Polecane posty

Jaro70    39
Napisano (edytowany)

Mlekovita przedział 20-30 tyś tł 4.19 bi 3.53 cena brutto 1.5322 ryczałt

Edytowano przez Jaro70

emattti    15

Mlekovita 20-30tys   tl 3,85   bi 3,18    cena brutto 1,46 ryczalt

Wiadomość z agroFakt.pl

Xawier    54

Tylko dziwna ta róznica w cenie u @Jaro70 i @emattti  bo za tł i białko płaci Lyder po 10gr (przynajmniej u mnie) to powinna taka same cena wyjśc albo bardzo podobna a tu róznica spora. Jakie oddziały jesteście?

Jaro70    39
Napisano (edytowany)
47 minut temu, Xawier napisał:

Tylko dziwna ta róznica w cenie u @Jaro70 i @emattti  bo za tł i białko płaci Lyder po 10gr (przynajmniej u mnie) to powinna taka same cena wyjśc albo bardzo podobna a tu róznica spora. Jakie oddziały jesteście?

3.5 gr masz na tłuszczu i ponad 3.5gr bi i masz już 7 groszy  tak wychodzi  , oddział Baranowo 

Edytowano przez Jaro70

jimmy871    23
21 godzin temu, pedro2 napisał:

Jako doświadczony niedawno spadochroniarz z mleka na opasy, jałówki odradzam pchać się w mleko tym bardziej od zera. Kasa jest, ale w rzeczywistości masz tylko większy obrót pieniądza bo zaraz zechcesz zwiększyć łbów - zakup ziemi - zakup sprzętu bo mgr dają - kostka- silosy- magazyn, wiata. Potem obora i h.. za przeproszeniem garb Ci zostanie na starość z bogactwa. 

Przy opasach Głowa spokojna przede wszystkim, ja to mocno odczułem, mam na głowie zamówić paszy jak się kończy, sprawdzać wiązania i odrobaczanie. Nie mówiąc o obrządku,odpajaniu cielaków oczywiście. Ale psychicznie serio jest wielka ulga

Jeśli dobrze kojarze produkowałeś spore ilości surowca.. Decyzja podjęta wyłącznie kwestiami ilości pracy?

kizak    188
Dnia 1.08.2019 o 10:30, Jan21744 napisał:

widzę że Pedro nie odpowiada,jest problem jak jest powietrze a nie ma czym oddychać😐,

pedro2    1022
3 godziny temu, jimmy871 napisał:

Jeśli dobrze kojarze produkowałeś spore ilości surowca.. Decyzja podjęta wyłącznie kwestiami ilości pracy?

Aż tak dużo to nie... Ostatni rok było chyba ponad 200tys. Alergia na pyły organiczne,  co tydzień w szpitalu zapalenie płuc 

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Bercik92    64
Dnia 5.08.2019 o 13:29, kizak napisał:

Przerobienie,zakup krów,miejsce na zbiornik,ze zbiornikiem,wodami,szambem,kanalizacją,kafelkami,atestem,utwardzony podjazd dla mleczarni wraz z dojazdem twardymi drogami i przejezdnym zima - lato.Dojarka z całą infrastrukturą,czy mleczarnia cię zechce z taką obsadą,i  co na to jak będzie tylko 6 dojnych i jak długo zechcą przyjeżdżać po mniej jak 200l mleka,ile za to dodatkowo odejmą. Przy tej obsadzie nie za długo nabrykasz,a wwalonej kasy nie wiele odzyskasz,choć tam zbiornik czy dojarka w terażniejszym czasie kupisz za bezcen,bo te po 600 l zaczynają pod płotami się walać. Człek młody,to ,ambitny,ale z wiekiem ostro  się temperuje i rzeczywistość bardzo zagląda w oczy. Zacznij od no 18 sztuk,wtedy choć z mleczarnią łatwiej,ale jak pasza czy miejsce to już nie wiem.

Kiedyś jak było się młodszym to wydawało się że można światem zawojować a póżniej z czasem przyszło otrzeżwienie 🙄

• Like 1

Jaro70    39
Napisano (edytowany)

Ile tej premi, znając piątnicę to pewnie ze 20gr ,większości mleczarni tendencja spadkowa a tu proszę to się nazywa spółdzielnia. .......

Edytowano przez Jaro70

Thomas2135    4313

Najpierw obniżyli a teraz premia? Myślicie, że dzięki tej proszkowni u lydera cena nie spada?

kr9292    382

Kto wie. Mleka do lydera przyjeżdża dużo i bierze z chęcią nowych dostawców czyli gdzieś to idzie

Dnia 31.07.2019 o 15:39, Łolek napisał:

Już  wiadomo za czyją kasę Polmlek robi imprezę  25 lecia SMS z informacją że za lipiec 4 gr w dół krwa mać udanej zabawy

A u mnie bez zmian 😉A z jakiej ceny obniżka?

komizmo    258
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Najpierw obniżyli a teraz premia? Myślicie, że dzięki tej proszkowni u lydera cena nie spada?

Też mi się wydaje że proszkownia trzyma cenę...

KARGO    296
3 godziny temu, komizmo napisał:

Też mi się wydaje że proszkownia trzyma cenę...

Poszkownia to wykorzystuje 1/4 mocy produkcyjnych.  Ciekawe czy to wogóle na zero wychodzi?  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rudinho11
      Ceny żywca wieprzowego w 2019 roku zaczynamy od 3.2-4.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 6zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen pobujojowych?
      Kontynuacja tematu: 

• Przez sumek666
      Cześć.
      Jak w temacie. Zaczynamy nowy sezon
    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 

Wczoraj tankowana w Siedlcach po 5,01. Na stacjach w pobliżu Warszawy 5,08 do 5,20

• Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj Anuluj