Polecane posty

Primula94    373
19 godzin temu, Krowiarka napisał:

No nie wiem dokładnie na jakim są etapie inwestycji, ale kierowca powiedział skończą i nie będą mieli mleka. Teraz to generalnie mnóstwo osób kończy z krowami. Jeszcze trochę i wszystkim mleczarniom będzie brakować towaru. ;)

To chyba zależy od regiony, u nas (mazowieckie-pogranicze z podlaskim) malo kto rezygnuje, a duza wiekszsc powieksza. Znajomi z +/- 200 na 500-600 dojnych... u mnie na malej  wiosce  10 krowiarzy od 15-80 dojnych  , dwoch mniejszych i zaden nie zamierza rezygnowac, a wrecz przeciwnie kazdy przerabia stodoly, stawia obory, albo cos dostawia. A jakby dali druga wioske taka ziemi , to by wzieli i jeczsze malo by bylo... 

Wedlug mnie poki co to mleka bedzie , ilu malych musi zrezygnowac, jak jeden o 400/200/100/50 /20 zwieksza. I wydajnosci caly czas rosną, a rezygnuja tacy co maja 4-6 tys.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Adrian_K_90 napisał:

Producent to ma najmniejsze znaczenie. Zakłady mleczne i sklepy chcą mieć powtarzalne produkty, a mleko jest różne. Więc przemysłowo te mleko rozdzielają na frakcje, a potem łączą w odpowiednich proporcjach. Co wtedy z takiego mleka zostanie? Emulsja wody i tłuszczu z dodatkiem białka? 

A Ty myslałeś, ze takie jakie mleko mleczarnia dostaje takie idzie do przetworzenia na sery itd.? to nie manufaktura i kazdy musi zrozumieć, ze mleko jest poddawane jakimś tam zabiegom i ujednolicane.

Ja mowię o tym, zeby syfu nie produkować juz na samej dostawie mleka. Jeśli podeszlabym do tego tak, ze mogę oddawać sobie beznadziejne mleko do mleczarni, bo i tak coś tam robią z nim, to przestalabym ser kupować.🤷‍♀️ Nie zwalajmy calej winy na mleczarnie i nie umywajmy rąk od jakości. Dobra. Ceny mleka. Już się zamykam 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
54 minuty temu, arku3060 napisał:

mońki  4,52tł        3,76biał.  cena 1,47 netto

Jaki przedział litrowy? Cena ładna ale parametry też

Co do serów to włoszczowski mi smakuje no i gouda mlekpolowa☺️

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, jarecki napisał:

serki homogenizowane mlekpolu chyba marki ,,rolmlecz '' są  jednymi z lepszych na rynku 

Potwierdzam.  Smakują jak kiedyś chorzelskie których już nie produkują.  

Żeby trzymać jakość musi być cena.  Niestety teraz płaci się za ilość a nie jakość.  Mało który duży dostawca ma takie parametry jak ten mniejszy.  Niektórzy znajomi mają tłuszcz na poziomie 5-5,5 a białko powyżej 3,6.  Somatyka poniżej 200. Jakby cena była zależna od parametrów jak to jest w Piątnicy to i reszta by miała tak dobre produkty jak Piątnica.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
3 godziny temu, lusjan napisał:

OSM Włoszczowa, z premią 5 gr i dopłatą do udziałów 3 gr wyszło 1,4473 netto.  Powyżej 15k, białko 3.6, tłuszcz 4.23. Co do sera, to uważam, że Włoszczowa ma niezły, ale od kilkudziesięciu lat bierzemy Filipka z OSM Rospuda, polecam. 

Jakie macie progi ilościowe ? Duża różnica ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
6 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Jakie macie progi ilościowe ? Duża różnica ceny?

Cennik trochę stary, ale mniej więcej tak to wygląda. Dopłata członkowska 10 groszy, do mleka chłodzonego 5 groszy, do kontroli użytkowości 2 grosze, chyba nie ma już dopłaty do klasy extra, jak trzy razy nie wyjdzie próba wchodzi weterynaria. 4 groszy nie mogę się doliczyć, pewnie białko/tłuszcz zmienili 

DSC_0003.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Krowiarka napisał:

Ja mam zawsze Łaciatą śmietankę do kawy. 😉

A ja swoją z Basenu :D  I swoje Mleko . Tak sie zastanawiam ilu rolników  nie boi sie napić swojego mleka :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja piję od swoich krów. Aktualnie żadnego zapalenia w stadzie i somatyka 130. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też swoje tylko pije.  Somatyka z ostatnich trzech miesięcy 125.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Ja się nie boję, ale miastowych urzędasów nie napoję mlekiem od krowy bo nie zwyczajni. 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

A żebyś wiedział  😏 ja byłam mieszczuchem i do tego w ciąży, a tak mi posmakowało mleczko od krowek, że  myślałam, że zejdę 🧟‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
9 godzin temu, Krowiarka napisał:

Oni starają się trzymać jakość, ale mleko jest różne. To pogoda to robi. Właśnie od nas dużo odchodzi, bo nie radzą sobie z somatyką, a mleczarnia gania. Sama mam czasami 200 litrów różnicy między odbiorami i nie wierzę, że to nie ma wpływu na parametry mleka.

A w innej sobie poradzą 🤔 i myślę że nie tylko pogoda 😉mk9422 ma w 100% rację 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Paulina1985 napisał:

A Ty myslałeś, ze takie jakie mleko mleczarnia dostaje takie idzie do przetworzenia na sery itd.? to nie manufaktura i kazdy musi zrozumieć, ze mleko jest poddawane jakimś tam zabiegom i ujednolicane.

Ja mowię o tym, zeby syfu nie produkować juz na samej dostawie mleka. Jeśli podeszlabym do tego tak, ze mogę oddawać sobie beznadziejne mleko do mleczarni, bo i tak coś tam robią z nim, to przestalabym ser kupować.🤷‍♀️ Nie zwalajmy calej winy na mleczarnie i nie umywajmy rąk od jakości. Dobra. Ceny mleka. Już się zamykam 😁

Ok, ale nie lubię po prostu jak się piszę, że wyroby są słabej jakości, bo hodowcy są chciwi i masowo produkują wyrób mlekopodobny, jeśli słaba jakość to zawsze wina mleczarni. Ja swe mleko pije, tak jak cała rodzina wraz z mą dwuletnią córką. Problemów nie ma nikt, i nic sobie do zarzucenia. Zaś wielokrotnie słyszę od ludzi z poza branży jakie to teraz mleko jest beznadziejne, a sery paskudne. Czasem z komicznymi wręcz uzasadnieniami, że to przez kukurydzę i kiszonki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli się zgadzamy i do tego to co wspomniał @mk9422 jest szczerą prawdą o rynku. Bo być może i wina mleczarni, że nie egzekwuje jakości, ten kto chce to wykorzysta i produkuje pomyje 🤷‍♀️  Ja przynajmniej mam czyste sumienie jako produkujący mleko, a reszta producentów...moze kupuje czyjes wyroby zamiast swojej mleczarni wiedząc jakie mleko sam oddaje 🤷‍♀️ 

2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Ja piję od swoich krów. Aktualnie żadnego zapalenia w stadzie i somatyka 130. 

Uhuuuuuuu, ładny wynik z tą somatyką 😱👍  U mnie 180, a to i tak uważam za mega sukces 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
18 minut temu, Paulina1985 napisał:

Czyli się zgadzamy i do tego to co wspomniał @mk9422 jest szczerą prawdą o rynku. Bo być może i wina mleczarni, że nie egzekwuje jakości, ten kto chce to wykorzysta i produkuje pomyje 🤷‍♀️  Ja przynajmniej mam czyste sumienie jako produkujący mleko, a reszta producentów...moze kupuje czyjes wyroby zamiast swojej mleczarni wiedząc jakie mleko sam oddaje 🤷‍♀️ 

Uhuuuuuuu, ładny wynik z tą somatyką 😱👍  U mnie 180, a to i tak uważam za mega sukces 😂 

Od 1o lat średnia poniżej 200 i bakterie ok15 tfu co by w złą godzinę nie powiedzieć 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
40 minut temu, kokoman0 napisał:

 

 

Koniec upałów to i somatyka niska. Latem średnia somatyki oscylowała nieco ponad 200

 

 

 

Screenshot_2019-11-06-18-31-22-282_com.android.mms.png

 

 

 

 

Koniec upałów to i somatyka niska. Latem średnia somatyki oscylowała nieco ponad 200

 

 

 

Screenshot_2019-11-06-18-31-22-282_com.android.mms.png

 

 

 

wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

 

No miszcz😉 ale cena taka jak u tych co mają po399 i bak 99 .........niestety 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowa1lps    0

10 tys. l 3,95 tł. 3,30 bł. 20,5 tys. drobnoustroje kom. som. 395 tys.  1.1450 zł/l netto

Północno - Zachodnia Polska

Jak żyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196
5 godzin temu, krowa1lps napisał:

10 tys. l 3,95 tł. 3,30 bł. 20,5 tys. drobnoustroje kom. som. 395 tys.  1.1450 zł/l netto

Północno - Zachodnia Polska

Jak żyć? 

 Zyć krótko wychodzi- z tą ceną. Za chwilę 400000 somatyki i pod złotówką będzie:S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
34 minuty temu, robert1226 napisał:

Dziś SMS Sierpc +10 gr na rękę i +2gr dopis do udziału za październik. 

Czyli jaka cene teraz będziecie mieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
54 minuty temu, robert1226 napisał:

Dziś SMS Sierpc +10 gr na rękę i +2gr dopis do udziału za październik. 

+14 gr  za pażdziernik  tyle ze za wrzesień było +4 gr  czyli wzgledem września + 10 gr. Powiedzmy dokladnie bo jeszcze ktoś pomyśli że bd tylko 6 groszy 😂 więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj