Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    856

leszek1000 napisał:

Mlekpol pewnie też 

gdyby mlekpol połknął mlekovite to podejrzewam, że to może być gwóźdź do trumny. Dlaczego? im większa mleczarnia tym większe kredyty. jak w mlekovicie zaczynają strajkować to tylko kwestia czasu jak @DanielFarmer wyjdzie pierwszy z forum abyśmy strajkowali aby cena była nie gorsza jak w Piątnicy. Co nie Daniel? 😂 a tak poważnie to się w ogóle nie dziwię bo wszystko drożeje i mimo ceny sredniorocznej >1,5zl brutto to w tym roku nie jestem zadowolony z wyników finansowych w gospodarstwie, odbiło mi się czkawką końcówka sezony 2017


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Prezent od OSM Kosów na Nowy Rok w postaci -5gr , to będzie ostatni wspólny rok :)

Za styczeń? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
Ogłaszam strajk!!!!!!! 🗣️🗣️🗣️ A prezes na to:Pocałujta mnie w dooopę.To rada rządzi ,którą sami wybraliście,nie ja.--- I takim sposobem tkwimy w szambie weź włazu wyjściowego 👎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
3 godziny temu, rollnik83 napisał:

Nie każdy ma możliwość się przenieść.

 

A co siłą kogoś trzymają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171

nie mamy jeszcze tak zle w mlekpolu towar schodzi nic nie zalega moglaby tylko cena na nie być wyższa proszkownia juz rusza powinno być dobrze. Weźcie koledzy pod uwagę ze te doplaty grudniowe oznaczają to jak finansowo na plus zakończyła rok mleczarnia . Takze Mlekpol 15 gr w porównaniu do mlekovity 4 gr to można sobie wyobrazić ile więcej mieliśmy zysku czystego . Kredyt mamy wzięty na proszkownie ale jest nie tykany wychodź na to ze proszkownia wyjdzie za własne i unijne

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856
szkoda tylko że nie pękły 2mld litrów skupionego mleka w 2018 roku. To faktycznie jest dobrze, bo przez cały rok cena praktycznie była stała tzn. ~1,5zl brutto no i jak kredyt nie dotknięty i jeszcze sporo modernizacji przez ten roku zrobiono.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
żeby tak skoro już budowa skończona to tą kasę przerzucić na nas co teraz zostaje a nie skoro wszyscy korekty w dół robią od nowego roku to i my zrobimy 😩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856
zobaczymy jak to będzie. co do tej premii 15gr to gdyby nie te udziały to było by 👍

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171

zgoda daniel bylaby wyższa ale jesli kredyt by byl a ceny na rynku by spadly to byloby 1 zl i wtedy dopiero by bylo gadania a tak jak tu kolega wczesniej napisal 1,6 srednia roku wyszla takze nie bylo zle a wręcz przeciwnie oby jak najdłużej sie utrzymala.mnie tylko martwi czemu piatnica tak niska premie dala czy oby zyski sie nie kurczyly

daniel ale żeby przerzucić został by ogromny kredyt do spłaty a my dostalibysmy grosze wyszloby jakies 10 gr do calorocznego mleka jednorazowo . A mleczarnia ratę co miesiąc by miała okolo 2,3 mln takze duże obciążenie do tego kolejne 30-35 mln rocznie za podwyżkę prądu jesli by byla to daje miesięcznie bardzo duże sumy . A tak mamy sytuacje w miare stabilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

premia niska ale podstawa kosmos.... 10gr do każdego litra z całego roku? to nie takie grosze,chyba że piszesz o premii na koniec +10gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171

no niby nie grosze bo za 300000 mleka 30000 tys ale bioroc na miesiac to 2500 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
proszkownia że 3lata się budowała więc to daje 100tys ...a 2500zl to też nie grosze,nie wszyscy są radnymi :P niektórzy muszą cały miesiąc za tyle zapier... na etacie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171

ale to nie byloby co roku tylko jeden rok a jak liczą na cala budowę to juz nie 2,5 tys a 800zl miesięcznie :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Teoretycznie gdyby nie 400mln na inwestycje w Mlekpolu to można byłoby wypłacić po 20 gr premii do każdego litra. Także nie jest źle

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171

farmer pisze to żeby nie bylo myślenia ze u nas tak zle. A gdzie maja 200xl diety ? W piatnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856
czy przypadkiem cos Ci sie nie pomyliło czy ja źle liczę? 400mln zł to 4000000000groszy. Mlekpol skupi ponad 1,8mld litrów mleka czyli 4000000000:1800000000=~2,2grosza/litr więc 2gr na litrze raczej nikogo nie zbawi mimo tego, że za każde odstawione 10tys litrów to 200 złotych więcej. W skali roku jednak trochę się nazbiera

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
Karol jedno zero Ci uciekło,i mamy 22grosze,kuuupa kasy,cena Piątnicy by była...Teraz już nie muszą łożyć na budowę a i tak podwyżki nie uwidzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj