od chorób (i paszport ale to oczywiste) Ale pewnie środek transportu ze wpisem w dowodzie -przewóz żywych zwierząt -

A jak wożę świnki to jeszcze pląba na samochód (strefa ASF) Tu też jest śmieszna historia bo wet plombę ma jedną a ja drzwi trzy Ale zawsze plombujemy tył :D

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Od jakiegos czasu przegladam ten temat I widze ze 1 na 20 postow jest z cena moderatorze zaloz I'm oddzielny temat dyskusja na temat ceny Bydla itd..

 


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
4 godziny temu, sylwekbarca2 napisał:

z tego co ja się orientuje w temacie to tylko handlarze porobili obniżki...

Malo wiesz. Jeden zaklad ktory znam: Byk z 13,20 w O klasie zjechal do 12,60. Drugi zaklad- jeden z wiekszych w polsce- bydlo na zapisy- pelny stan maja ciagle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dziś z poślizgiem otrzymałem kasę, ale jeszcze raz ostrzegam wszystkich przed państwem Podyma z Łódzkiego


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A z jakiego powiatu ten podyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj