Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Mlekpol dał przecież 4 gr z czego 2 na udziały.

miesiąc temu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miejmy nadzieje że i za październik też będzie przynajmniej 4 grosze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak patrzę na te swoje wypłaty za mleko, raty kredytów, które są od kilku lat na podobnym poziomie i widzę, że obecne 1,35 brutto dla vatowca jest jak 1,05 brutto w 2016. Wszystko zdrożało, inflacja mocno poszła w górę. Ciekawe ile jeszcze gospodarstw zrezygnuje a mleczarnie zaczną płacić lepiej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

E tam każdy ma swój rozum ale nie zawsze wszystko idzie po myśli . I potem jet jak jest . Jedni plajtują drudzy kupują a trzeci jak TOMAS i JA narzekają :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oj oj oj wcale nie narzekacie tylko mowicie jak jest 😁 A plajtują zwykle ludzie, którzy rzucili się z motyką na słońce 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas w okolicy to sie masowo poddają z produkcja mleka jak i z gospodarowaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Na wiosnę kolega wyrwał z licytacji 5km dalej 10ha, też krowiarz popłynął 60 dojnych. We wrześniu niedaleko facet zachorował i musieli wszystko sprzedać bo kredyty, też chyba 60szt doił. I kolejnego bela przygniotła, w sumie nie wiem czy żyje bo stan krytyczny był.. też mega gospodarstwo poszło się jebać na spłatę kredytu. 

Selekcja naturalna, tak jak z produkcją wracają stare czasy trochę tego, trochę tamtego, tak wrócą PGRy, kołchozy i pół wsi będzie zapieprzac u bambra...

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

To prawda że weszła ustawa że za próby mleka mleczarnia będą pobierać opłaty? Polmlek wczoraj przysłał SMS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, ceston napisał:

To prawda że weszła ustawa że za próby mleka mleczarnia będą pobierać opłaty? Polmlek wczoraj przysłał SMS.

Jakie próby? Przecież inne mleczarnie potrącają 7 zł jak lyder zs badania mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
56 minut temu, Thomas2135 napisał:

Jakie próby? Przecież inne mleczarnie potrącają 7 zł jak lyder zs badania mleka.

mlekpol bierze 15 zł a może i lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Właśnie za badanie mleka dotąd nie brali a teraz był wczoraj SMS że co miesiąc będą potracac 20 złoty netto plus 7 złoty jakby ktoś chciał zbadać na antybiotyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas w Dz jest to 10 zł próba na już i 5 zł próba co się czeka chyba dwa dni na zbadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chopy jak płaci obecnie mlekoma proponują mi  obecnie 1,35 za litr jaka cenę macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27
8 godzin temu, wielgus napisał:

chopy jak płaci obecnie mlekoma proponują mi  obecnie 1,35 za litr jaka cenę macie

Przy jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, jimmy871 napisał:

Przy jakiej ilości?

do 10 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj