donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 minutę temu, nikolas29 napisał:

A kto bierze od ciebie cielęta gembicki?

Tak😉 U Ciebie też? Tylko mało sprzedaje bo większość na remont i opas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Oby się nie popier... z tą wołowiną na szerszą skalę bo ceny polecą i po takiej info że Polska wołowina to ze zdechlakow to nieciekawie to widzę na czerwiec/lipiec szykuje mi się 20szt i trochę mnie obecny rozwój sytuacji zaczyna niepokoić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Cena może iść do góry bo będzie mniej towaru na ubojniach. Spokojnie to co z lezakow to zostało wszystko w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Po filmach na TVN 24 to można wywnioskować że w polskich ubojniach same leżaki ubijają także zobaczymy jak się sytuacja rozwinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

skonczy sie tym ze jakis powazny odbiorca przestanie brac i cena zejdzie na 10zł WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Wątpię bo poważni odbiorcy wiedzą co biorą a to co lipne idzie na Polski rynek za mniejszą kase. No ale widać sami optymiści;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

akurat z tym ze na naszym rynku zostaje same dziadostwo to sie zgodze .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
48 minut temu, Ursus932 napisał:

Tak😉 U Ciebie też? Tylko mało sprzedaje bo większość na remont i opas

Też i lesiak z tychowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
3 godziny temu, ozzborn napisał:

skonczy sie tym ze jakis powazny odbiorca przestanie brac i cena zejdzie na 10zł WBC

poważni odbiorcy to Żydzi, a oni sami sobie bydło ubijają i do tego nie ubijają byle czego, póki co o bydło bym się nie martwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, sylwekbarca2 napisał:

poważni odbiorcy to Żydzi, a oni sami sobie bydło ubijają i do tego nie ubijają byle czego, póki co o bydło bym się nie martwił.

Mam inne zdanie na ten temat. Poważnymi odbiorcami polskiej wołowiny są Niemcy, Włosi. Turcja była dobrym odbiorcą. A ile zakładów bije na Żyda, ile sztuk przechodzi koszer ? Co z zadami którch Żyd nie bierze ?

8 minut temu, ciastek12 napisał:

To około 7 na zywo wyjdzie? Jak tak to szału nie ma

Pod warunkiem że się dobrze wybije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

ja juz dawno pisałem,że to tylko kwestia czasu jak niemiaszki coś podeślą  żeby nas wykurzyć , stawiałem na niebieski język

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Sołtys. Coś się musiało wydarzyć. Przecież ostatnio O klasa 13 w sprzedaży a u rolnika za hf-a 8 netto, inaczej do widzenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

ja widziałem jak pismaki potrafią z igły zrobić widły, kilka lat do tyłu z byle sprawy wykombinowali hece na cały kraj, a jak nim pozwolą to i grabiore zrobią z kilku trefnych sztuk. tak że cwaniaczków nie brakuje ale " trefnej prasy" też jest do cho...y, przez takie podejście to nie jeden uczciwy człek będzie miał problem bo kolesie z kapitałem zachodnim potrafią ładnie dolać oliwy do ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Sami nakręcacie tą aferę  ktoś puścił trochę smrodku a wam odrazu padlina cuchnie 

Trzeba podkreślać ze  takie historyjki to margines !!

Ja  tuz przed świętami miałem kontrole  z inspektoratu weterynarii ,szukali pozostałości chemicznych,biologicznych i produktów leczniczych 

Do badania mogli pobierać  mocz lub sierść ( oczywiście golili bydło )choć sugerowałem dla jednej z pań że chętnie bym zobaczył jak pobiera mocz.

Także nadzór działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobylin był wyceniać dzisiaj 10 sztuk w tym 2 sztuki hf reszta mięsna daje 8.10 netto. 

A jak u nich z płatnością płacą od razu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj