Polecane posty

makowiaczek    27
2 godziny temu, ursus5524 napisał:

Witam, Panowie a ile płaci za mleko firma Mleks która wozi mleko do Mlekovity?

1.50 z VAT powyżej 20 000l  tł4.3

Cena maks.

Oczywiście za listopad

W grudniu +10gr

Edytowano przez makowiaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100
Przed chwilą, Thomas2135 napisał:

Do Giżycka oddaje, ale 1,74 to tam nie płacą. Przy 20 tys @Optimus dostaje coś ok 1,55 brutto.

Ty ale ja widziałem fakturę bo nie wierzyłem ale naprawdę ma tyle na fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

 Jaki sens jest przenosic sie do mleksa zamiast do mlekovity. Przeciez mleks wozi do mlekovity i mlekovita lepiej płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Chyba trzeba się przenieść do tego mleksa 😂😂

Nie zrozumiałeś. Mleks płaci słabiej niż Mlekovita z 5 gr. Sąsiad @mazowszak oddaje do Giżycka i dostaje 1,74 lub dostawał, bo była obniżka w sierpniu czy wrześniu. Może tam nie ma limitu parametrów jak u większości tł max 4,5, bi 3,6 i płacą nawet jak ma tł 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Ale to i tak lepiej niz polmlek 😂 w tamtym roku spotkałem kolegę to ja miałem lepsza cenę o około 10 gr a w tym on ma lepsza o tyle samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

President - kierowca mówił, że po nowym roku prawdopodobnie będzie podwyżka. Czy zachowana będzie listopadowa premia - o tym nic nie słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, pedro2 napisał:

Panowie rzucić biznes w diabły i nie będzie trzeba narzekać, liczyć straty do Piątnicy i czekać na premie. 😉 Nikt mi nie powie, że z mleka nie ma kasy. Ciężka praca i dobre pieniądze co miesiąc... niestety biznes wymaga dużo inwestycji i jeden uj wychodzi. Duży obrót pieniądza, wiecznie jakieś inwestycje, obora, wyposażenie, szukanie wygody, tabor sprzętu, wiaty, silosy, utwardzanie placu, ziemia... Nigdy to się nie skończy. Ja teraz na opasach i ziemniakach dam radę spłacić 50% tego co na mleku, ale też nie mam takich potrzeb inwestować. Ciągnik zamiast za 300tys kupię za 170 i wystarczy. To co było ze sprzedaży krów i jałówek idzie na kupno ziemi bo szkoda "przeżreć" na głupoty. 

Przebranżowić się, iść w ekologię, jakieś ziółka czy inne Bóg wie co. Aby kasa była to i ślimaki pasać 😋 przy krowach jest niewolnictwo, ale na własne życzenie. 

Ile kupisz ziemi za te krowy? 3ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

2,4 ha kupiłem i 1,8ha w trakcie. 4ha z krów i jałówek

To chyba masz tanią ziemię lub ogromne gospodarstwo, że zakup 4ha to tylko taki skutek uboczny prawidłowej produkcji... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

2,4 ha kupiłem i 1,8ha w trakcie. 4ha z krów i jałówek

Po części masz rację. Ale zwróć uwagę że te Twoje inwestycje są z tego co sprzedałes więc ulokowales pieniądze w co innego. A jak ktoś chce doić to może zainwestować w ziemię i dalej mieć te krowy które  też kiedyś może sprzedać.

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
2 godziny temu, pedro2 napisał:

2,4 ha kupiłem i 1,8ha w trakcie. 4ha z krów i jałówek

Pedro myślałem że u Ciebie cienko ze  zdrowiem i dlatego zlikwidowales krowy mleczne. A Ty dalej w biznesie hehe krów  już nie doisz i zdrowie wrocilo.  Mój sąsiad też ma opasy i jalowki na mleko i powiem szczerze  żeby nie robił na etacie to pewnie z głodu  by padł. Miał budować obore ale przekłada cały czas

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924

Ludzie wigilia święta, spójrzcie na żonę ,męża dzieci  innym wzrokiem na krowach i mleku świat sie nie kończy życie jest zbyt krótkie i piękne  żeby się  ciągle  martwić Wesołych świąt ☺

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212
3 godziny temu, Pablo16 napisał:

Po części masz rację. Ale zwróć uwagę że te Twoje inwestycje są z tego co sprzedałes więc ulokowales pieniądze w co innego. A jak ktoś chce doić to może zainwestować w ziemię i dalej mieć te krowy które  też kiedyś może sprzedać.

Dlatego zaznaczam, że to było z krów i jałówek. Nie liczę tego jako inwestycje...

Pieniądze szybko się rozchodzą, a ziemia to w miarę pewny majątek. Ziemi nikt nie ukradnie. Jak zamiast 6 godzin dziennie przy krowach jestem w oborze teraz godzinę to i się poprawiło. Nie trzeba ręcznie rozdawać kiszonek, przy pryzmie nie trzeba widłować, wszystko z ciągnika to i nawet zapachu nie poczuje. U mnie ziemniak robi cały biznes, aczkolwiek interesuje się jakimiś uprawami ziół itp. zobaczymy co będzie. 

Wesołych świąt wszystkim 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlaczek    0

Witam, wiecie coś na temat ceny minimalnej w Piątnicy, bo czytałem na emiku że od 1 stycznia ma być 1.15 netto za klasę extra, to będzie taniej czy drożej niż do tej pory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty poważnie pytasz? Tam średnia cena w ciągu roku to ok. 1,7 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

Pamiętam dobre czasy Gąsewa mleczani ja miałem wtedy 1,75, i do tego u mnie była zlewnia matka miała można powiedzieć pensje dostawała 800zł za nic , płyny sami przywozili tylko ogarnąć to i wszystko, a ci przynosili mleko mieli o 20 groszy mniej, jak są układy jest też kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

To w Rykach grubo ponad 1,6zł wyjdzie. Tak trzymać. Coraz bliżej Piątnicy. 

Tak na serio to dobre i tyle. 

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neza    3

Witam. Mam pytanie do dostawcow z Sierpca. Jaka cena za litr wyjdzie, wg cennika, mleko o parametrach tl. 4.4, bi. 3.6 i ilości ok. 50 tys? Chodzi mi o cenę bez tej dużej premii na koniec roku. Z góry dziękuję za informację. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj