donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Suchy TMR
rolnik115    140

Byki od 7zl do 8,8zl u jednego handlarza. U drugiego od 7zl do 7,6zl. 

A trzeci znajomy handlarz powiedział że cena ostro leci w dół i żeby czekać nie sprzedawać.

 

 

Edytowano przez rolnik115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
1 godzinę temu, Nowy2017 napisał:

Po ile płacicie za cieleta do chowu takie mniej więcej tygodniowe? 

Nawet nie zawracam sobie głowy czymś takim. 4-5 tygodni to znacznie mniejsze prawdopodobieństwo upadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
2 godziny temu, Przeemko napisał:

Dziś pojechały 2 byki HF, wiek 20 i 24 mies, waga 792 i 827, od tego niestety 8% "na bród". Cena 7.4 + vat.

Pojechały dwie krowy LM po 7zł netto waga ok. 650 netto 

1 godzinę temu, donweter1989 napisał:

Nawet nie zawracam sobie głowy czymś takim. 4-5 tygodni to znacznie mniejsze prawdopodobieństwo upadku. 

Jak sra Pectolit do oporu i żadnego malucha odchowac się nie boję... 🐂🐂🐂

  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
8 minut temu, soltys48 napisał:

Co to za krowy?

Ile to musi dać mięcha na taka cenę?

Znasz temat pisaliśmy na priv... To pierwiastki wiek ok 27 miesięcy, wycenil na U klase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140
19 minut temu, Berthold napisał:

Pojechały dwie krowy LM po 7zł netto waga ok. 650 netto 

Jak sra Pectolit do oporu i żadnego malucha odchowac się nie boję... 🐂🐂🐂

Pectolit można dawać zapobiegawczo nawet w mleko i jest super. Sam tak stosuję i rzadko który ma biegunkę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekzetor    19
5 minut temu, rolnik115 napisał:

Pectolit można dawać zapobiegawczo nawet w mleko i jest super. Sam tak stosuję i rzadko który ma biegunkę

Pectospeed   lepszy   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
3 godziny temu, bobienko napisał:

@karolr2 Cielaki kupujesz może od muszyńskiego?

Nie ale rozmawiałem z nim wydaje się wporzadku. Muszę się wybrać do niego bo blisko mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
1 godzinę temu, Berthold napisał:

Znasz temat pisaliśmy na priv... To pierwiastki wiek ok 27 miesięcy, wycenil na U klase

To pisz że jałówki 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pół krowa pół jałówka 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da_mi    0

Jakieś opinie o beef marek? U nas mają skup w piątki 

Edytowano przez Da_mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
44 minuty temu, karolr2 napisał:

Kurła za 110 bbb mieszaniec z Litwy chcą o 21 netto pojebało ludzi

Nie taniej kupiles odsadki bo po 13zl plus vat

Edytowano przez JarekBazydlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Szmelc te jałówki, 14 msc 300kg po 1500 bym ich nie chciał. Dwie małe hf 50kg za 600 przywiozłem 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
49 minut temu, soltys48 napisał:

Ludzie chwalą się ile to za kg dużego dostają to i małe drogie 

Popyt jest to i drogie są... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwne ze w rejonie gdzie Pedro mieszka za jałowice do wycielenia z byle pochodzeniem tyle płacą a za jałoszki jak za wode ? Czym to jest spowodowane . U nas płacą za jałowice od 4do 7 tyś zależnie od pochodzenia wydajności a niektórzy lecą aby na to czy jesteś pod ocena nic uch nie interesuje tylko to ale za to i jałówki chodzą w cenie po 700 trzeba dać chyba że z bieda obory to wyrwiesz za te 450 zdechlaka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Wypraszam sobie ☺️ nie z byle pochodzeniem zkodarski, u nas kilka dobrych lat zanim gospodarke przejąłem wszystko szło inseminacja i nie pierwsze lepsze z masówki tylko konkretne buhaje pod krowę dobierane. Te krowy, a tym bardziej jałówki które mam są naprawdę ładne. Tyle, że ze wszystkich kupujących tylko jeden chciał znać pochodzenie i świadectwa inseminacji, reszta płacili za to co okiem zobaczył. ☺️ Szczerze? Nie wiem czy sam bym dał tyle za te swoje krowy. 5-6tys netto i cielak mój. I ludzie sami dzwonią. Dzisiaj ostatnia zadatkowana, smxhf  35L w szczycie dała, termin 2luty, 4 laktacja +/-700kg 5500 netto. Za taką samą hf poniżej 6k nie schodzę.

A te kupione 1-2tyg niby, od krowiarza i wiadomo, że dobrego towaru by nie sprzedawał. Wyglądają ładnie, zdrowo, dobra budowa, a reszta Bóg raczy wiedzieć jaka matka była. Za byczka 50kg hf trzeba dać 600 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale nie możesz się pochwalić wydajnością topowych gospodarstw typowo 10000l+ o takie mi chodziło bo za takie to może i sie znajdą zapaleńcy ale tu mówimy o normalnym stadzie .... Sam kiedyś sprzedawałem jałówki ale to pokryte z 2-3mc i udawało sie dostać 3500-4000 ale nie po 6 czy 7 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Nie no tak, 8tys średnia... Przy 10tys to za jałówe 7500 netto marne minimum patrząc na moje, ale nikt ci tyle nie da. Wolą za barachło z zachodu dać 8000 netto bo "Dunka"


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20
Dnia 17.01.2019 o 12:37, Matpol napisał:

firma Grocholski Siewierz ktoś handluje jakieś opinie ??

daj sobie spokój

 

Dnia 18.01.2019 o 18:57, karolr2 napisał:

Mam 

IMG_20190114_154527.jpg

IMG-20190102-WA0003.jpg

ale dziady

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj