Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jimmy871    27
3 godziny temu, Jan21744 napisał:

Ten Zambrów to porażka jest , ja już chwila i baj baj Polmlek.  

U nas dziś poraz pierwszy przyjechał nowy przewoźnik. Po pierwszym odbiorze moge powiedzieć tylko tyle: Piękna Scania rok 2018 ;D 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan21744    3
2 godziny temu, jimmy871 napisał:

U nas dziś poraz pierwszy przyjechał nowy przewoźnik. Po pierwszym odbiorze moge powiedzieć tylko tyle: Piękna Scania rok 2018 ;D 

Do mnie jeździło piękne volvo , były przewoźnik z Rypina to powiem szczerze że scania się chowa teraz jeżdżą te z BZA to nie ma polotu do Volvo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928
5 godzin temu, kierowiec napisał:

OSM Kosów Lacki, + 1 grosz do jednostki tłuszczu od Listopada.

Jak Ci teraz wychodzi mleko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
4 godziny temu, DanielFarmer napisał:

No niestety Łachmaniarze nic nie dali.. 🙄

Ja tam się cieszę, że nie zabrali:D

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

@ThePerkins Teraz po podwyżce powinno być powyżej 1,30 brutto, jeżeli utrzymam parametry tł, 4,3  białko 3,3 powyżej 10 tyś l. Dalej ta cena wygląda słabo w porównaniu do tego co tutaj koledzy piszą. Produkty na półkach sklepowych drogie, nie adekwatne do ceny mleka. Przydało by się jeszcze kilkanaście groszy do góry biorąc pod uwagę 2 rok ostrej suszy i to że ludzie nie będą mieli z czego produkować tego mleka. A kupno dobrej jakościowo paszy nie kalkuluje się z trzymaniem słabszych sztuk biorąc pod uwagę tą cenę mleka tym bardziej że środki do produkcji rosną i tam nie ma mowy o obniżkach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
2 godziny temu, kierowiec napisał:

@ThePerkins Teraz po podwyżce powinno być powyżej 1,30 brutto, jeżeli utrzymam parametry tł, 4,3  białko 3,3 powyżej 10 tyś l. Dalej ta cena wygląda słabo w porównaniu do tego co tutaj koledzy piszą. Produkty na półkach sklepowych drogie, nie adekwatne do ceny mleka. Przydało by się jeszcze kilkanaście groszy do góry biorąc pod uwagę 2 rok ostrej suszy i to że ludzie nie będą mieli z czego produkować tego mleka. A kupno dobrej jakościowo paszy nie kalkuluje się z trzymaniem słabszych sztuk biorąc pod uwagę tą cenę mleka tym bardziej że środki do produkcji rosną i tam nie ma mowy o obniżkach.

Jeszcze z 50groszy wam podniosą i będziecie mieć uczciwą cenę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Ten rok to wgl jakiś, u mnie w tym roku wyjechało łącznie 7sztuk za które łącznie wziąłem 6tys zł. Mam w następnym tyg badania na ibr bvd bo to nie podobne co się dzieje. W Kosowie jestem jeszcze 2 miesiące więc podwyżka się nie naciesze 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

Ten rok jest bardzo ciężki dla producentów mleka. Susza i wzrastające ceny produkcji a do tego jestem bardzo zły na federację że zamiast w tych ciężkich czasach wspomagać producentów mleka to oni nas jeszcze dobijają podnosząc ceny. Przecież federacja powinna nas wspierać jak tak będą robić to rolnicy sami z nich zrezygnują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Federacja też była w ciężkiej sytuacji, bo minister przykręcił kurek z pieniędzmi. 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A hajs na koncie prezesów musi się zgadzać. Sobie przecież nie obniżą pensji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6699
9 godzin temu, ThePerkins napisał:

Ten rok to wgl jakiś, u mnie w tym roku wyjechało łącznie 7sztuk za które łącznie wziąłem 6tys zł. Mam w następnym tyg badania na ibr bvd bo to nie podobne co się dzieje. W Kosowie jestem jeszcze 2 miesiące więc podwyżka się nie naciesze 🤣

Gdzie przechodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Ja jeszcze tylko do końca listopada w tym Polmleku. Kierownik skupu chciał się dogadywać jeszcze. Najpierw mówił żeby do niego zadzwonić. Nie dzwoniłem bo to w jego interesie jest. Potem mówił że przyjedzie z niespodzianka. Przyjechał jak mnie nie było. Narzekał wymyślal i wziął próbę. Zdenerwował żonę i pojechał. Opowiadał że 1.04 to dobra cena i że z Mlekovity do nich przechodzą. Jak dobrze wiem że jest na odwrót. Opowiadał że ma cenniki wszystkich mleczarnia i lepiej nie płacą. No taki bajkopisarz że szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Czy ja wiem czy tak rosną koszty produkcji drastycznie. Paliwo poniżej 5zl, folia ,siatka już parę lat w tej samej cenie ,pasza podobnie.     No ciekawe pewnie cichosza w polmleku będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan21744    3
49 minut temu, ceston napisał:

Ja jeszcze tylko do końca listopada w tym Polmleku. Kierownik skupu chciał się dogadywać jeszcze. Najpierw mówił żeby do niego zadzwonić. Nie dzwoniłem bo to w jego interesie jest. Potem mówił że przyjedzie z niespodzianka. Przyjechał jak mnie nie było. Narzekał wymyślal i wziął próbę. Zdenerwował żonę i pojechał. Opowiadał że 1.04 to dobra cena i że z Mlekovity do nich przechodzą. Jak dobrze wiem że jest na odwrót. Opowiadał że ma cenniki wszystkich mleczarnia i lepiej nie płacą. No taki bajkopisarz że szok.

Do Ciebie tez te dziadostwo z BZA puścili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1602    5
2 godziny temu, Grog napisał:

Ten rok jest bardzo ciężki dla producentów mleka. Susza i wzrastające ceny produkcji a do tego jestem bardzo zły na federację że zamiast w tych ciężkich czasach wspomagać producentów mleka to oni nas jeszcze dobijają podnosząc ceny. Przecież federacja powinna nas wspierać jak tak będą robić to rolnicy sami z nich zrezygnują.

Ja już zrezygnowałem i się nie żałuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6699
1 godzinę temu, Primula94 napisał:

No to dzis oczekujemy smsa z Polmlek, z podwyżką!! 😉

Będę czekał 😅 ale cos tam zaslychnalem ze dopiero za listopad 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Marcin133 napisał:

Czy ja wiem czy tak rosną koszty produkcji drastycznie. Paliwo poniżej 5zl, folia ,siatka już parę lat w tej samej cenie ,pasza podobnie.     No ciekawe pewnie cichosza w polmleku będzie

Nie wszędzie tak kolorowo. Na pograniczu warmińsko-mazurskiego z mazowieckim jest drogo. Konkurencja jest niewielka a sprzedawcy trzymają podobną cenę. Taki przykład. Pod Olsztynem rolnicy jakiś czas temu płacili za otręby pszenne po 1050 zł podczas gdy "normalna" cena w tamtym czasie to było 670 zł. Hurtowników paliw niewielu, brak zbiormika więc kupuje się od lydera z dowozem a cena jak na stacji. Patrząc na swoje wypłaty i wydatki widzę spory wzrost kosztów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Nie wszędzie tak kolorowo. Na pograniczu warmińsko-mazurskiego z mazowieckim jest drogo. Konkurencja jest niewielka a sprzedawcy trzymają podobną cenę. Taki przykład. Pod Olsztynem rolnicy jakiś czas temu płacili za otręby pszenne po 1050 zł podczas gdy "normalna" cena w tamtym czasie to było 670 zł. Hurtowników paliw niewielu, brak zbiormika więc kupuje się od lydera z dowozem a cena jak na stacji. Patrząc na swoje wypłaty i wydatki widzę spory wzrost kosztów. 

Nie wożą bez zbiornika? U nas tylko nie liczni wymagają zbiornik dwupłaszczowy. Gdy zaczął sie dym ze zbiornikami u nas wszyscy kupowali zbiorniki, efekt jest taki że zbiornik kupiliśmy i go nie używamy bo dalej lelejemy w "ziemie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Zbiornik na paliwo super sprawa i porządek wcześniej też się śmigało raz na miesiąc do mleczarni. 

U nas nie naleją bez zbiornika 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912
3 godziny temu, radekz200 napisał:

Będę czekał 😅 ale cos tam zaslychnalem ze dopiero za listopad 

Rozmawiałem z  instruktorem i chyba masz rację,,obyś  ją miał,,☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
6 godzin temu, ceston napisał:

Ja jeszcze tylko do końca listopada w tym Polmleku. Kierownik skupu chciał się dogadywać jeszcze. Najpierw mówił żeby do niego zadzwonić. Nie dzwoniłem bo to w jego interesie jest. Potem mówił że przyjedzie z niespodzianka. Przyjechał jak mnie nie było. Narzekał wymyślal i wziął próbę. Zdenerwował żonę i pojechał. Opowiadał że 1.04 to dobra cena i że z Mlekovity do nich przechodzą. Jak dobrze wiem że jest na odwrót. Opowiadał że ma cenniki wszystkich mleczarnia i lepiej nie płacą. No taki bajkopisarz że szok.

Powiedz że zostaniesz u nich jak ci dadzą cene taką jaką mają w piątnicy 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez problemu daliby taką cenę...

 

 

 

 

 

 

 

za 2 litry. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

Nie dadzą lepszej ceny bo wiedzą że.polski rolnik jest taki że na pysk padnie a i tak będzie rył w ziemi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Jak Piątnica to nie ale koło 1,5 zł dali by. Na dwa miesiące a potem po parę groszy w dół z miesiąca na miesiąc 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj