Polecane posty

pedro2    7341

I tak Wam pewnie nie wstawi 😉 grabos bez urazy, ale od kilku msc wstawiasz ta fakturę... jak masz pokazać to pokaz, a jak nie to przestań błaznować

• Like 1
  • Thanks 1

..

tumiwisizm    442

Dokładnie, ja juz chyba drugi raz widzę ten sam temat z fakturą. Masz ochotę to wstaw, nie to wsadź ją sobie w buty, wyższy będziesz

pedro2    7341

No dobra, ale po co robić wielkie halo i z tekstami "oto jest pytanie" nie masz nic do ukrycia wstaw fakturę i cennik i po temacie. Każdy jest ciekaw jak to u was wygląda

..

DanielFarmer    1399

wygląda jak piszą,kto się łudzi że jest inaczej to się sam oszukuje,choć cennik Piątnicy to jak yeti,wszyscy o nim słyszeli ale nikt nie widział 😂

• Haha 3

Reno1    399

Ale cena 😍 U mnie 1,23 brutto tylko wychodzi...Polmlek ponad 10k l na miesiąc

bronek    251

Na udziały co miesiąc potrącają 10gr, czy tylko w grudniu tak mieliście?

Jaro70    123

I wszystko się zgadza, gdzie mlekpolowi do tej ceny, nie mowa o mlekovicie 

• Like 1

Jaro70    123

W mlekovicie miałbyś 6000 w plecy. Ps policzyłem  swoje litry 

Edytowano przez Jaro70

pedro2    7341
18 minut temu, Grabos1981 napisał:

Za grudzień

20190118_192627.jpg

Teraz to tak. Zwracam honor 👍

..

bronek    251

A ta cena ~1,87 rozumiem utrzymuje się już jakiś czas, czy w niej jest jakiś dodatek na koniec roku?

zetorr6441    365

W mlekovita mialby ok 1.5 a tu ma 1.77takze ciekaw jestem skad wziąłeś te 10tys ?

Grabos przy tej cenie to można poszalec i jakby nie patrzec Piątnica placi dużo więcej, tylko pozazdroscic bo koszty u wszystkich podobne a zyski niekoniecznie... 

tumiwisizm    442

No cóż... W takim razie bez żadnej szydery przepraszam, gratuluje @Grabos1981 , Piątnica faktycznie rządzi :)

Edytowano przez tumiwisizm

kr9292    950

U mnie w mlekovicie z premia przy dużo słabszym tłuszczu wyszło ok 1.55 - 1.6 brutto za grudzień. Faktury jeszcze nie mam ale po wypłacie tak wychodzi. Piątnicy to nawet nie ma co porównywać do nikogo bo to inny wymiar

GrzesiekAgro    288

Rozmawiałem z chłopakiem co mają duże cysterny na zlewnie,przerzuty pod mlekowite i mają tam jakieś co roku zebrania to tłumaczył że nie dadzą ceny jak w Piątnicy bo nasi rolnicy zglupieja i będą obory budować na potęgę i mleka się zrobi za dużo.Ale to chyba takie pie*olenie...

Edytowano przez GrzesiekAgro

kr9292    950

To prawda. Teraz budują jedna na drugiej gdy kryzys wygląda zza rogu. Ziemia ponad 100 tys dzierzawa ponad tysiąc. Wariatów nie brakuje 😉

• Like 1

GrzesiekAgro    288

Jak ktoś nie ma warunków to niech buduje prawidłowo  . Ale jak są tacy co full w oborze , jeszcze 20 w stodole banka to sam się wykonczy, a ziemi 15 ha, 30 dzierżawy po 1000 jak mówisz a i tak nie widać efektów. A ziemią to tyle że nie stracisz na niej jak zdrowia nie będzie.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???

Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam

Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj