donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Nie siedzę w branży i nie wiem co robią kierowcy ani na parkingu w Garbsen ani na parkingu w Garbowie czy gdziekolwiek indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
2 godziny temu, Sokol2 napisał:

czytając wasze wypowiedzi to masakra jakas... mam troche ponad 100 byczków, zone, 2 dzieci (500plus ale tylko  na jedno bo przeciez za duzo zarabiam) 4000zł raty co miesiac bo jeden prow potem drugi a w miedzy czasie kawałek ziemi... żyje tylko z bykow no i zona chodzi jeszcze do pracy za najnizsza bo z gosp. nie chce miec nic wspolnego. Jakos zyje z tych byków...

Żyjesz z byków a one z  powietrza przybierają ? Ja żyje z uprawy a byki mają za zadanie tylko poprawić  dochód z słabszych gleb bo zasiać żytka czy kuku na piasku to zostaje na przestrzeni wielu lat tylko ta dopłata. A tak co 2 rok idzie podkład jak pod pieczarki i jest jako taki zysk w postaci paszy. 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Ludzie to jest temat o cenach bydła a nie o pierdołach czy się komuś opłaca czy nie albo co robi!!!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
3 godziny temu, rolnik115 napisał:

Panowie , byczki to taka skarbonka. Sprzedajecie 10 sztuk bierzecie przypuśćmy 60 tys no i już macie tą kasę na raz. A teraz zastanówcie sie w jakim czasie byście zarobili i odłożyli takie pieniądze ? No właśnie minęło by na pewno więcej niż 2 lata...

Dokładnie zbierzesz 60 kupisz 10 następnych, wpompujesz w nie resztę tej kasy. To jest taki duży + dostajesz na raz i czujesz się bogaty a wydajesz całe półtora roku. K...wa Janusze biznesu. 

Edytowano przez szaman1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
10 godzin temu, rolnik115 napisał:

Ewentualnie jak ktoś na ciężarówkach jeździ to sobie paliwa spuści i obrobi ziemię. Więc chociaż taka oszczędność 😂

zebys sie nie zdziwil jezdzijem 7 lat na rosje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jank388    2

Do lubelakow! ile w tym ze turek konskowole kuouje ..kto obecnie tam siedzi pini czy animex?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

@szaman1 że ja też Janusz biznesu ?😂 Jeśli ja mam byczki od własnych krów to automatycznie zarabiam więcej. Za cielaka simentala weźmiesz jak jest mały 1000-1200zl  no to o tyle automatycznie więcej zarabiam na byku. Proszę zrób sobie kosztorys ile włożysz na te 10 byczków kasy, a ile zabierzesz. Tylko uwzględnij sobie wsyztsko a nie po lepkach bo syn ojca psa sąsiada powie Ci że nie opłaca się opasac byczków JANUSZU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może wszyscy za uprawę pszenicy mamy się wziąść, A za chwil będzie płacz bo pszenica po 400 i się nie opłaca . komuna już dawno się'skończyła i nie ma przymusowych dostaw bydła do gs , więc jak się komuś nie opłaca to nie musi hodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
4 minuty temu, jank388 napisał:

Do lubelakow! ile w tym ze turek konskowole kuouje ..kto obecnie tam siedzi pini czy animex?

 

 

kolego mam niedaleko do końskowoli ale nic nie słyszałem o turkach 

ok 2 lat tam nie odstawiam bo było słabo z kasą ciężko było wyrwać kase ale natomiast kiedyś cena była bardzo dobra kasa terminowa a właścicielem był pini 

teraz nie wiem co sie tam dzieje 

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/bydlo/14698-15-01-2018-ceny-skupu-bydla-rzeznego-minimalne-podwyzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, jank388 napisał:

Do lubelakow! ile w tym ze turek konskowole kuouje ..kto obecnie tam siedzi pini czy animex? 

Coś podobno bałagan tam jest i nie płacą na czas handlarzom-dostawcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarolez27    17
16 minut temu, radekz200 napisał:

Kto tyle zapłacił? 

przed swietami dawal 9,4. ale to ladny byk CH x LM to i cena dobra.  handlarz z okolicy ostrowi maz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
1 godzinę temu, Szarolez27 napisał:

Byk MM 23miesiace  z luzu 734kg brutto,8,8zl brutto. straczka 7% mazowieckie...

 

Szarolez  dziękuje Tobie ze jako jeden z niewielu umiesz czytać ze zrozumieniem i napisałeć cos co wiąże sie z tematem .Jak was czytalem to sprawdzałem dwa razy czy otworzyłem własciwy temat

Jałówki mieszane w wadze 560-620 cena 7 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarolez27    17
7 minut temu, marijusz napisał:

Szarolez  dziękuje Tobie ze jako jeden z niewielu umiesz czytać ze zrozumieniem i napisałeć cos co wiąże sie z tematem .Jak was czytalem to sprawdzałem dwa razy czy otworzyłem własciwy temat

Jałówki mieszane w wadze 560-620 cena 7 zł brutto

Eee tam czasem ciekawie sie to czyta :D 

a jaki rejon Polski? w mazowieckim rzekomo do 7,50 jalowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
1 godzinę temu, Szarolez27 napisał:

Byk MM 23miesiace  z luzu 734kg brutto,8,8zl brutto. straczka 7% mazowieckie...

 

 

1 godzinę temu, Szarolez27 napisał:

przed swietami dawal 9,4. ale to ladny byk CH x LM to i cena dobra.  handlarz z okolicy ostrowi maz

Ładny byk 2 lata i taka waga? I to mięsny...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Załadowane przed chwilą 8 szt salersa o lacznej wadze 4650kg po 7.5 cena i waga netto 

Byki wiekowe ,kondycja pastwiskowa

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
33 minuty temu, Szarolez27 napisał:

Eee tam czasem ciekawie sie to czyta :D 

a jaki rejon Polski? w mazowieckim rzekomo do 7,50 jalowki

Tez jestem z tych okolic, to pod koniec 2018 r jałówki MM sprzedawałem po 8 zl

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarolez27    17
26 minut temu, pedro2 napisał:

 

Ładny byk 2 lata i taka waga? I to mięsny...

pochwal sie swoimi.. nie sztuka upasc go za cene wyzsza niz wart,tylko cos na nim zarobic. Ten byl tylko 2 miesiace na tresciwej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, soltys48 napisał:

Załadowane przed chwilą 8 szt salersa o lacznej wadze 4650kg po 7.5 cena i waga netto 

Byki wiekowe ,kondycja pastwiskowa

Żebra całe?😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
1 godzinę temu, Szarolez27 napisał:

pochwal sie swoimi.. nie sztuka upasc go za cene wyzsza niz wart,tylko cos na nim zarobic. Ten byl tylko 2 miesiace na tresciwej

20-21msc 800-830kg mieszańce hfxsm jakoś zbytnio frykasów im nie dogadzam

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
6 godzin temu, rolnik115 napisał:

@szaman1 że ja też Janusz biznesu ?😂 Jeśli ja mam byczki od własnych krów to automatycznie zarabiam więcej. Za cielaka simentala weźmiesz jak jest mały 1000-1200zl  no to o tyle automatycznie więcej zarabiam na byku. Proszę zrób sobie kosztorys ile włożysz na te 10 byczków kasy, a ile zabierzesz. Tylko uwzględnij sobie wsyztsko a nie po lepkach bo syn ojca psa sąsiada powie Ci że nie opłaca się opasac byczków JANUSZU.

A trzymasz krowy które nie chcą się zacielić? Zapewne nie a dlaczego? Bo się nie opłaca. Jakbyś nie miał tego cielaka to za mleko musiał byś dostać 20 gr więcej. Npewno jak masz swojego więcej zarobisz ale nie o całą jego wartość ja bym liczył że može z 200-300 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj